Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Już ponad 65 tysięcy studentów obcokrajowców w PolsceWięcej...

Według wstępnych danych, w roku akademickim 2016/17 jest w Polsce 65.096 studentów obcokrajowców - w tym 62.054 na studiach kończących się dyplomem oraz 3042 na rocznych programach stypendialnych w ramach Erasmus+. Oznacza to wzrost o 11,4% procent w stosunku do roku poprzedniego (było wówczas 57.119 studentów obcokrajowców).

Współczynnik umiędzynarodowienia (udział obcokrajowców w ogólnej liczbie studentów) wzrósł do 5,15% (w roku poprzednim 4,07%). Należy zwrócić uwagę, że wzrost ten wynika w dużym stopniu ze zmniejszenia się o 139.343 osób, w stosunku do roku poprzedniego ogólnej liczby studentów w Polsce - obecnie jest w Polsce 1.264.451 studentów.

 

Polsko-Ukraińskie Dni Edukacji, Nauki i Innowacji w Kijowie

 
Zapraszamy do Kijowa!

W dniach 6-7 kwietnia 2017 r. odbędą się w Kijowie Polsko-Ukraińskie Dni Edukacji, Nauki i Innowacji, poświęcone rozwojowi akademickiej współpracy polsko-ukraińskiej, a także promocji polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. W ramach Dni odbędzie się Forum Rektorów Uczelni Technicznych Polski i Ukrainy, organizowane wspólnie przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Stowarzyszenie Rektorów Wyższych Uczelni Technicznych Ukrainy. Równolegle polskie uczelnie będą Gościem Specjalnym na odbywających się w Kijowie międzynarodowych targach edukacyjnych "Osvita ta kar'era".

Więcej...
 
Dzień Informacyjny KPK Horyzont 2020 - priorytety: energia i środowisko

Jednym z wydarzeń towarzyszących organizowanym w Kijowie w dniach 6-7 kwietnia Dniom Polsko-Ukraińskim będzie Dzień Informacyjny w ramach projektu EaP Plus na temat programu ramowego Unii Europejskiej "Horyzont 2020". Odbędzie się on w piątek 7 kwietnia na Politechnice Kijowskiej. Celem wydarzenia jest przedstawienie możliwości finansowania innowacyjnych pomysłów z tematyki energetycznej i środowiskowej.

Więcej...
 
Zespół Pieśni i Tańca PW wystąpi w Kijowie

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zdobył wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Jednak najważniejszym osiągnięciem jego artystycznej pracy jest nieustannie powiększające się grono Polaków dumnych ze swego dziedzictwa narodowego oraz ludzi zakochanych w polskim folklorze.

Więcej...
 
Chór Akademicki oraz Zespół Bandurzystów KPI zaprezentują muzyczną Ukrainę

Chór Akademicki KPI został założony w 1947 roku. Działalność w obecnej, współczesnej formie rozpoczął w 1999 roku. Nowe pokolenie chórzystów kontynuuje tradycje swoich poprzedników.

Więcej...
 
Kasia Moś wystąpi na koncercie finałowym "Warszawa w Kijowie"

Wokalistka Kasia Moś, reprezentantka Polski w Konkursie Eurowizji 2017, będzie specjalnym gościem koncertu finałowego w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 w Pałacu Kultury i Sztuki Politechniki Kijowskiej. W koncercie, poza uczestnikami Forum Rektorów, weźmie udział 1500 studentów i uczniów najstarszych klas kijowskich szkół średnich.

Więcej...
 

Study in Poland - Tu byliśmy, Tam będziemy

 
MONGOLIA: Obiecujące perspektywy

W dniach 18-19 marca 2017 w Ułan Bator, stolicy Mongolii, odbyły się międzynarodowe targi edukacyjne "22nd International Education Exhibition Mongolia". Impreza została zorganizowana w samym centrum miasta - w hotelu Blue Sky, przy głównym placu Sukh Baatar. Nosi ona charakter cykliczny i odbywa się dwa razy do roku.

Więcej...
 
OMAN: Zapraszamy na targi edukacyjne GHEDEX do Maskatu

W dniach 18-20 kwietnia 2017 roku w stolicy Omanu, Maskacie odbędą się międzynarodowe targi edukacyjne GHEDEX 2017.

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach: Komfort nauki

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny Siedlcach oferuje studia stacjonarne i niestacjonarne I, II i III stopnia. Prowadzone są także studia podyplomowe. To tutaj można zdobyć tytuł zawodowy licencjata, inżyniera i magistra inżyniera oraz stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego.

Więcej...
 

Wokół umiędzynarodowienia

 
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej - czas korekt i uzgodnień

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" od wielu lat towarzyszy debatom i działaniom związanym z powołaniem polskiej narodowej agencji wspierającej umiędzynarodowienie, gdyż uznajemy istotną wagę tego projektu dla przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego. Stąd nasz stały monitoring losów projektu ustawy o NAWA. Właśnie opublikowana została druga wersja tej ustawy - znacznie lepsza od poprzedniej.

Więcej...
 
Ukraińskie uczelnie w Warszawie

Ukraina była Gościem Specjalnym XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2017, który odbył się 10-11 marca w Warszawie. Z tej okazji do Warszawy przyjechała ponad 30-osobowa delegacja rektorów, prorektorów oraz dyrektorów działów współpracy międzynarodowej ukraińskich uczelni.

Więcej...
 
Powstało polsko-chińskie konsorcjum akademickie "One Belt One Road"

W Pekinie powołane zostało 22 marca polsko-chińskie konsorcjum akademickie mające na celu wspólne powadzenie badań naukowych w ramach programu "One Belt One Road". Członkami konsorcjum są 23 uczelnie, w tym 9 polskich. Polską stronę w kierownictwie konsorcjum reprezentuje prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.

Więcej...
 
Już 19 instytucji egzaminuje znajomość języka polskiego jako obcego

Już 19 instytucji - 15 polskich i 4 zagraniczne - zyskało uprawnienia do przeprowadzania egzaminów, umożliwiających zdobycie certyfikatów poświadczających znajomość języka polskiego - poinformował wiceminister nauki Aleksander Bobko podczas posiedzenia sejmowej komisji.

Więcej...
 
Przedstawicielstwo WSFiZ we Lwowie

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie w końcu stycznia otworzyła swoje przedstawicielstwo we Lwowie.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Ogłoszono wyniki U-Multirank 2017

30 marca ogłoszone zostaną wyniki finansowanego przez Komisję Europejską międzynarodowego rankingu U Multirank 2017.

Więcej...
 
Światowa konferencja rankingowa w Katarze z polskimi akcentami

Na Uniwersytecie Katarskim (Qatar University) w Doha, w dniach 12-14 marca odbywała się międzynarodowa konferencja IREG Forum 2017 Excellence as the University Driving Force z udziałem ekspertów od rankingów i przedstawicieli środowiska akademickiego z 35 państw.

Więcej...
 
Uniwersytet Warszawski: 16 kierunków sklasyfikowanych w QS World University Ranking by Subject

16 kierunków studiów prowadzonych na UW zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji QS World University Ranking by Subject. To o 6 więcej niż w poprzednim roku.

Więcej...
 
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu: Wysoko w rankingu cytowań

UMK jest 2. uniwersytetem w Polsce według międzynarodowego zestawienia Transparent Ranking uwzględniającego liczbę cytowań w Google Scholar.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Gimnazjaliści i maturzyści tłumnie na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2017"

Kolejny raz warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem maturzystów i gimnazjalistów, którzy wybierali tu szkoły i studia, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery.

Więcej...
 
Nagrodzono laureatów konkursu "Genius Universitatis 2017"

Czytelna i spójna z misją uczelni promocja oferty kształcenia jest sztuką, która udaje się coraz większej liczbie polskich szkół wyższych. Jak robią najlepsi, będzie można się przekonać 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2017.

Więcej...
 
InforMatur 2017 - Mobilny Informator dla Maturzystów już dostępny

Dostępna jest już kolejna, szósta edycja Mobilnego Informatora dla Maturzystów. InforMatur 2017 to znakomity przewodnik po uczelniach wszystkich typów i rodzajów, absolutnie wszystkich kierunkach studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich.

Więcej...
 

Perspektywy – opiniotwórczym miesięcznikiem numer 1

Miesięcznik Perspektywy z mega sukcesem w styczniowym badaniu Instytutu Monitorowania Mediów: czołówka w kategorii "Najbardziej opiniotwórcze media miesiąca", 5 m-ce w kategorii "Prasa" i absolutnie Pierwszy Miesięcznik Opiniotwórczy, z dystansem 140 punktów (cytowań) do zdobywcy kolejnego miejsca

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail