Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Rekordowa konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2015"

Przez dwa dni Lublin był stolicą polskiej internacjonalizacji. W dniach 22-23 stycznia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej spotkało się ponad 240 osób z 80 uczelni i 25 instytucji wspierających szkolnictwo wyższe. Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2015" stała się głównym corocznym spotkaniem wszystkich, którym internacjonalizacja polskich uczelni leży na sercu. Prezentowane i dyskutowane podczas siedmiu sesji tematy ułożyły się w spójny zestaw działań, których podjęcie jest niezbędne dla przyspieszenia internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego. Konferencja zorganizowana została wspólnie przez KRASP, Fundację Edukacyjną "Perspektywy", UMCS i Miasto Lublin w ramach programu "Study in Poland".

 

Więcej...
 

Konkurs "Interstudent"

 
Najlepsi studenci zagraniczni w Polsce 2014

Vitaliy Smygur z Ukrainy, Gabrielle Karpinsky z USA, Ghanshyambhai Khatri z Indii i Hugues Gentillon z Haiti są laureatami piątej edycji Konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego w ramach programu „Study in Poland”, prowadzonego wspólnie przez KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Więcej...
 
Super Gala w hotelu "Focus" w Lublinie

Znakomici goście gratulowali znakomitym zagranicznym studentom: tak wyglądała gala konkursu INTERSTUDENT 2014, która 22 stycznia odbyła się w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2015”.

Więcej...
 
Prezydent Gdańska przyjął najlepszą studentkę zagraniczną w Polsce

Gabrielle Karpinsky z USA, studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego została najlepszą studentką zagraniczną w Polsce. Wyróżnienie to przypadło jej po rozstrzygnięciu piątej edycji konkursu Interstudent, organizowanego w ramach programu „Study in Poland”.

Więcej...
 

Konferencja "Studenci Zagraniczni w Polsce 2015"

 
Lublin - wschodząca gwiazda umiędzynarodowienia

Otwartość, przyjazność, przedsiębiorczość i akademickość to cztery filary rozwoju Lublina. Obecnie trudno sobie wyobrazić nasze miasto bez wymiaru akademickiego, gdyż co czwarty jego mieszkaniec jest studentem.

Więcej...
 
Studenci zagraniczni w UMCS

Od kilku lat Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej aktywnie i skutecznie prowadzi rekrutację kandydatów na studia wśród maturzystów pochodzących z zagranicy. W związku z tym widoczny jest znaczny wzrost zainteresowania obcokrajowców ofertą edukacyjną naszego Uniwersytetu.

Więcej...
 

Priorytet: Ukraina

 
Minister Lena Kolarska-Bobińska z wizytą na Ukrainie

Wsparcie polskiego rządu dla kolejnych 400 ukraińskich studentów i 50 doktorantów było tematem rozmów minister nauki prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej oraz Serhija Kwita, ministra edukacji i nauki Ukrainy.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni

 
Wspólny "Bal stulecia" PW-UW

W dniu 17 stycznia 2015 roku odbył się "Wielki Bal Karnawałowy inaugurujący obchody 100-lecia nauczania w języku polskim na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej".

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Wyniki rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu ponownie, tak jak w ubiegłym roku! - najlepszym technikum w Polsce według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, który został opublikowany po raz siedemnasty.

Więcej...
 
Uroczyście i z przytupem - finał Rankingu w SGGW

Wierzę w polską szkołę, w uczniów i nauczycieli – powiedziała Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej podczas gali Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość, odbywająca się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zgromadziła grono znakomitych gości.

Więcej...
 
IREG Forum w Aalborgu

Zapraszając do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej rankingom w poszczególnych dziedzinach nauki przypominamy jednocześnie, że niższa opłata konferencyjna obowiązuje tylko do końca lutego.

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
127 tys. unique users i milion odsłon - rekord portalu perspektywy.pl

14 stycznia, w dniu ogłoszenia wyników Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 portal www.perspektywy.pl odwiedziło 127.101 indywidualnych użytkowników (unique users), którzy dokonali prawie miliona odsłon (dokładnie 979.471). Jest to rekord dziennej odwiedzalności portalu Perspektyw.

Więcej...
 
Konkurs "Genius Universitatis 2015"

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w czwartej już edycji konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej - Genius Universitatis 2015.

Więcej...
 

Prasa o internacjonalizacji

 
Forum Akademickie: Dekada "Study in Poland"

Pięciokrotny wzrost liczby studentów zagranicznych w ostatnich 10 latach odzwierciedla skalę wysiłku polskich uczelni, ich partnerów społecznych oraz służb dyplomatyczno-konsularnych w budowaniu silnego brandu polskiego szkolnictwa wyższego za granicą.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeŸli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoŸci e-mail