Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2016 - Czas Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Zapraszamy do udziału w programie "Study in Poland"
w roku akademickim 2016/17

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji „Study in Poland”, programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonym wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kierując się potrzebami konkretnych uczelni i grup uczelni dostarczamy nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację studentów za granicą. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie (z których pochodzi główna grupa obcokrajowców studiujących w polskich uczelniach) oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.

Więcej...
 

Study in Poland 2016 - Tam Będziemy jesienią

 
ROSJA: Zapraszamy do Moskwy na targi "Education & Career" - 2-3 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w targach rekrutacyjnych ”Education & Career”, które odbędą się w Moskwie w dniach 2-3 listopada 2016.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita. Studia za granicą" w Charkowie - 11-12 listopada 2016

Charków to ważny ośrodek administracyjny i akademicki na Ukrainie, w którym edukacja w polskich uczelniach ma wysoką markę. Dlatego warto wziąć udział w targach rekrutacyjnych "Osvita. Studia za granicą" w dniach 10-12 listopada br.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Połtawski abiturient. Studia za granicą" - 14-15 listopada 2016

W ramach poszerzania polskiej obecności na targach edukacyjnych na Ukrainie, serdecznie zapraszamy uczelnie uczestniczące w programie "Study in Poland" do wzięcia udziału w targach "Połtawski abiturient. Studia za granicą" w Połtawie w dniach 14-15 listopada 2016.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Kijowie ”Education and Career 2016”

Kijów - stały punkt programu wyjazdów jesiennych w ramach programu ”Study in Poland”, tej jesieni będziemy tam już po raz osiemnasty! Kolejna, jesienna edycja targów "Osvita ta kar'era" odbędzie się w Kijowie 17-19 listopada 2016

Więcej...
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi "Education and Science" w Astanie - 23-25 listopada 2016

Kazachstan, obok Ukrainy i Białorusi, staje się jednym z priorytetowych kierunków programu "Study in Poland". Jesteśmy tam cyklicznie od 2012 roku. Tym razem zapraszamy do Astany, w dniach 23-25 listopada br.

Więcej...
 

Szkolnictwo Wyższe w Polsce

 
Prezydium KRASP apeluje o zwiększenie finansowania nauki i szkolnictwa wyższego

Obradowało pierwsze w kadencji 2016-2020 posiedzenie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Dokonano przeglądu najpilniejszych spraw szkolnictwa wyższego oraz powołano przewodniczących komisji KRASP, m. in. prof. Marek Tukiendorf został powołany na funkcję przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP. Nowością jest Komisja ds. Akredytacji i Rankingów, której przewodniczy prof. Tomasz Szapiro.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni "Study In Poland"

 
UKSW i Uniwersytet w Oksfordzie wspólnie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Działania służące rozwojowi nauk z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz utworzenie wiodącego ośrodka kompetencji i informacji w tej dziedzinie to główne cele współpracy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z Uniwersytetem w Oksfordzie.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Waldemar Siwiński o polskich uczelniach w Rankingu Szanghajskim: Inni biegną szybciej!

W połowie sierpnia opublikowana została kolejna edycja Rankingu Szanghajskiego, w której Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński - jedyne polskie uczelnie w rankingu - przesunęły się z czwartej do piątej setki tego zestawienia. Stało się to pretekstem do ubolewań nad "upadkiem" polskiego szkolnictwa wyższego. Jest to podejście uproszczone, choć trudno też twierdzić, że w naszym akademickim świecie wszystko jest w porządku - pisze Waldemar Siwiński w komentarzu na łamach "Forum Akademickiego".

Więcej...
 
Sześć polskich uczelni w rankingu "QS"

Sześć polskich uczelni znalazło się w tegorocznej edycji rankingu QS World University Ranking. Pierwsze trzy miejsca zajęły uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Wygrał słynny Massachusetts Institute of Technology. Spośród polskich uczelni najlepszą pozycję 366. zajął Uniwersytet Warszawski.

Więcej...
 
Polskie uczelnie w rankingu "Financial Times"

Studia z zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Handlowej znalazły się w gronie 90 najlepszych studiów tego typu, uwzględnionych w rankingu Financial Times. Zwyciężył szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, a dwa kolejne miejsca zajęły uczelnie francuskie.

Więcej...
 
Dziewięć polskich uczelni w rankingu "THE"

Dziewięć polskich uczelni uwzględniono w międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking. Dwie najlepsze z nich: Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska znalazły się dopiero w szóstej setce zestawienia. Pierwsze miejsce - po raz pierwszy w historii rankingu - zajął brytyjski Oxford, detronizując uczelnie z USA.

Więcej...
 

Sztuka Marketingu

 
Salon Maturzystów Perspektywy 2016 - na półmetku

Zakończyło się już 12 z 16 tegorocznych Salonów Maturzystów Perspektywy 2016. Łącznie wzięło w ich udział ok. 100 tys. uczniów najstarszych klas liceów i techników. Kampania trwa do końca września - w przyszłym tygodniu odbędą się jeszcze salony w Krakowie (UJ, 26-27.09), Wrocławiu (PWr., 28-29.09), Gdańsku (UG, 29-30. 09) i Opolu (PO, 30.09). Serdecznie zapraszamy!

Więcej...
 
Nowa generacja dziewczyn w IT na największym obozie informatycznym w Europie

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii.

Więcej...

 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail