Szkolenia

Różnice i komunikacja międzykulturowa - Chiny

20 maja 2020 ONLINE

Szkolenie prowadzone będzie w trybie online przy pomocy programu Zoom, do którego każdy zapisany uczestnik otrzyma dostęp drogą mailową.

Różnice i komunikacja międzykulturowe są niezwykle istotne dla wszystkich pracowników uczelni, którzy na co dzień pracują z cudzoziemcami. Świadomość różnic kulturowych, stereotypów, które nami kierują oraz odpowiednia wiedza na temat tego, jak sobie z tym radzić jest pierwszym krokiem do tego, aby unikać konfliktów kulturowych i stać się środowiskiem otwartym i przygotowanym na pracę z cudzoziemcami.

Czytaj więcej...

Academic Writing Course

29 maja 2020 ONLINE

Szkolenie prowadzone będzie w trybie online przy pomocy programu Zoom, do którego każdy zapisany uczestnik otrzyma dostęp drogą mailową.

Szkolenie poprowadzi Paul Newsham, wykładowca-native na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Paul ma ponad 15 lat doświadczenia w nauczaniu studentów, doktorantów i pracowników naukowych takich przedmiotów jak academic writing, academic English i academic publishing. Sam jest też naukowcem, prowadzi badania nad językiem angielskim i ma doświadczenie w publikowaniu w czasopismach naukowych w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Zarządzanie zespołem międzynarodowym

25 czerwca 2020 ONLINE

Szkolenie prowadzone będzie w trybie online przy pomocy programu Zoom, do którego każdy zapisany uczestnik otrzyma dostęp drogą mailową.

Szkolenie adresowane jest wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności z zakresu kierowania i współpracy w zespole. Zarówno  dla osób, których rola zawodowa wiąże się z zarządzaniem, wspieraniem, towarzyszeniem zespołom w osiąganiu ich celów, jak i dla członków zespołów, którzy mają możliwość i chęć pozytywnie wpłynąć na jego efektywność i jakość współpracy. Jeśli zarządzasz międzynarodowym projektem na uczelni, jestes kierownikiem jakiejś komórki administracyjnej, bądź po prostu jesteś członkiem zespołu projektowego  – skorzystasz uczestnicząc w tym szkoleniu.

Czytaj więcej...

Internationalisation strategy – step by step development and plan

TBC - data szkolenia podana będzie w późniejszym terminie

The purpose of this training course is to guide participants on the key steps necessary to develop and implement a strategic internationalisation plan. You’ll learn how to diagnose your institutional needs, the key steps to take for each phase of strategic planning, and the pitfalls to avoid. You’ll also identify key stakeholders to involve and consider how important communication is to each stage of the strategic planning process.

Czytaj więcej...

Szkolenie SUCTI

SUCTI (Systemic University Change Towards Internationalization) to zakończony już projekt unijny, który był koordynowany przez Uniwersitat Rovira i Virgilii w Tarragonie (Hiszpania). Filozofia SUCTI zakłada, że siłą napędową umiędzynarodowienia w szkolnictwie wyższym są pracownicy administracyjni.

Czytaj więcej...

Szkolenia zamknięte

Wszystkie tematy szkoleń, które oferujemy jako szkolenia otwarte, oraz inne dziedziny internacjonalizacji, które Państwa interesują,  możemy przygotować w formie szkolenia zamkniętego w siedziba Państwa uczelni. Szkolenia zamknięte zaprojektowane są tak, aby spełnić Państwa oczekiwania w zakresie umiędzynarodowienia oraz  dla wybranej przez Państwa grupy pracowników szkoły wyższej.

W celu uzgodnienia zakresu szkolenia, przygotowania oferty i ustalenie daty szkolenia, prosimy o bezpośredni kontakt i przesłanie zapytania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy

Akademia Internacjonalizacji uruchomiona została w ramach programu "Study in Poland"

prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną "Perspektywy"