Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2016 - Czas Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Najbardziej umiędzynarodowione uczelnie w Polsce - Ranking 2016

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie została uznana w Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2016 za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce. Zadecydowały o tym duża liczba obcokrajowców studiujących na tej uczelni - 1173 (w ub. roku ich liczba wynosiła 939, a więc zauważalna jest tendencja rosnąca) i ich duży udział w ogólnej liczbie studentów na tej uczelni - 21%. Najwięcej studentów pochodzi z Ukrainy (625), Białorusi (99) i Niemiec (55). Na uczelni studiują także osoby m.in. z takich krajów jak Francja, Indie, Chiny, Rosja, Włochy, Hiszpania czy Szwecja. Uczelnia oferuje 13 programów studiów w języku angielskim. Wśród stałej kadry nauczającej jest ponad 15 wykładowców z zagranicy.

Więcej...
 

Study in Poland 2016 - Tam Będziemy

 
ROSJA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Moskwie "Education and Career"

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych w regionie rekrutacyjnych targach "Education & Career" w Moskwie w dniach 2-3 listopada 2016

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Kijowie "Education and Career 2016"

Kijów - stały punkt programu wyjazdów jesiennych w ramach programu "Study in Poland", tej jesieni będziemy tam już po raz osiemnasty! Kolejna, jesienna edycja targów Osvita ta kar'era odbędzie się w Kijowie 17-19 listopada 2016

Więcej...
 

Szkolnictwo Wyższe w Polsce

 
Konkurs na Międzynarodowe Programy Kształcenia - wnioski do 29 lipca

Przypominamy, że jeszcze do 29 lipca można składać wnioski w konkursie "Międzynarodowe Programy Kształcenia" ogłoszonym przez Narodowe centrum Badań i Rozwoju. Na program ten NCBR przeznaczyło 145 mln złotych

Więcej...
 
Prof. Banyś: bez większych nakładów na naukę nie ma szans na rozwój Polski

Bez większych nakładów finansowych na naukę i szkolnictwo nie ma szans na rozwój Polski, nie powieść może się też plan Morawieckiego - mówił na posiedzeniu sejmowej komisji prof. Wiesław Banyś. Komisja zaapelowała do premier o zwiększenie tych nakładów.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni "Study In Poland"

 
Akademia Koźmińskiego - Wdrożenia komunikatora LiveChat dla kandydatów na studia

Wystarczy wysłać pytanie, aby za chwilę otrzymać odpowiedź dotyczącą życia uczelni, prowadzonej rekrutacji, wybranego kierunku studiów. Akademia Leona Koźmińskiego wprowadziła LiveChat - komunikator, dzięki któremu studenci z Polski i zagranicy mogą uzyskać informację bez dzwonienia czy wizyty w biurze rekrutacji.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Jak doskonalić Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów?

Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów, a także plany jego rozwoju były tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbyło się 21 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Więcej...
 
Prometheus, Orzeł i Tryton - polskie superkomputery w Top-100 na świecie

Prometheus, Orzeł/Eagle i Tryton to polskie superkomputery,  które znalazły się w Top-100 największych na świecie. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się nowy chiński superkomputer, Sunway TaihuLight. Jego moc obliczeniowa to 93 petaflopy, czyli może on wykonywać 93 biliardy (tysiące bilionów) operacji na sekundę.

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
Zapraszamy na 10. Jubileuszowy Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Salon Maturzystów Perspektywy 2016 jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia.

Więcej...
 
Salon Maturzystów - terminarz wydarzeń

Najbliższa edycja Salonu Maturzystów Perspektywy 2016 jest jubileuszową - 10 z kolei i odbędzie się w 16 ośrodkach akademickich w całej Polsce.

Więcej...
 

Inne

 
Posiedzenie Rady Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy"

14 lipca 2016 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", podczas którego zatwierdzono sprawozdanie z działania fundacji w roku 2015. Wysoko oceniono poziom realizacji programu "Study in Poland".

Więcej...

 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail