Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2014-Rok Internacjonalizacji | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Trójstronne spotkanie rektorów polskich, niemieckich i ukraińskich

15 grudnia 2014 r. w Warszawie odbyło się spotkanie organizowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Niemiecką Konferencję Rektorów (HRK), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przedstawicielami Związku Rektorów Uczelni Ukrainy (Union of Rectors of Higher Educational Institutions of Ukraine URHEIU) oraz Ambasad Niemiec i Ukrainy w Polsce. Konferencje rektorów reprezentowane były przez członków Prezydiów oraz ich szefów: prof. Wiesława Banysia (przewodniczący KRASP), prof. Johanna Eleonore Weber (wiceprezydent HRK) oraz prof. Leonida Huberskiego (przewodniczący URHEIU).

Więcej...
 

Konferencja "Studenci Zagraniczni w Polsce 2015"

 
22-23 stycznia 2015 w Lublinie - tu trzeba być!

Zapraszamy serdecznie władze uczelni i kadrę kierowniczą pionów współpracy międzynarodowej i pionów promocji na Konferencję Roku nt. internacjonalizacji szkolnictwa wyższego.

Więcej...
 
Prof. Hans de Wit - gość specjalny konferencji

Dyskusja na temat internacjonalizacji szkolnictwa wyższego nie może, ze swojej natury, ograniczać się do krajowego kontekstu. Dlatego też organizatorzy konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce 2015” zaprosili prof. Hansa de Wita, czołowego światowego eksperta w dziedzinie umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego.

Więcej...
 
Zaproszenie na warsztat „Study Engineering in Poland”

21 stycznia, na dzień przed konferencją „Studenci zagraniczni w Polsce 2015” odbędzie się na Politechnice Lubelskiej spotkanie warsztatowe dla uczelni uczestniczących w programie „Study Engineering in Poland”.

Więcej...
 

Interstudent 2014

 
INTERSTUDENT 2014 - znamy już 22 nominowanych!

Już 22 stycznia 2015 roku poznamy laureatów konkursu INTERSTUDENT 2014 – najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w polskich uczelniach. Po raz pierwszy swojego zwycięzcę wskaże także publiczność w drodze internetowego głosowania.

Więcej...
 

Priorytet Ukraina

 
Doktorat Honoris Causa PW dla prof. Michaiła Zgurowskiego, rektora KPI

8 grudnia 2014 r., w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa prof. Mikhailowi Zgurovskiemu, rektorowi Narodowego Kijowskiego Uniwersytetu Technicznego. To kolejne, po zasadzeniu Dębu Wolności i debacie rocznicowej, wydarzenie w PW pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w ramach obchodów święta 25-lecia Wolności.

Więcej...
 
W Kijowie otwarto stację naukową PAN

W Kijowie uroczyście otwarto w piątek stację naukową Polskiej Akademii Nauk (PAN). Jest to siódma taka placówka za granicą. Polskę i Ukrainę łączy obecnie ponad 60 projektów naukowych, w które zaangażowane są setki uczonych.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam będziemy

 
Gdzie na międzynarodowe targi edukacyjne wiosną 2015?

W pierwszych miesiącach nadchodzącego roku serdecznie zapraszamy Uczelnie członkowskie programu "Study in Poland" do wzięcia udziału we wspólnych stoiskach narodowych na targach edukacyjnych za granicą.

Więcej...
 

Witamy w Study in Poland

 
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przystąpił do "Study in Poland"

Korzenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podobnie jak całego wrocławskiego środowiska akademickiego, tkwią we Lwowie. Ale swoją przyszłość uczelnia widzi w wyjściu w szeroki świat.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni

 
KUL liderem Wschodnioeuropejskiej Sieci Uniwersytetów

Współpracę w prowadzeniu badań i kształceniu studentów przewiduje umowa o powołaniu Wschodnioeuropejskiej Sieci Uniwersytetów podpisana w niedzielę w Lublinie. Konsorcjum utworzyło 12 uczelni z pięciu krajów; jego liderem jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Więcej...
 
Naukowe hity UJ już po angielsku

Ukazało się właśnie w internecie angielskie tłumaczenie "Projektora Jagiellońskiego" - publikacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w atrakcyjny sposób popularyzuje najciekawsze badania prowadzone w ostatnich latach na UJ.

Więcej...
 
Lwy Politechniki Wrocławskiej wręczone po raz czwarty

Mgr inż. Alicja Maniak, dr hab. inż. Zbigniew Kłos oraz prof. Piotr Dudziński są laureatami ­czwartej edycji plebiscytu Lwów Politechniki Wrocławskiej. Nagradzani są w nim uczeni, których praca przyczynia się do podnoszenia autorytetu wrocławskiej uczelni technicznej w środowisku akademickim. Statuetki wręczono podczas obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Zaproszenie do Aalborga na dyskusję o rankingach kierunków studiów

Dotychczasowe międzynarodowe rankingi akademickie zawierają w sobie pewną istotną słabość. Porównują one uczelnie jako całość. Nie jest jednak tak, że nawet najlepsza uczelnia przoduje we wszystkich dziedzinach od medycyny przez architekturę po matematykę.

Więcej...
 
Finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 - 14 stycznia na SGGW

Najlepsze polskie licea i technika zostaną wyróżnione podczas gali ogłoszenia wyników Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość od będzie się 14 stycznia w samo południe w Auli Kryształowej SGGW.

Więcej...
 
Dwie polskie uczelnie w rankingu Financial Times

Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa to dwie polskie uczelnie, które znalazły się w jedenastym rankingu Financial Times najlepszych uczelni biznesowych w Europie. Na pierwszym miejscu rankingu uplasowała się London Business School.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Michał Gajda nowym przewodniczącym Krajowej Reprezentacji Doktorantów

Mgr inż. Michał Gajda z Politechniki Warszawskiej został przewodniczącym Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD) na kadencję 2015/2016. Nowego przewodniczącego wybrano podczas XV Krajowego Zjazdu Doktorantów i Zjazdu Delegatów KRD.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoci e-mail