Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Newsletter Study in Poland nr 12/2014 - Co nas czeka w 2015

Wishing you every happiness at this festive Holiday season and throughout the coming NEW YEAR

Co nas czeka w 2015?


Nowy rok zawsze niesie z sobą nadzieję. Również w zakresie umiędzynarodowienia Wiele się dzieje, przede wszystkim za sprawą gigantycznego wysiłku polskich uczelni, choć cały czas do zrobienia jest w tym zakresie prawie wszystko! Przekonanie, że nie można się prawidłowo rozwijać bez dobrych kontaktów międzynarodowych jest już wśród uczelni powszechne. Obserwujemy też pozytywną zmianę w publicznej debacie o internacjonalizacji szkolnictwa wyższego… Oczywiście, żadne zmiany nie zrobią się same! Dlatego wszystkim, którzy w 2015 roku chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie internacjonalizacji uczelni, podpowiadamy kilka interesujących okazji.


baubleJuż 22-23 stycznia odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie najważniejsze wydarzenie polskie w tym zakresie - konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2015 organizowana wspólnie przez KRASP, UMCS i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" w ramach programu Study in Poland. Partnerem konferencji jest Urząd miasta Lublina. Jest to kontynuacja siedmiu poprzednich konferencji na ten temat, które odbywały się w Łodzi, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Termin rejestracji na to wydarzenie mija 10 stycznia.


baubleWieczorem 22 stycznia, podczas Gali konferencji w Lublinie poznamy laureatów konkursu INTERSTUDENT 2014 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Nadesłano zgłoszenia ponad 120 kandydatów! Po raz pierwszy swojego zwycięzcę wskaże także środowisko akademickie w drodze internetowego głosowania, które startuje 7 stycznia. Tymczasem wybraliśmy już 22 nominowanych. Konkurs organizowany jest w ramach programu Study in Poland, a jego patronem honorowym jest prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP.


bauble3 lutego można w Brukseli wziąć udział w tradycyjnym seminarium Academic Cooperation Association nt. nowości w zakresie polityki UE wobec szkolnictwa wyższego What’s new in Brussels? Recent developments in European Policies and Programmes. Zachęcamy do udziału. Zwłaszcza, że Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" należy do tego elitarnego grona - oprócz nas wśród 22 organizacji członkowskich ACA są m. in. DAAD, British Council, CampusFrance, Nuffic, Swedish Institute i inni.


baubleNajwiększa w Azji konferencja networkingowa międzynarodowych edukatorów połączona z targami edukacyjnymi APAIE (Asian-Pacific Assiciation for International Education) odbędzie się tym razem w Pekinie, w dniach 23-26 marca. Warto tam być, z myślą o przyszłości.


baubleSzanownym Państwu Rektorom i Prorektorom przypominamy, że w dniach 16-17 kwietnia odbędzie się w Antwerpii doroczna konferencja EUA (Stowarzyszenie Uniwersytetów Europejskich), tym razem pod hasłem European Universities in Research and Innovation - People, Policies and Partnerships. A internacjonalizacja badań to przecież wyzwanie tej dekady!


baubleW dniach 1-2 czerwca będzie okazja uaktualnić wiedzę na tematy edukacji globalnej w trakcie organizowanej przez British Council konferencji z serii Going Global – tym razem odbędzie się ona w Londynie. Hasło przewodnie: Connecting culture, forging future.


baubleW dniach 11-12 czerwca jedziemy do Aalborg w północnej Danii na największe wydarzenie z zakresu sztuki rankingowania uczelni IREG Forum: Subject and Discipline Related Rankings - for a More Inclusive Approach to University Performance. Skupi się ono na analizie metodologii rankingów w zakresie grup i kierunków studiów, specjalne sesje będą poświęcone studiom inżynierskim, medycznym i humanistycznym. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez IREG Observatory i Aalborg University.


bauble24-29 maja w Bostonie, USA, spotykamy się zaś na największej na świecie konferencji (połączonej z targami networkingowymi) w zakresie edukacji międzynarodowej NAFSA. Tegoroczny temat spotkania: New horizons in International Education. Rejestracja od 2 marca. Mamy tam swoją sesję! Szczegóły wkrótce...


baubleNa jesieni wracamy do Europy, do Glasgow czyli największego miasta Szkocji, na doroczną konferencję średniego menedżmentu odpowiedzialnego za internacjonalizację uczelni EAIE (European Association for International Education). Odbędzie się ona w dniach 15-18 września pod hasłem A wealth of nations. Tu oczywiście trzeba być!


baubleJeśli chodzi o nasze stałe fragmenty gry to po raz kolejny odwiedzamy Białoruś. W dniach 19-21 lutego będziemy w Mińsku na targach Obrazowanie i Kariera. Pamiętajmy, że biorąc pod uwagę odsetek ogółu młodzieży (danego kraju) studiującej w Polsce, to właśnie Białoruś jest liderem. Warto tam być!


baubleW dniach 11-14 marca jesteśmy ponownie w Lizbonie, na targach Futuralia. To znakomity trend, że Portugalczycy, podobnie jak Hiszpanie, po pobytach erazmusowych w Polsce masowo decydują sie na studia master w polskich uczelniach. Będziemy ich w tym utwierdzać!


baubleKolejny nasz stały fragment gry to Kijów. Będziemy tam tradycyjnie również na wiosennych targach "Osvita ta kar'era" w dniach 16-18 kwietnia. Efekty murowane!


baubleZ wiosennych nowości zapraszamy na targi do Erewania. Armenia to szczególne miejsce na ziemi, a Ormianie to szczególny typ ludzi, mądrych i sympatycznych. Możecie przekonać się o tym już w dniach 21-23 kwietnia.

To tylko niektóre z propozycji na 2015 rok. Ciekawych wydarzeń nie zabraknie!

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Zespół „Study in Poland”

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoci e-mail