Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Rozszerzony Plan Targów "Study in Poland" 2015

Uprzejmie informujemy, że w ramach programu "Study in Poland" przygotowany został zaktualizowany i rozszerzony plan prezentacji polskich uczelni na międzynarodowych targach edukacyjnych w 2015 roku. Plan ten - koncentrujący się na kluczowym z rekrutacyjnego punktu widzenia obszarze rynków wschodnich - uwzględnia wnioski z debaty podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2015", która odbyła się w styczniu br. w Lublinie. Przygotowane wcześniej kalendarium targów 2015 (Ukraina, Armenia, Białoruś, Portugalia) uzupełnione zostało o targi w Kazachstanie, Rosji i Turcji oraz dodatkową obecność w Mińsku i we Lwowie.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy

 
BIAŁORUŚ: Wspólna promocja 15. polskich uczelni na targach w Mińsku

Podobnie jak w ubiegłym roku, aż 15 polskich uczelni promować się będzie wspólnie na stoisku "Study in Poland" podczas targów edukacyjnych „Obrazowanie i Kariera”, 19-21 lutego br. w Mińsku.

Więcej...
 
PORTUGALIA: Futuralia 2015 - Wielka prezentacja polskich uczelni w Lizbonie

Sukces ubiegłorocznej prezentacji "Study in Poland" na targach edukacyjnych Futuralia 2014 w Lizbonie zmobilizował w tym roku polskie uczelnie - zachęcane i wspierane aktywnie przez prof. Bronisława Misztala, ambasadora RP w Portugalii - do przygotowania kilkakrotnie większej prezentacji naszej oferty edukacyjnej.

Więcej...
 
UKRAINA: Jak rekrutować - to tylko we Lwowie!

Ze Lwowa i obwodu lwowskiego pochodzi największa liczba Ukraińców studiujących w Polsce. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane uczelnie do zaprezentowania tam swojej oferty edukacyjnej - już 13-14 marca br.

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 

Politechnika Lubelska: kurs na umiędzynarodowienie

Politechnika Lubelska, mająca ponad 60. letnią tradycję wyższego kształcenia technicznego i ugruntowaną pozycję na polskim rynku edukacyjnym - wychodzi w świat z szeroką ofertą studiów master w języku angielskim. Uczestnictwo w programie "Study in Poland" wzmocni międzynarodowe atuty uczelni.

Więcej...
 

Oblicza internacjonalizacji

 
40 mln euro dla polskich studentów z programu Erasmus+

W 2015 roku na realizację unijnego programu Erasmus+ Polska będzie miała do dyspozycji około 100 mln euro. Z tego 40 mln euro będzie mogła przeznaczyć na działania związane ze szkolnictwem wyższym, głównie na wyjazdy zagraniczne studentów.

Więcej...
 
Stypendia dla studentów z Afryki?

3 lutego w PAIiIZ odbyły się warsztaty na temat powstającego programu stypendialnego dla studentów z Afryki. Jak przekonywał prezes PAIiIZ Sławomir Majman, z programu skorzystają zarówno studenci afrykańscy, jak i polskie firmy.

Więcej...
 

Umiędzynarodowienie Badań Naukowych

 
Sukcesy polskich uczelni w Horyzont 2020

Trzy polskie projekty przeszły do kolejnego etapu unijnego konkursu Teaming for Excellence. Zespoły powołane przez PŁ, PW i PWr. na razie dostaną po 0,5 mln euro na przygotowanie do drugiego etapu, a jeśli w nim wygrają - otrzymają po 20 mln euro na budowę lub modernizację centrów doskonałości.

Więcej...
 

INTERSTUDENT 2014 - Gratulujemy

 
Laureat Interstudenta 2014 - studia licencjackie: Vitaliy Smygur z Ukrainy

Od dawna wiedział, że pojedzie na studia do Polski, bo to kraj, w którym poziom kształcenia jest bardzo wysoki, stąd także wywodzą się jego przodkowie. Wybrał ekonomię na UMCS w Lublinie.

Więcej...
 
Laureatka Interstudenta 2014 - studia magisterskie: Gabrielle Karpinsky z USA

Jest Amerykanką polskiego pochodzenia. Łączy w sobie najlepsze cechy obu tych narodowości. Wierzy we własne możliwości i wciąż szuka nowych wyzwań.

Więcej...
 
Laureat Interstudenta 2014 - studia doktoranckie: Ghandshyambhai Khatri z Indii

Doskonale zintegrowany w polskim środowisku studentów. Animator życia studenckiego doktorantów fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dobrze mówi po polsku. Wkrótce planuje ślub z narzeczoną Polką.

Więcej...
 
Laureat Interstudenta 2014 - nagroda specjalna: Huges Gentillon z Haiti

Zdobył 50.314 głosów w plebiscycie internautów na najpopularniejszego studenta zagranicznego w Polsce, wyprzedzając zdecydowanie konkurentów.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni

 
Na KUL będzie można zdawać egzamin z języka chińskiego

Centrum Egzaminacyjne Języka Chińskiego HSK otwarto w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. To piąte takie centrum w Polsce, ale jedyne na wschodzie kraju. Pierwsze egzaminy zaplanowano na 28 marca.

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
Konkurs "Genius Universitatis 2015" - rekordowa popularność

Aż 42 uczelnie nadesłały swoje prace, w tym 116 spełniających wymogi regulaminowe, do konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni "Genius Universitatis 2015". Wielki finał konkursu już 27 lutego w Warszawie.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Michał Kleiber wiceprezydentem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk

Prof. Michał Kleiber, prezes PAN został wiceprezesem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk (European Academy of Sciences and Arts - EASA). Zdecydowano o tym podczas dorocznego posiedzenia Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk w Salzburgu.

Więcej...
 

Prasa o internacjonalizacji

 
Gazeta Wyborcza: Uczelnie nie lubią stypendiów zagranicznych

Rząd proponuje opłacenie nauki najlepszym studentom na prestiżowych zagranicznych uniwersytetach. Polskim uczelniom, które mają coraz mniej studentów, nie bardzo się to podoba.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Ostatnie dni rejestracji na IREG Forum w Aalborgu za mniej!

Rankingi uniwersytetów poświęcone poszczególnym kierunkom stają się coraz popularniejsze bo bardziej obiektywnie pokazują mocne strony większej liczby uczelni niż robią to tradycyjne rankingi akademickie.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeŸli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoŸci e-mail