Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2016 - Czas Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Umiędzynarodowienie 2016 - wyzwania dla polskich uczelni

Jednym z wydarzeń towarzyszących ogólnopolskiej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" będzie promocja książki pt. "Czas internacjonalizacji. Wyzwania dla polskich uczelni" analizującej doświadczenia, stan obecny i przyszłość umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego w Polsce. Jej redaktorami są dr Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i dr Marek Zimnak ze Stowarzyszenia PRom. Została ona opublikowana przez wydawnictwo naukowe Elipsa w Warszawie. Książka zawiera artykuły 25 specjalistów, którzy rekrutacją i edukacją studentów obcokrajowców zajmują się w Polsce od lat. Ich wiedza i doświadczenie, wsparte refleksją o charakterze naukowym, prawnym i organizacyjnym, złożyły się na zawartość tej pozycji. Adresatami książki są pracownicy polskich uczelni zajmujący się marketingiem międzynarodowym oraz rekrutacją i opieką nad studentami obcokrajowcami. Odbiorcami książki powinni być także dydaktycy, w tym zwłaszcza ci, którzy prowadzą specjalności związane z umiędzynarodowieniem wiedzy i nauką języka polskiego jako obcego.


Więcej...
 

Konferencja "Studenci Zagraniczni w Polsce 2016"

 
W Gdańsku o umiędzynarodowieniu

Jeśli chcemy dorównać do średniej europejskiej, za cztery lata w polskich uczelniach powinno studiować co najmniej 100.000 obcokrajowców, czyli prawie dwa razy tyle, co obecnie! Jak osiągnąć ten poziom - będą dyskutować uczestnicy konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2016, która odbędzie się 21-22 stycznia w Gdańsku

Więcej...
 
Internacjonalizacja w priorytetach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gościem Specjalnym konferencji w Gdańsku będzie Pan Juliusz Szymczak-Gałkowski, nowy dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW.

Więcej...
 
Seminarium "Working with Agents"

Debatę o tym, czy korzystać z usług agentów rekrutacyjnych można już uznać za zamkniętą. Pora odpowiedzieć na pytanie, jak to robić. W przeddzień dorocznej konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce 2016 zaprezentujemy tajniki współpracy z agentami.

Więcej...
 
INTERSTUDENT - 21 stycznia poznamy najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

Studenci z Indii, Ukrainy, Gruzji, Białorusi, Kanady, Rosji, Egiptu, Sri Lanki, Włoch, Izraela, Słowacji, Hiszpanii, Namibii, Korei, Armenii i Syrii znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu INTERSTUDENT 2015. Laureatów konkursu poznamy 21 stycznia podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Więcej...
 

"Study in Poland" - Tam będziemy wiosną 2016

 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy do Mińska na targi "Obrazowanije i kariera", 11-13 lutego 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane kierunkiem wschodnim do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Obrazowanie i Kariera” w Mińsku- w dniach 11-13 lutego 2016.

Więcej...
 
PORTUGALIA: Zapraszamy do Lizbony na targi "Futuralia", 16-19 marca 2016

Program „Study in Poland” zaprasza do udziału w największych targach edukacyjnych w Portugalii – „Futuralia 2016”. Odbędą się one w Lizbonie w dniach 16-19 marca 2016. Ubiegłoroczną edycję tej imprezy odwiedziły ponad 73 tysiące uczestników!

Więcej...
 
UKRAINA - Lwów: Zapraszamy na targi "Higher Education 2016", 1-2 kwietnia

Ze Lwowa i obwodu lwowskiego pochodzi największa liczba Ukraińców studiujących w Polsce. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane uczelnie do zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej - już 1-2 kwietnia 2016 na targach "Higher Education 2016".

Więcej...
 
UKRAINA - Kijów: Zapraszamy na targi "Education Abroad", 14-16 kwietnia

Kijów to stały punkt programu wyjazdowego „Study in Poland”. Kolejna, wiosenna edycja targów Osvita ta kar’era odbędzie się w Kijowie 14-16 kwietnia 2016. Będziemy prezentować ofertę polskiego szkolnictwa wyższego na tych targach już po raz 17!

Więcej...
 

Wieści z Uczelni

 
UAM zaprasza do wspólnego projektu w zakresie nauczania języków obcych

Biuro Pełnomocnika Rektora UAM ds. Studentów Niepełnosprawnych oraz Szkoła Języków Obcych UAM zapraszają do wspólnego projektu "ACCESS - ACCess to SuccESS for Deaf or Hearing Impaired Students through Language Training and Academic Mobility", którego głównym celem jest wymiana dobrych praktyk w zakresie nauczania języków obcych studentów z niepełnosprawnością narządu słuchu.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2016

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 zaskoczył wynikami: XIII LO w Szczecinie jest ponownie najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie jest po raz pierwszy najlepszym technikum.

Więcej...
 
Zapraszamy do Poster Session podczas konferencji IREG-8 w Lizbonie

Rankingi akademickie wskazują na silny związek stopnia umiędzynarodowienia uczelni z jej pozycją w rankingach. Umiędzynarodowieniu w kontekście rankingów poświęcona będzie konferencja IREG-8 Conference on Academic Rankings and International Academic Relations, która odbędzie się w Lizbonie, w dniach 4-6 maja 2016 r.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Prof. Krzysztof Diks nowym szefem Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Wybitny polski informatyk, prof. Krzysztof Diks mianowany został nowym szefem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która dba o jakość kształcenia na polskich uczelniach.

Więcej...
 

Ogłoszenia o pracy

Zatrudnimy osobę na stanowisku "International Event Manager"

W związku z rozwojem działalności w zakresie organizacji konferencji międzynarodowych Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" poszukuje osoby zainteresowanej współpracą lub pracą (etat) na stanowisku „Event manager”.

Więcej...

Zatrudnimy osobę na stanowisku "Ranking Analyst"

W związku z rozszerzaniem obszaru działalności w zakresie profesjonalnych rankingów edukacyjnych Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" poszukuje osoby zainteresowanej współpracą lub pracą (etat) na stanowisku „Ranking analyst”.

Więcej...

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail