Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Jubileuszowa narada "Study in Poland" w Łodzi

25 czerwca 2015 na Uniwersytecie Łódzkim odbyła się narada prorektorów i uczelnianych pełnomocników programu "Study in Poland", której celem było podsumowanie działań w roku akad. 2015/16 oraz zaprojektowanie aktywności w latach następnych. W obradach prowadzonych przez prof. Włodzimierza Nykiela, rektora UŁ, przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, udział wzięło ponad 80 osób z 50 uczelni. Ponieważ w maju br. minęło 10 lat od uruchomienia przez Zgromadzenie Plenarne KRASP programu "Study in Poland" - prowadzonego wspólnie z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" - tegoroczna narada miała też część jubileuszową. Odświętny charakter narady podkreślony został również miejscem jej przeprowadzenia - stylowym Pałacem Biedermanna UŁ.

Więcej...
 
Ranking umiędzynarodowienia 2015 - brawa dla Koźmińskiego!

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie uznana została w Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2015 za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce. Zadecydowały o tym duża liczba obcokrajowców studiujących na tej uczelni - 939 i ich duży udział w ogólnej liczbie studentów na tej uczelni - ponad 16%. Pochodzą oni tutaj z 38 krajów świata, w tym najwięcej z Ukrainy (497), Białorusi (82) i Francji (52). Uczelnia oferuje 11 programów studiów w języku angielskim. Wśród kadry nauczającej jest ponad 30 wykładowców z zagranicy. Na kolejnych miejscach w Rankingu Umiędzynarodowienia uplasowały się Akademia Finansów i Biznesu Vistula (ubiegłoroczny lider, udział studentów zagranicznych na poziomie 42%) i Collegium Civitas w Warszawie. Najwięcej programów w językach obcych oferowały UAM (33) i Politechnika Wrocławska (28). A największą wielokulturowością (mierzoną liczbą krajów, z których pochodzi minimum 10 studentów) wykazał się Uniwersytet Warszawski.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy jesienią

 
AZERBEJDŻAN: Zapraszamy na targi "Obrazowanije i kariera" w Baku

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – w ramach programu Study in Poland – serdecznie zaprasza do udziału we wspólnym stoisku narodowym na Targach "Education & Career" w Baku (Azerbejdżan) w dniach 9-11 października 2015.

Więcej...
 
TURCJA: Zapraszamy na targi IEFT w Stambule

Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym stoisku programu "Study in Poland" w ramach 28 edycji targów IEFT w dniach 17-18 października 2015.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie

Ukraina pozostaje jednym z priorytetowych kierunków promocji polskich uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland". Kolejna, jesienna edycja targów Osvita ta kar’era odbędzie się 12-14 listopada 2015.

Więcej...
 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Obrazowanije i kariera" w Petersburgu

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII rekrutacyjnych targach "Saint Petersburg International Fair. Education & Career." w Petersburgu (Rosja) w dniach 20-21 listopada 2015.

Więcej...
 

Study in Poland - Jak nas widzą

 
List od ambasadora Bronisława Misztala

Z okazji 10.lecia "Study in Poland" prof. Bronisław Misztal, ambasador RP w Portugalii, przesłał na ręce prof. Włodzimierza Nykiela, przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, rektora UŁ specjalny list z podziękowaniami za prowadzenie programu "Study in Poland". "Trudno jest przecenić znaczenie tej inicjatywy dla polskiej gospodarki, dla promowania miejsca Polski w świecie, dla otwarcia, w jakim uczestniczymy" - podkreśla ambasador Misztal.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Dr Marek Zimnak ponownie prezesem PRom!

I stało się! Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom" na konferencji w Łochowie wybrało swoje władze na kadencję 2015-2018.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Zapraszamy na Seminarium Rankingowe Perspektywy 2015

Kapituła Rankingu Szkół Wyższych "Perspektyw" - dbając o podnoszenie jakości rankingu i zapewnienie szerokiej konsultacji z uczelniami – organizuje kolejne seminarium rankingowe poświęcone zasadom Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2015 oraz dyskutowanym zmianom w metodologii. Gościem seminarium będzie Gero Federkeil, koordynator projektu U-Multirank.

Więcej...
 
Nowy Ranking Liceów: STEM Perspektywy 2015

W pierwszej edycji Rankingu Liceów STEM Perspektywy 2015 zwyciężyło XIV LO im. St. Staszica w Warszawie. Na drugim miejscu jest Publiczne LO Politechniki Łódzkiej, a na trzecim LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. STEM - czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics - to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza ścieżka do kariery w nauce i technice.

Więcej...
 
IREG Observatory: Między Aalborgiem a Lizboną

Za udaną merytorycznie i organizacyjnie uznali IREG Forum on Rankings by Subject uczestnicy tej międzynarodowej konferencji, jaka 11-12 czerwca odbyła się w Aalborgu (Dania). Rankingi wg dziedzin nauki lub kierunków studiów stają się coraz popularniejsze gdyż biorą pod uwagę specyfikę poszczególnych dziedzin. Wiadomo też, że nawet w uczelniach, które nie znajdują się na czele rankingów są wydziały reprezentujące najwyższy światowy poziom. Jako przykład dziedziny, w której warto pod tym kątem się przyjrzeć, jedna z sesji poświęcona była specyfice rankingów w dziedzinie studiów inżynierskich zaś inna dotyczyła studiów medycznych. W IREG Forum uczestniczyło ponad 140 osób z ponad 30 krajów.

Więcej...
 

Media o internacjonalizacji

 
PAP: Polska modnym kierunkiem studiów wśród Portugalczyków

Portugalczycy coraz chętniej decydują się na studiowanie w Polsce. W ciągu ostatnich pięciu lat ich liczba na polskich uczelniach wzrosła aż dwunastokrotnie.

Więcej...
 

Inne

 
Konferencja "Lean in STEM" - Imponujący start!

Bez postawienia na STEM - czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics - nie ma dobrej przyszłości dla Polski, Europy i świata. 30 czerwca, kiedy ogłoszono, że jedną czwartą polskich maturzystów ponownie pokonała matematyka, odbyła się w Warszawie inauguracyjna konferencja z cyklu "Lean in STEM" - pod wiodącym hasłem "Jak wspierać kobiety w nauce i technologii?"

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeŸli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoŸci e-mail