Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Jedziemy tam, skąd chcą przyjeżdżać do nas studenci

Witamy po wakacjach! I serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w jesiennych targach edukacyjnych w Azerbejdżanie (Baku), Turcji (Stambuł), na Ukrainie (Kijów) i w Rosji (Petersburg). Z tych czterech krajów przyjeżdża do nas coraz więcej studentów. W roku akademickim 2013/14 roku przyjechało ich stamtąd 16.948, a w roku 2014/15 aż 25.572, co oznacza wzrost o 51 procent! Studentów z Turcji przyjechało 16 procent więcej, z Rosji - 20 procent, Azerbejdżanu - 43 procent, a z Ukrainy aż 55 procent więcej. Będziemy umacniać ten sukces, gdyż tak nakazują żelazne prawa marketingu. Wynika to również z ustaleń strategicznej narady uczelni "Study in Poland", która odbyła się w czerwcu Zaleciła ona by koncentrować się na kluczowych z rekrutacyjnego punktu widzenia rynkach wschodnich. Mówiąc najkrócej: jedziemy promować polskie uczelnie tam, skąd chcą przyjeżdżać do nas studenci.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy jesienią

 
AZERBEJDŻAN: Zapraszamy na targi "Obrazowanije i kariera" w Baku

Serdecznie zapraszamy uczelnie programu "Study in Poland" do udziału we wspólnym stoisku narodowym na Targach „Education & Career” w Baku w dniach 9-11 października 2015.

Więcej...
 
TURCJA: Zapraszamy na targi IEFT w Stambule

Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym stoisku programu „Study in Poland” w Stambule, w ramach 28 edycji targów IEFT w dniach 17-18 października 2015.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie

Ukraina pozostaje jednym z priorytetowych kierunków promocji polskich uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”. Kolejna, jesienna edycja targów Osvita ta kar’era odbędzie się w Kijowie 12-14 listopada 2015.

Więcej...
 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Obrazowanije i kariera" w Petersburgu

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w XII rekrutacyjnych targach Education & Career” w Petersburgu w dniach 20-21 listopada 2015.

Więcej...
 

Wokół Umiędzynarodowienia

 
Ułatwienia dla obcokrajowców zamierzających podjąć studia w Polsce

Już od nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. To dzięki rozporządzeniu w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych, które zacznie obowiązywać od 22 sierpnia.

Więcej...
 
Cudzoziemcy łatwiej zdobędą certyfikat z języka polskiego

Nowelizacja ustawy o języku polskim wprowadza szereg zmian korzystnych dla obcokrajowców. Uproszczono procedury ubiegania się o certyfikat, wprowadzono nowy system ocen znajomości języka, pojawiło się również więcej możliwości zwolnienia z egzaminu.

Więcej...
 

Jak to robia inni

 
Niemcy stawiają na studia magisterskie dla cudzoziemców

W ciągu ostatnich siedmiu laty liczba studentów obcokrajowców na studiach drugiego szczebla zwiększyła się w Niemczech trzykrotnie i wynosi obecnie 66 647.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Nagroda EAIE dla Ewy Lachowicz-Santos

Edyta Lachowicz-Santos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jako pierwsza Polka otrzymała nagrodę EAIE Rising Star. Odbierze ją podczas 27. dorocznej konferencji EAIE w Glasgow (15-18 września 2015 r.).

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
O rankingach w cieniu platanów

Prawie sto osób z uczelni całej Polski przyjechało 22 lipca do Warszawy na IV Seminarium Rankingowe. Główny cel spotkania to szczegółowe omówienie rezultatów i metodologii tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015", a także dyskusja nad ew. zmianami w przyszłości. Gościem specjalnym był Gero Federkeil, autor unijnego projektu rankingowego U-Multirank.

Więcej...
 
Nadchodzi era rankingów "by subject"

Światowy system rankingowy jest w stanie szybkiej transformacji. Do przeszłości należy już okres dominacji "Wielkiej Trójki": Rankingu Szanghajskiego, THE i QS. Z wielości nowych propozycji wyłania się krajobraz, w którym kluczową rolę odgrywać będę rankingi kierunków studiów - pisze Waldemar Siwiński na łamach "University World News".

Więcej...
 

Media o internacjonalizacji

 
DGP: Brazylijska fala nie dotarła do Polski

Do Polski miało przyjechać 15 tysięcy studentów z Brazylii, a przyjeżdża 30 - to punkt wyjścia do tekstu w "Dzienniku Gazecie Prawnej" podsumowującego aktualny stan udziału Polski w brazylijskim programie stypendialnym "Nauka bez granic".

Więcej...
 

Innowacyjność

 
Branża technologiczna potrzebuje kobiet!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zbadała, na zamówienie firmy Siemens, dlaczego dziewczyny wybierają (bądź nie) kierunki techniczne i ścisłe (z grupy STEM), jak radzą sobie na politechnikach i jak widzą swoją dalszą aktywność w obszarach zdominowanych przez mężczyzn. Badano też jak rynek pracy jest przygotowany na ich przyjęcie.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeŸli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoŸci e-mail