Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2015-Dekada Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Co nas czeka w roku 2016?

Bombka

Nowy rok zawsze niesie z sobą nadzieję. Również w zakresie umiędzynarodowienia Wiele się dzieje, przede wszystkim za sprawą gigantycznego wysiłku polskich uczelni, choć cały czas do zrobienia jest w tym zakresie prawie wszystko! Przekonanie, że nie można się prawidłowo rozwijać bez dobrych kontaktów międzynarodowych jest już wśród uczelni powszechne. Również poziom fachowości kadr odpowiadających za umiędzynarodowienie jest coraz wyższy. To dobrze, bo przecież żadne zmiany nie zrobią się same! Dlatego wszystkim, którzy w 2016 roku chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie internacjonalizacji uczelni, podpowiadamy kilka interesujących okazji.

Więcej...
 

Konferencja "Studenci Zagraniczni w Polsce 2016"

 
Konferencja w Gdańsku - Tu trzeba być!

Nowe rynki i nowe strategie marketingowe - to najkrótsza charakterystyka programu konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2016, która odbędzie się 21-22 stycznia 2016 na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Będą znakomici eksperci i wytrawni dyskutanci. Będą ważne wydarzenia towarzyszące: seminarium "Working with Agents" oraz finał konkursu INTERSTUDENT. Tu naprawdę trzeba być - rejestracja trwa!

Więcej...
 
Seminarium “Working with Agents” – Chris Price w roli głównej

W przeddzień konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" odbędzie się w Gdańsku seminarium "Working with Agents" adresowane do przedstawicieli uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland". Głównym ekspertem będzie Chris Price z Wielkiej Brytanii, wybitny specjalista w zakresie międzynarodowego marketingu, dyrektor Adventus Education.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy wiosną 2016

 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy do Mińska na targi "Obrazowanije i kariera", 11-13 lutego 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane kierunkiem wschodnim do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Obrazowanie i Kariera” w Mińsku- w dniach 11-13 lutego 2015.

Więcej...
 
PORTUGALIA: Zapraszamy do Lizbony na targi "Futuralia", 16-19 marca 2016

Program „Study in Poland” zaprasza do udziału w największych targach edukacyjnych w Portugalii – „Futuralia 2016”. Odbędą się one w Lizbonie w dniach 16-19 marca 2016. Ubiegłoroczną edycję tej imprezy odwiedziły ponad 73 tysiące uczestników!

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy do Kijowa na targi "Education Abroad", 14-16 kwietnia

Kijów to stały punkt programu wyjazdowego „Study in Poland”. Kolejna, wiosenna edycja targów Osvita ta kar’era odbędzie się w Kijowie 14-16 kwietnia 2016. Będziemy prezentować ofertę polskiego szkolnictwa wyższego na tych targach już po raz 17!

Więcej...
 

Interstudent 2015

 
INTERSTUDENT 2015 – znamy 21 nominowanych

Studenci z Indii, Ukrainy, Gruzji, Białorusi, Kanady, Rosji, Egiptu, Sri Lanki, Włoch, Izraela, Słowacji, Hiszpanii, Namibii, Korei, Armenii i Syrii znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu INTERSTUDENT 2015. Już 21. stycznia poznamy laureatów konkursu – najlepszych zagranicznych studentów kształcących się w polskich uczelniach. Po raz drugi swojego zwycięzcę wskaże także publiczność w drodze internetowego głosowania.

Więcej...
 

LUMEN 2015 - Mistrzowie Zarządzania Umiędzynarodowieniem

Zarządzanie umiędzynarodowieniem było jedną z pięciu kategorii w konkursie "Liderzy zarządzania Uczelnią LUMEN 2015" ogłoszonym wspólnie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" i firmę doradczą PCG Polska. W kategorii tej zgłoszono kandydatury 35 osób i zespołów. Prezentujemy poniżej sylwetki najlepszych z najlepszych - mistrzów zarządzania umiędzynarodowieniem 2015.

 
Prof. Katarzyna Pernal - dyrektor Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej PŁ

Wdrożyła koncepcję międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej, w której można zrobić doktorat w międzynarodowym środowisku, w języku angielskim, w sposób elastyczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Więcej...
 
Prof. Grzegorz Mazurek – prorektor ds. Współpracy z Zagranicą ALK

Jest odpowiedzialny za scalanie wszystkich inicjatyw związanych z umiędzynarodowieniem, które od początku było ważnym elementem strategii Akademii Leona Koźmińskiego i dało tej uczelni unikatową przewagę konkurencyjną na rynku krajowym.

Więcej...
 
Prof. Jacek Witkoś – prorektor UAM ds. nauki i współpracy międzynarodowej

Kierował wypracowaniem i nadzoruje wdrażanie pionierskiej strategii internacjonalizacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozwinął dostępną dla wszystkich studentów ofertę zajęć w językach obcych (angielski, francuski, niemiecki i inne). Zwiększył udział uczelni w międzynarodowych programach badawczych. Skutecznie wdraża zasady tzw. internationalization at home.

Więcej...
 
Prof. Marek Tukiendorf – rektor Politechniki Opolskiej

Rozwija kooperację PO z partnerami azjatyckimi. Politechnika Opolska była pierwszą polską uczelnią, która zaangażowała się w projekt Nowego Jedwabnego Szlaku, w którym Polska może stanowić pomost między Wschodem i Zachodem.

Więcej...
 
Prof. Grzegorz Oszkinis – prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Podyplomowego UMP

Kieruje Centrum Nauczania w Języku Angielskim (CNJA) – jednostką międzywydziałową integrującej liczne funkcje, m.in. rekrutację, organizację kształcenia, promocję i marketing, dokształcanie kadry akademickiej, koordynację życia studenckiego i spraw bytowych, współpracę międzynarodowej i monitorowania losów absolwentów.

Więcej...
 
Doc. dr inż. Tomasz Saryusz-Wolski - dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ

Rozwinął Centrum Kształcenia Międzynarodowego (CKM) Politechniki Łódzkiej, znane na świecie jako International Faculty of Engineering (IFE), które jest jednostką ogólnouczelnianą od ponad 20 lat organizującą kształcenie na kierunkach technicznych w języku angielskim i francuskim.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Wielkie odliczanie w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016

Już 14 stycznia ogłoszone zostaną w Warszawie, po raz osiemnasty, wyniki ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2016". Na ten ranking czeka co roku zarówno całe środowisko edukacyjne oraz władze samorządowe odpowiedzialne za edukację, jak i uczniowie – licealiści oraz gimnazjaliści i ich rodzice, którzy biorą go pod uwagę podejmując decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Więcej...
 

Jubileusze

 
30 lat Międzynarodowego Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej

Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej świętuje 30-lecie. Z tej okazji w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, w piątek 11 grudnia, odbyła się konferencja pt. „Centra językowe a internacjonalizacja uczelni wyższych w Polsce”.

Więcej...
 

Ogłoszenia o pracy

 
Zatrudnimy osobę na stanowisku "Event manager"

W związku z rozwojem działalności w zakresie organizacji konferencji międzynarodowych Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" poszukuje osoby zainteresowanej współpracą lub pracą (etat) na stanowisku „Event manager”.

Więcej...
 
Zatrudnimy osobę na stanowisku "Ranking analyst"

W związku z rozszerzaniem obszaru działalności w zakresie profesjonalnych rankingów edukacyjnych Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" poszukuje osoby zainteresowanej współpracą lub pracą (etat) na stanowisku „Ranking analyst”.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj je?li chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomo?ci e-mail