Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

10 lat "Study in Poland"

Kiedy w maju 2005 roku Zgromadzenie Plenarne KRASP podjęło decyzję o uruchomieniu - wspólnie z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" - programu Study in Poland mającego na celu promocję polskich uczelni za granicą i zachęcanie obcokrajowców do studiowania w Polsce kształciło się u nas 8829 studentów zagranicznych. Obecnie jest ich ponad 46 tysięcy. Podsumowując pierwszą dekadę realizacji programu należy stwierdzić z satysfakcją, że jego inicjatorzy trafnie odczytali wyzwania internacjonalizacji stojące przed polskim szkolnictwem wyższym i dalekowzrocznie sformułowali jego założenia. A także, co najważniejsze, wykazali się konsekwencją w jego realizacji. 10.letni dorobek Study in Poland będzie omawiany podczas Zgromadzenia Plenarnego KRASP w Łodzi, 23 maja.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy w maju

 
Dzień Edukacji Europejskiej w Mińsku

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" wspólnie z Ambasadą RP w Mińsku oraz Instytutem Polskim na Białorusi serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w trzeciej edycji targów edukacyjnych "Europe Day. Education and Language Fair" - 26 maja w Mińsku.

Więcej...
 

Pod Europejską Flagą

 
KAZACHSTAN: Zaproszenie na targi EHEF w Almaty

Wspólnie z Ambasadą RP w Astanie i w uzgodnieniu z MNiSW serdecznie zapraszamy polskie uczelnie do wzięcia udziału w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Kazachstanie (European Higher Education Fair in Kazakhstan) organizowanych przez Komisję Europejską. Targi odbędą się w Almaty w dniach 27-28 września 2015 r.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam byliśmy

 
UKRAINA: Na fali wznoszącej

Tłumy młodych Ukraińców oblegały tradycyjnie stoisko "Study in Poland" na targach "Osvita i Kariera", które odbyły się 16-18 kwietnia w Kijowie. Swoją ofertę prezentowali na nim przedstawiciele aż 17 uczelni uczestniczących w programie.

Więcej...
 
ARMENIA: W cieniu Araratu

W dniach 21-23 kwietnia byliśmy na targach rekrutacyjnych "Education & Career" w Erewaniu. Choć stoisko narodowe programu "Study in Poland" pojawiło się tam po raz pierwszy, wyjazd do Armenii cieszył się dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział aż 8 uczelni plus Urząd miasta Lublina i "Perspektywy".

Więcej...
 
KAZACHSTAN: Strategia cierpliwości

Siedem uczelni na stoisku, trzy targowe dni wypełnione rozmowami i spotkaniami, tłumy kazachskich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli - tak można w największym skrócie podsumować nasz udział w targach "Obrazowanie i kariera", które odbyły się w dniach 9-11 kwietnia w centrum targowym Atakent w Ałmaty.

Więcej...
 

Jak to robia inni

 
TURCJA: Wysoka rankingowa poprzeczka dla chcących studiować za granicą

Młodzi Turcy coraz częściej wybierają studia za granicą co wiąże się m in. z ograniczoną liczbą miejsc na krajowych uczelniach. Ale na początku maja władze tureckie powiedziały: hola, możecie sobie studiować za granicą, ale jeżeli chcecie by uzyskane tam dyplomy mogły być automatycznie w Turcji uznane, to musicie dostać się do najlepszych uczelni na świecie.

Więcej...
 

Oblicza Internacjonalizacji

 
Od 1 maja zagranicznym studentom łatwiej pracować w Polsce

Zagraniczni studenci, kształcący się w Polsce na studiach stacjonarnych, będą mogli pracować u nas bez uzyskiwania zezwolenia na pracę przez cały rok - a nie tylko na trzy wakacyjne miesiące. Przepisy wchodzą w życie 1 maja na mocy rozporządzenia ministra pracy.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni

 
Politechnika Białostocka zachęca do studiowania młodych Polaków z Białorusi

Kilkudziesięciu licealistów z Grodna na Białorusi odwiedziło w sobotę Politechnikę Białostocką. To wynik porozumienia zawartego pomiędzy uczelnią a działającą na Białorusi Polską Macierzą Szkolną.

Więcej...
 
Uniwersytet Mikołaja Kopernika: Kierunek CHINY

Na UMK gościli przedstawiciele Republiki Chińskiej zajmujący się organizowaniem studiów dla swoich rodaków.

Więcej...
 
Politechnika Poznańska: Najmłodsza studentka zagraniczna w Polsce

Elektronika - moja miłość. Sowmya Thottambeti - najmłodsza studentka Politechniki Poznańskiej przyjechała z Wysp Bahama

Więcej...
 
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski: MALI - nowy kierunek współpracy

Republika Mali stawia na rozwój poprzez kształcenie młodzieży. W tym procesie bardzo liczy na współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Prof. Wiesław Banyś członkiem Zarządu European University Association

Prof. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i rektor Uniwersytetu Śląskiego został członkiem zarządu European University Association (EUA).

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
Trzy tysiące dziewczyn, 18 uczelni, milion marzeń

Dziewczyny, które wzięły udział w pierwszej edycji naszej akcji, mają już tytuł inżyniera, magistra, część jest na studiach doktoranckich. Uczennice, które przyszły w tym roku - a było ich ponad trzy tysiące - dołączą za parę lat do coraz liczniejszego pokolenia "Dziewczyn na politechniki!"

Więcej...
 

Media o internacjonalizacji

 
PAP o stypendiach na studia MBA

Studenci, którzy dostali się na najlepsze na świecie studia MBA, będą mogli ubiegać się o kredyt na ich sfinansowanie sięgający nawet 650 tys. zł. Z oferty przygotowanej przez Alior Bank i PZU mogą skorzystać Polacy, którzy ukończyli 21. rok życia.

Więcej...
 
INNPOLAND: Co powstaje w ramach konkursu na pomysły promocyjne?

Zdaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Polsce mamy za mało zagranicznych studentów. Według danych GUS jest ich około 36 tys., ministerstwo chciałoby, żeby do 2020 r. było ich już 100 tys.

Więcej...
 
lodz.gazeta.pl: O aplikacji "Smart-Uni' Uniwersytetu Łódzkiego

Pomoże zagranicznym studentom szybciej trafić do dziekanatu i odnaleźć drogę do auli na Wydziale Filologicznym. Zaproponuje też, w których pubach warto spędzić wieczór i w jaki wsiąść autobus, by do nich dotrzeć. Uniwersytet Łódzki stworzył innowacyjną aplikację na smartfony dla studentów zagranicznych.

Więcej...
 
euroviews.eu: Polish universities - a gateway to the EU

Lublin, Poland - Sviatoslav Solovei, 23, and Denys Bykovskyi, 24, are enjoying a free afternoon in the city centre of their new home town Lublin, a city of some 350.000 inhabitants in Eastern Poland.

Więcej...
 
euroviews.eu: Student-craving Polish universities on the prowl in Ukraine

Lublin, Poland - “I have two classes with almost only Ukrainian students," says Piotr Skrzypczak, who is a lecturer at the Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości private university in Lublin, a city located about 100 kilometres from the border to Ukraine.

Więcej...
 
"Perspektywy" o konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2015"

Przez dwa dni Lublin był stolicą polskiej internacjonalizacji. W dniach 22-23 stycznia 2015 r. na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej spotkało się 240 0sób z 80 uczelni i 25 instytucji wspierających szkolnictwo wyższe. Przyjechali na konferencję "Studenci zagraniczni w Polsce 2015".

Więcej...
 

Inne

 
Polski akcent na NAFSA w Bostonie

Podczas tegorocznej konferencji NAFSA w Bostonie, Waldemar Siwinski, Prezes "Perspektyw" ale zarazem Vice Prezydent międzynarodowej organizacji IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence poprowadzi sesję o znaczeniu narodowych rankingów akademickich w procesie nawiązywania kontaktów między uczelniami z różnych krajów.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeŸli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoŸci e-mail