Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2016 - Czas Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Gronostaje w godnych rękach - nowi rektorzy obejmują władzę

Wprawdzie nowy rok akademicki inaugurowany jest w Polsce tradycyjnie w październiku, ale oficjalnie zaczyna się już 1 września. I właśnie tego dnia podejmują swoje obowiązki rektorzy publicznych szkół wyższych wybrani na kadencję 2016-2020. Wielu z nich założy togi po raz pierwszy. W nowym składzie działać też będzie Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Na jej przewodniczącego wybrany został prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej (na zdjęciu w środku), a wiceprzewodniczącymi zostali: prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (z prawej) i prof. Wiesław Bielawski, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (z lewej).

Więcej...
 
"Perspektywy" najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce!

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Wśród ogółu mediów (prasowych, telewizyjnych i radiowych) jesteśmy na 9. miejscu, wśród prasy na 6. miejscu a w rankingu miesięczników "Perspektywy" są absolutnym liderem! Nie ukrywamy, że jesteśmy dumni z zajętego miejsca i znakomitego sąsiedztwa.


Więcej...
 

REKTORZY 2016-2020 - WHO IS WHO

 
Poczet polskich rektorów 2016-2020

Statystyczny rektor uczelni publicznej wybrany na kadencję 2016-2020 ma 59 lat i jest mężczyzną (na funkcję tę wybrano jedynie 5 kobiet). Trzech rektorów na pięciu założy togi z gronostajem po raz pierwszy. Najmłodszymi są rektorzy akademii wychowania fizycznego (średnia 53 lata), a najstarsi są rektorzy uczelni rolniczych (66 lat).

Więcej...
 
Nowe władze Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP)

Prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wybrany został przewodniczącym Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) w kadencji 2016-2020.

Więcej...
 
Nowe władze Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT)

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) w kadencji 2016-2020.

Więcej...
 
Nowe władze Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM)

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na kadencję 2016-2020.

Więcej...
 
Nowe władze Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych

Rektor prof. dr hab. Kazimierz Karolczak został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych.

Więcej...
 

Study in Poland 2016 - Tam Będziemy

 
ROSJA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Moskwie "Education and Career"

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych w regionie rekrutacyjnych targach "Education & Career" w Moskwie w dniach 2-3 listopada 2016

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Kijowie "Education and Career 2016"

Kijów - stały punkt programu wyjazdów jesiennych w ramach programu "Study in Poland", tej jesieni będziemy tam już po raz osiemnasty! Kolejna, jesienna edycja targów Osvita ta kar’era odbędzie się w Kijowie 17-19 listopada 2016

Więcej...
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi edukacyjne "Education and Science" w Astanie

Międzynarodowe targi edukacyjne "Edukacja i nauka XXI wieku" odbędą się 23-25 listopada 2016 r. w Astanie pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu, władz miasta oraz departamentu edukacji miasta Astana.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni "Study In Poland"

 
UNIWERSYTET WARSZAWSKI: prestiżowy grant ERC dla badacza algorytmów

Dr Marcin Pilipczuk z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał prestiżowy Starting Grant - Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Za ponad 1,2 mln euro będzie badał własności algorytmów - poinformował Uniwersytet Warszawski.

Więcej...
 
UCZELNIA ŁAZARSKIEGO: Uprawnienia habilitacyjne w dziedzinie nauk prawnych

Uczelnia Łazarskiego otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Tym samym formalnie trafiła do grona trzynastu polskich uczelni posiadających taki przywilej.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
PERSPEKTYWY: Seminarium Rankingowe 2016

Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów, a także plany jego rozwoju były tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbyło się 21 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Więcej...
 
WEBMETRICS: UJ, UW i AGH wśród 500 uczelni najbardziej widocznych w sieci

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w Internecie szkół wyższych na świecie - wynika z najnowszej edycji rankingu "Web of Universities". Najlepsza w zestawieniu polska uczelnia - Uniwersytet Warszawski - uplasowała się na 337. miejscu.

Więcej...
 
RANKING SZANGHAJSKI: UJ i UW w piątej setce

Uniwersytety Jagielloński i Warszawski to jedyne polskie uczelnie, które znalazły się w tzw. rankingu szanghajskim (ARWU) - liście 500 najlepszych uczelni świata. UJ i UW znalazły się w piątej setce zestawienia. W poprzednich latach były w czwartej setce.

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
Salon Maturzystów Perspektywy 2016 - startujemy 6 września w Łodzi

We wrześniu, w 16 miastach Polski odbędzie się X Salon Maturzystów. Jest to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna. Dzięki niej przyszli maturzyści mogą zapoznać się z ofertą uczelni i dokonać wyboru kierunku studiów. To także szansa dla ośrodków akademickich do zaprezentowania swoich atutów przed przyszłymi kandydatami.

Więcej...

 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail