Szanowni Państwo,

Doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2015” odbędzie się 22-23 stycznia 2015 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!

Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce zwiększa się od kilku lat liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni. Dlatego serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2015".

Poświęcona ona będzie aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie.

Konferencja ta - organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu Study in Poland, prowadzonego wspólnie przez KRASP oraz Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - odbędzie się w Lublinie w dniach 22-23 stycznia 2015 r. Gospodarzem konferencji jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Urząd Miasta Lublina.

Konferencja będzie doskonałą okazją do omówienia w sposób profesjonalny i kompetentny najważniejszych problemów związanych z rozwojem umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Dodatkowe informacje:
Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 628 5862.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel - przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, rektor UŁ
Prof. dr hab. Stanisław Michałowski - rektor UMCS
Krzysztof Żuk - prezydent Miasta Lublina
Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy"

© 2014 Study in Poland