Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Futuralia 2015 - Wielka promocja polskich uczelni w Lizbonie


Polskie stoisko odwiedził Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji w towarzystwie ambasadora Bronisława Misztala

Trzynaście polskich uczelni prezentowało się w Lizbonie na międzynarodowych targach edukacyjnych "Futuralia 2015" (11-14 marca). Była to największa w historii prezentacja polskich uczelni w Portugalii, a polski pawilon był jednym z największych na targach. W jego centrum ulokowane zostało stoisko programu "Study in Poland" - prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Portugalczycy, obok Hiszpanów i Turków, stanowią najszybciej rosnącą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce. W roku akademickim 2009/10 było ich w Polsce 23, a w roku akademickim 2013/14 już 166, czyli ponad 7 razy więcej. Dodać trzeba do tego kilkuset Portugalczyków przebywających w polskich uczelniach w ramach programu Erasmus+.

Więcej...
 

Debata o Umiędzynarodowieniu

 
Nasze uwagi do założeń programu umiędzynarodowienia MNiSW

Resort właściwy ds. szkolnictwa wyższego w ciągu ostatnich 10 lat podejmował niewiele działań wspierających polskie uczelnie w wysiłkach na rzecz internacjonalizaci. Z nadzieją witamy więc próbę głębszego włączenia tej tematyki do polityki publicznej państwa.

Więcej...
 
Wsparcie umiędzynarodowienia w prezydenckim projekcie ustawy

13 marca Prezydent Bronisław Komorowski przedstawił projekt Ustawy o innowacyjności. Jej celem jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki i nauki. Są w niej również, konsultowane z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy", rozwiązania wspierające umiędzynarodowienie polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy w kwietniu

 
KAZACHSTAN: Edukacyjny rynek przyszłości

Kazachstan, obok Ukrainy i Białorusi, staje się jednym z priorytetowych kierunków ekspansji promocyjnej programu Study in Poland. Byliśmy już tam kilkakrotnie. Kolejna wizyta: 9-11 kwietnia 2015 w Almaty.

Więcej...
 
UKRAINA: Targi w Kijowie - Inne warunki, to samo miejsce

Ukraina pozostaje jednym kierunkiem z priorytetowych kierunków promocji polskich uczelni zrzeszonych w programie „Study in Poland”, dlatego rekrutujemy tam studentów kilka razy w roku.

Więcej...
 
ARMENIA: Po raz pierwszy w Erywaniu

Armenia jest krajem z długą historią (Ormianie przyjęli chrzest już w 301 roku) i młodym społeczeństwem, a dobre wykształcenie cieszy się tutaj coraz większym zainteresowaniem, gdyż popyt na wysoko wykwalifikowane kadry stale wewnątrz kraju rośnie.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam byliśmy

 
BIAŁORUŚ: Udana promocja polskich uczelni w Mińsku

Trzykrotnie więcej młodzieży niż przed rokiem oblegało polskie stoisko narodowe na targach edukacyjnych w stolicy Białorusi!

Więcej...
 
UKRAINA: Sukces promocyjno-rekrutacyjny we Lwowie

We Lwowskim Pałacu Sztuki przy ulicy Kopernika 17, tuż obok Pałacu Potockich, aktualnie jednej z rezydencji Prezydenta Ukrainy odbyły się w dniach 13-14 marca br. pierwsze Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Wyższa Osvita”.

Więcej...
 

Jak to robia inni

 
DANIA: Studenci zagraniczni - dobra inwestycja

Duńczycy, którzy potrafią liczyć pieniądze, wyliczyli, że 9 000 międzynarodowych studentów, którzy studiowali na duńskich uczelniach w ciągu 12 lat przed rokiem 2008 przynieśli duńskiej gospodarce 24 mln dolarów i to po odliczeniu kosztów ich kształcenia.

Więcej...
 

Umiędzynarodowienie Badań Naukowych

 
Fizycy z Białegostoku i Indii będę pracowac nad wspólnymi materiałami

Nad materiałami, które w przyszłości być może będzie można zastosować w telefonach komórkowych czy stworzyć pamięć o dużej gęstości zapisu informacji będą pracować fizycy z Uniwersytetu w Białymstoku oraz National Institute of Science Education and Research (NISER) w Bhubaneswar w Indiach.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni

 
Politechnika Opolska: Informatyka po niemiecku

Nie wszyscy wiedzą, że oprócz programów studiów w języku angielskim i francuskim, polskie uczelnie proponują też studia w języku niemieckim. Tak jest na Politechnice Opolskiej. I uczelnia, i studenci są z tego pomysłu zadowoleni.

Więcej...
 
Uniwersytet Jagielloński otwiera studia środkowoeuropejskie

Instytut Filologii Słowiańskiej UJ uruchomi w nadchodzącym roku akademickim nowe studia środkowoeuropejskie we współpracy z Uniwersytetem Karola w Pradze, Uniwersytetem Komenskiego w Bratysławie i Uniwersytetem w Lublanie.

Więcej...
 
Profesorowie AGH doktorami hc japońskiej uczelni

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusz Słomka i inny przedstawiciel tej szkoły wyższej – prof. Janusz Szmyd zostali doktorami honoris causa renomowanej japońskiej uczelni technicznej - Shibaura Institute of Technology (SIT). Jest to podsumowanie dekady współpracy obu szkół wyższych.

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
Konkurs "Genius Universitatis 2015" - wyniki i Gala finałowa

Aż 42 uczelnie nadesłały swoje prace, w tym 116 spełniających wymogi regulaminowe, do konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni "Genius Universitatis 2015". Wielki finał konkursu już 27 lutego w Warszawie.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Prof. Krzysztof Kurzydłowski ponownie dyrektorem NCBiR

Prof. Krzysztof Kurzydłowski będzie ponownie pełnił funkcję dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którym kieruje od 2011 roku. W wyniku zakończonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora NCBR powołała go minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Więcej...
 
Prof. Zbigniew Błocki nowym dyrektorem NCN

Prof. Zbigniew Błocki, matematyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie nowym dyrektorem Narodowego Centrum Nauki. Kadencja dotychczasowego dyrektora NCN, prof. Andrzeja Jajszczyka kończy się we wtorek - poinformowała PAP Magdalena Duer-Wójcik z NCN.

Więcej...
 
Dr Bianka Siwińska - Bizneswoman Roku jest z "Perspektyw"!

Niezwykle miło nam poinformować, że dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, red. naczelna "Perspektywy" została laureatką VI edycji konkursu "Bizneswoman Roku" w kategorii "Działalność na rzecz kobiet". Konkurs przygotowywany jest przez "Sukces pisany szminką", "Forbes" i "PriceWaterCoopers" .

Więcej...
 

Media o internacjonalizacji

 
PAP o zwycięzcy konkursu Interstudent: Naukową karierę wiążę z Polską

Ghandshyambhai Khatri z Indii jest zwycięzcą konkursu Interstudent 2014 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce w kategorii: "doktoranci". Od czterech lat przygotowuje pracę doktorską w dziedzinie zastosowań fizyki jądrowej i innowacyjnych technologii prowadzonych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeŸli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoŸci e-mail