Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Kierunek: 120 tysięcy studentów obcokrajowców w 2020 roku!Więcej...

Kraków był przez dwa dni stolicą umiędzynarodowienia. W konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2017", która 27-28 lutego odbyła się w gościnnych murach Uniwersytetu Jagiellońskiego, wzięło udział ponad 280 uczestników z 70 polskich uczelni i 26 instytucji rządowych i pozarządowych związanych z internacjonalizacją polskiego szkolnictwa. Konferencja - odbywająca się już po raz ósmy w ramach programu "Study in Poland" - zorganizowana została wspólnie przez KRASP, UJ, Urząd Miasta Krakowa i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Jak podkreślił uczestniczący w obradach wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego jest jednym z priorytetów, a jednocześnie kwestią, która w dużej mierze określa warunki rozwojowe polskich uczelni w warunkach niżu demograficznego.

 

"Study in Poland" - INTERSTUDENT 2017

 

Najlepsi w Polsce studenci zagraniczni nagrodzeni

Sowmya Thottambeti z Indii, Vadym Melnyk z Ukrainy, Seyed Mohammadreza Sadr z Iranu, Omar Al-Obaidi ze Szwecji/Iraku, Sabina Brazevic z Litwy i Anastasiya Niakrasava z Białorusi to zwycięzcy siódmej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego INTERSTUDENT 2017. Nagrody zostały wręczone podczas wspaniałej gali w Galerii malarstwa polskiego XIX wieku w krakowskich Sukiennicach, towarzyszącej konferencji "Studencji zagraniczni w Polsce 2017" w uroczystości wziął udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Laureatom gratulowali rektorzy ich uczelni, a także reprezentanci ich ojczystych krajów, m.in. ambasador Indii Ajay Bisaria, konsul generalny Ukrainy w Krakowie Oleh Mandiuk i konsul honorowy Republiki Litewskiej prof. Jan Widacki.

Więcej...
 

Priorytet: Ukraina

 
Polskie uczelnie Gościem Specjalnym targów w Kijowie, 6-8 kwietnia 2017

Kijów to stały punkt programu wyjazdowego w planie targów "Study in Poland" - jesteśmy tam dwa razy do roku. Ale tym razem promocja polskich uczelni na Ukrainie będzie miała charakter wyjątkowy - jesteśmy Gościem Specjalnym targów "Osvita ta kar'era", a równolegle z nimi odbywać się będzie na Politechnice Kijowskiej cykl spotkań, debat i koncertów w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacji.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam będziemy

 
MONGOLIA: Rynek dla odważnych i cierpliwych

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" zainteresowane szerszą obecnością w Azji Centralnej do udziału w targach 22nd "International Education Exhibition Mongolia", odbywających się w dniach 18-19 marca 2017 w Ułan Bator.

Więcej...
 
UKRAINA: Wiosenna promocja we Lwowie

Uczelnie zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej na zachodniej Ukrainie serdecznie zapraszamy do udziału w targach "Wyższa Osvita 2017" w dniach 24-25 marca 2017 we Lwowie.

Więcej...
 
OMAN: Zapraszamy na targi edukacyjne GHEDEX do Maskatu

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej w świecie arabskim do udziału w międzynarodowych targach edukacyjnych GHEDEX 2017. Odbędą się one w dniach 18-20 kwietnia 2017 roku w stolicy Omanu, Maskacie.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam byliśmy

 
BIAŁORUŚ: Rekordowe zainteresowanie studiami w Polsce

Aż 24 polskie uczelnie wraz z Fundacją "Perspektywy" promowały studia w naszym kraju na wspólnym stoisku programu "Study in Poland" podczas targów edukacyjnych w Mińsku.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Politechnika Gdańska, Akademia Morska w Gdyni: Nowy kierunek międzyuczelniany

Na Politechnice Gdańskiej odbyła się we wtorek inauguracja studiów na międzyuczelnianym kierunku technologie kosmiczne i satelitarne. Poza Politechniką w projekcie biorą udział dwie uczelnie z Gdyni - Akademia Morska oraz Akademia Marynarki Wojennej.

Więcej...
 
Akademia Leona Koźmińskiego: Logo HR Excellence in Research dla uczelni

Wyróżnienie w postaci logo HR Excellence in Research przyznawane jest przez Komisję Europejską instytucjom działającym w sferze B+R oraz organizacjom finansującym badania, które podczas codziennej pracy oraz rekrutacji pracowników naukowych dostosowują wewnętrzne przepisy i procedury do zaleceń zawartych w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie Postępowania przy Rekrutacji Pracowników Naukowych, zapewniając tym samym nauczycielom akademickim atrakcyjne warunki pracy oraz otwartą, przejrzystą i opartą na osiągnięciach kandydata rekrutację.

Więcej...
 

Jak to robią inni

 
Rosja chce mieć za rok 200 tys. zagranicznych studentów

Władze rosyjskie, wpisując się w ogólnoświatową tendencję, planują zwiększyć liczbę studentów zagranicznych w swoich uczelniach w ciągu roku o 30%, co oznacza, że w 2018 roku w Rosji będzie studiowało aż 200 000 cudzoziemców.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Konkurs "Genius Universitatis 2017" - Wkrótce rozstrzygnięcie!

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na kreatyną kampanię rekrutacyjną uczelni - Genius Universitatis 2017. Do konkursu zgłosiło się 37 uczelni (w tym 6 wydziałów i 1 instytut), a zakwalifikowało się 108 prac (spełniły warunki regulaminu konkursu).

Więcej...
 
Zapraszamy na Międzynarodowy Salon Edukacyjny "Perspektywy 2017" - 10-11 marca

XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny to znakomita okazja do prezentacji oferty krajowych i zagranicznych szkół wyższych, instytucji edukacyjnych, instytutów związanych z egzaminami językowymi, szkół językowych oraz wydawców edukacyjnych i producentów pomocy naukowych.

Więcej...
 
InforMatur 2017 - Mobilny Informator dla Maturzystów

Perspektywy Press przygotowują kolejną, szóstą już edycję Mobilnego Informatora dla Maturzystów. InforMatur 2017 to znakomity przewodnik po uczelniach wszystkich typów i rodzajów, absolutnie wszystkich kierunkach studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich. Jest to także kompendium wiedzy o przyjętych przez szkoły wyższe zasadach przyjęć na studia.

Więcej...
 

Gratulujemy!

 
Prof. Jerzy Lis uhonorowany tytułem "Złotego Inżyniera"

Z przyjemnością informujemy, że w 23. edycji Plebiscytu Czytelników „Przeglądu Technicznego" prof. Jerzy Lis, Prorektor ds. Współpracy AGH uzyskał tytuł Złotego Inżyniera 2016 w kategorii „Nauka".

Więcej...
 

„Perspektywy" najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce!

Perspektywy (i Forbes - gratulacje!) to - według raportu Instytutu Monitorowania Mediów - najczęściej cytowane miesięczniki 2016 roku! Od kolejnych popularnych tytułów: Playboya, Twojego Stylu i Pani - "odskoczyliśmy" o kilkaset pozycji. To wielka satysfakcja dla Perspektyw, ale także dowód wielkiego znaczenia edukacji i szkolnictwa wyższego w społecznej percepcji (dowodem niech będzie drugie miejsce "edukacji" w rankingu "Słowo roku na ustach dziennikarzy"). To także dobra wiadomość dla wszystkich naszych Czytelników, Sympatyków i Partnerów.

Więcej...

 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail