Jesli ta wiadomoťć nie wyťwietla się poprawnie, kliknij tutaj.

2016 - Czas Internacjonalizacji  | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Konferencja na szczycie: Rankingowe ambicje polskich uczelni

20 polskich uniwersytetów i politechnik znajduje się w prestiżowej grupie "Top-1000" międzynarodowych rankingów akademickich. Polskie uczelnie zajmują też wysokie pozycje wśród "Top-200" najlepszych na świecie w poszczególnych dziedzinach. Ale ambicje i możliwości środowiska akademickiego są większe.  Dyskutowano o tym podczas konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą" zorganizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polską Komisję Akredytacyjną i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" w dniach 1-2 grudnia w Warszawie.

Więcej...
 

Umiędzynarodowienie badań naukowych

 
Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders 2016

Sześć polskich uczelni, których publikacje miały w ostatnich trzech latach największy wpływ na postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie, zostało uhonorowanych nagrodami ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2016. Nagrody wręczył Jarosław Gowin wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas Gali konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się 1 grudnia w Warszawie.

Więcej...
 

Study in Poland 2016 - Co nowego

 
"Feel at Home" nowa funkcjonalność aplikacji mobilnej "Study in Poland"

Nowa wersja aplikacji mobilnej "Study in Poland", przeznaczonej dla osób zainteresowanych studiami w naszym kraju, została rozszerzona o nową funkcjonalność - "Feel at Home". Dzięki niej potencjalni studenci dowiedzą się, ile osób z ich kraju studiuje na danej uczelni w Polsce.

Więcej...
 

Konferencja "Studenci Zagraniczni w Polsce 2017", 27-28 lutego w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na doroczną konferencję na temat umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego "Studenci Zagraniczni w Polsce 2017", która odbędzie się w Krakowie 27-28 lutego. Konferencja organizowana jest wspólnie przez KRASP, Uniwersytet Jagielloński i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Więcej...
 

Study in Poland 2016 - Tu byliśmy

 
CHARKÓW: Młodzież ze wschodniej Ukrainy zainteresowana studiami w Polsce

W dniach 10-12 listopada, w Pałacu Sportu w Charkowie, odbyły się targi edukacyjne "Osvita. Studia za granicą". Stoisko "Study in Poland" odwiedził Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Charkowie, Janusz Jabłoński. Ukraina od lat jest priorytetowym kierunkiem promocji polskiego szkolnictwa wyższego w ramach programu "Study in Poland". Dlatego w Charkowie nie mogło zabraknąć polskich uczelni.

Więcej...
 
POŁTAWA: "Study in Poland" po raz pierwszy w Połtawie

"Study in Poland" po raz pierwszy wzięło udział w targach "Połtawski abiturient. Studia za granicą". Zostały one zorganizowane w Bibliotece im. Kotlarewskiego w dniach 14-15 listopada 2016 w Połtawie. Połtawa, leżąca 300 km na wschód od Kijowa, to prawie 300. tysięczne miasto i rozwinięty ośrodek oświatowy. W mieście działa 12 uczelni wyższych trzeciego i czwartego poziomów akredytacji oraz 52 placówki ogólnokształcące.

Więcej...
 
KIJÓW: Duża frekwencja na targach "Education and Career 2016"

Już po raz kolejny w Kijowie, w Ukraińskim Domie, odbyła się jesienna edycja targów Osvita ta kar’era (17-19 listopada 2016). We współpracy z Ambasadą RP w Kijowie przygotowany został specjalny program merytoryczny. Bogata oferta studiów w Polsce wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających targi młodych Ukraińców.

Więcej...
 
ASTANA: Misja kazachska - Azja lubi cierpliwych

Kazachstan, obok Ukrainy i Białorusi, staje się jednym z priorytetowych kierunków ekspansji promocyjnej programu Study in Poland. Byliśmy już tam kilkakrotnie. Z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie studiami w Polsce, co odzwierciedla ponad dwukrotny wzrost liczby kazachskich studentów na polskich uczelniach wyższych w ciągu ostatnich pięciu lat. Ciekawostką tu jest to, że największy skok liczby studentów odnotowaliśmy w minionym roku akademickim, po kilku latach regularnej obecności na targach edukacyjnych w Ałmaty. Potwierdza to nasze założenia - Azja to rynek dla cierpliwych i wytrwałych!

Więcej...
 

Study in Poland 2017 - Tam będziemy

 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy na targi "Obrazovanije i kariera" w Mińsku - 16-18 lutego 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane rekrutacją studentów z kierunku wschodniego do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera" w Mińsku - w dniach 16-18 lutego 2017.

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 
Politechnika Śląska: w kierunku europejskiego uniwersytetu technologicznego

Politechnika Śląska to najstarsza uczelnia techniczna w regionie i jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 roku jako zaplecze naukowo - dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie - Górnego Śląska.

Więcej...
 
Akademia Morska w Gdyni: kurs na umiędzynarodowienie

Akademia Morska w Gdyni (AMG) to największa państwowa uczelnia morska w Polsce i jedna z największych w Europie. Kształci przyszłych oficerów floty handlowej oraz kadry inżynierskie i menedżerskie dla gospodarki morskiej i regionu nadmorskiego na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim i doktorskim.

Więcej...
 
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku: badania na światowym poziomie

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) to nowoczesna, prężnie rozwijająca się uczelnia, której misją jest jak najlepsze kształcenie profesjonalnej, odpowiedzialnej, nowoczesnej kadry medycznej oraz prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie międzynarodowym.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni "Study in Poland"

 
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zamierza rozwijać program "Mentor"

Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zamierzają rozwijać program "Mentor" i inne działania mające na celu integrację studentów z zagranicy z lokalną społecznością.

Więcej...
 
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uruchamia kształcenie dualne

Olsztyński uniwersytet uruchamia tzw. kształcenie dualne, które polega na tym, że wybrani studenci w czasie nauki będą praktykowali w firmach, a po zakończeniu nauki - zostaną w nich zatrudnieni. Uczelnia nawiązała współpracę z Michelinem i Obramem.

Więcej...
 
Politechnika Warszawska wprowadza nowy system identyfikacji wizualnej

Nowe znaki, specjalna paleta barw, oryginalne czcionki - Politechnika Warszawska wdraża system identyfikacji wizualnej. Uczelnia chce wyznaczać trendy nie tylko w nauce, ale też w myśleniu o nowoczesnej instytucji - poinformowała w komunikacie rzeczniczka prasowa PW Aneta Pyrzanowska.

Więcej...
 
Na Uniwersytecie Łódzkim powstało Centrum Współpracy Badawczo-Naukowej Polska-Ukraina

Na Uniwersytecie Łódzkim powstało Centrum Współpracy Badawczo-Naukowej Polska-Ukraina. Naukowcy z łódzkiej uczelni i Ługańskiego Państwowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Starobielsku prowadzą m.in. wspólne badania dotyczące internacjonalizacji przedsiębiorstw.

Więcej...
 
Uniwersytet w Białymstoku wesprze białoruskie uczelnie

Uniwersytet w Białymstoku, wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Litwy i Finlandii prowadzi projekt, którego celem jest wdrożenie europejskich rozwiązań dotyczących kształcenia na białoruskich uczelniach. Na jego realizację uczelnie otrzymały blisko 1 mln euro z programu Erasmus+.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Trzynaście polskich uczelni w Best Global Universities

Trzynaście polskich uczelni uwzględniono w międzynarodowym rankingu szkół wyższych - Best Global Universities. Wśród nich najwyższą pozycję 319. zajął Uniwersytet Warszawski. Na pierwszym miejscu znalazł się amerykański Harvard University.

Więcej...
 
Akademia Leona Koźmińskiego i SGH wśród 90 najlepszych szkół biznesu w Europie

Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazły się wśród 90 najlepszych szkół biznesu w Europie, uwzględnionych w corocznym rankingu "Financial Times". Pierwsze miejsce zajęła London Business School.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeťli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoťci e-mail