Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2014-Rok Internacjonalizacji | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Zapraszamy do udziału w programie "Study in Poland" w roku akademickim 2014/15

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji "Study in Poland", programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonym wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kierując się potrzebami konkretnych uczelni i grup uczelni dostarczamy nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.


Więcej...
 
Setne wydanie Newslettera "Study in Poland"

Przygotowujemy go dla Was od prawie 9 lat (!). Przez ten czas postrzeganie internacjonalizacji uczelni ewoluowało. Dbanie o międzynarodową widzialność przestało być postrzegane jako kosztowna ekstrawagancja, stało się warunkiem normalnego, efektywnego funkcjonowania instytucji. Naszą misją przez ten czas było dostarczanie rzetelnej wiedzy nt. zjawisk związanych z budowaniem wymiaru międzynarodowego edukacji w Polsce, w Europie i na świecie. Dziękujemy, że jesteście z nami i jesteście ciekawi tego, co piszczy w międzynarodowych sprawach uczelni. Bo ciekawość dobrze zaspokojona to pierwszy stopień do zmiany!

Zespół "Study in Poland"

 

Study in Poland - Zapraszamy

 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Education & Career. Reading Kaliningrad 2014" w Kaliningradzie

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – w ramach kalendarium wyjazdów programu "Study in Poland" – serdecznie zaprasza do udziału w XVII rekrutacyjnych targach "Education & Career. Reading Kaliningrad-2014" w Kaliningradzie (Rosja) w dniach 23-25 października 2014.

Więcej...
 
TURCJA: Zapraszamy na targi "26-th IEFT Fall 2014" w Ankarze i Izmirze

Targi edukacyjne organizowane przez kampanię IEFT przygotowywane są cyklicznie już po raz 26-ty i są jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej wypromowanych imprez tematycznych w regionie.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era"; w Kijowie

Już po raz czternasty uczelnie zrzeszone w programie Study in Poland będą prezentować się na wspólnym stoisku na targach Osvita i Kariera w Kijowie w dniach 13-15 listopada 2014r.

Więcej...
 

Pod europejską flagą

 
WIETNAM: Zaproszenie na targi EHEF w Hanoi

Wspólnie z Ambasadą RP w Hanoi serdecznie zapraszamy polskie uczelnie do wzięcia udziału w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Wietnamie (European Higher Education Fair in Vietnam) organizowanych przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Edukacji i Szkoleń Wietnamu. Targi odbędą się w Hanoi w dniach 15-16 listopada 2014 r.

Więcej...
 

Wieści z uczelni

 
Uniwersytet Łódzki chce współpracować z uczelniami w Wenezueli

Wymiana studentów i kadry naukowej ma być jednym z głównych elementów współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z uczelniami działającymi w Wenezueli. W środę odbyło się spotkanie władz UŁ i przedstawicieli ambasady Wenezueli, na którym omawiano możliwości takiego współdziałania.

Więcej...
 
Partnerstwo Politechniki Gdańskiej z Szanghajem

Shanghai Institute of Technology i Politechnika Gdańska zawarły umowę szczegółową dotyczącą wymiany studentów. W nadchodzącym roku akademickim na Wydziale Chemicznym rozpoczną naukę pierwsi studenci z Szanghaju.

Więcej...
 
Instytut Jogi i Ajurwedy powstał przy Politechnice Opolskiej

Centrum Współpracy Polska-Indie Instytut Jogi i Ajurwedy powstanie przy Politechnice Opolskiej (PO). W jego ramach mają być prowadzone m.in. studia podyplomowe w zakresie jogi i ajurwedy. List intencyjny w sprawie powołania instytutu podpisano w piątek na PO.

Więcej...
 
Coraz więcej obcokrajowców studiuje w Opolu

Studia na Uniwersytecie Opolskim w kolejnym roku akademickim chce podjąć ok. 340 obcokrajowców, na Politechnice Opolskiej ponad 40. Są to głównie Ukraińcy, ale też Mołdawianie czy Białorusini. Na studenckie wymiany przyjeżdżają najczęściej Turcy czy Hiszpanie.

Więcej...
 

Wokół Umiędzynarodowienia

 
EAIE 2014 - Do zobaczenia w Pradze

EAIE (European Association for International Education) - ulubiona konferencja wszystkich zaangażowanych w praktyczną internacjonalizację uczelni i kontakt ze studentami zagranicznymi odbędzie się tym razem w dniach 16-19 września w czeskiej Pradze. Jej hasłem przewodnim będzie "Stepping into a new era".

Więcej...
 

Świat rankingów i akredytacji

 
Ranking Szanghajski 2014 – Chińczycy napierają, Polacy "jak zwykle"

Tradycyjnie w połowie sierpnia ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji Rankingu Szanghajskiego czyli Academic Ranking of Word University 2014

Więcej...
 
Cztery polskie uczelnie wśród 500 najlepszych w rankingu Webometrics

Tylko cztery polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w internecie szkół wyższych na świecie - wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Najlepsza w zestawieniu polska uczelnia - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - jest na miejscu 250.

Więcej...
 
Polskie uczelnie poza pierwszą "500" w Leiden University Ranking 2014

Uczelnie z USA zajęły niemal wszystkie miejsca w pierwszej dwudziestce międzynarodowego CWTS Leiden Ranking 2014, w którym uwzględniane są publikacje naukowe pracowników danej uczelni oraz ich wpływ na rozwój badań na świecie. Najwyżej notowaną polską szkołą wyższą jest Uniwersytet Warszawski.

Więcej...
 

Prasa o internacjonalizacji

 
Świat omija polskie uniwersytety

Pod takim tytułem "Rzeczpospolita" komentuje raport nt. umiędzynarodowienia polskich uczelni przygotowany przez Biuro Analiz Sejmowych.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail