Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Rząd przyjął projekt ustawy o NAWAWięcej...

Przyjęty 9 maja przez rząd projekt ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ma pomóc w stymulowaniu procesu umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Projekt ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) został przedłożony przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jak wynika z rządowego komunikatu, podstawowym celem działalności NAWA będzie stymulowanie procesu umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. Agencja będzie wspierać mobilność środowiska akademickiego oraz tworzenie programów służących umiędzynarodowieniu oferty polskich uczelni.

 
Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 - już 17 maja

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera lub magistra inżyniera wskaże pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich, który Perspektywy ogłoszą 17 maja br. w Warszawie. Ocenionych zostanie 21 dyscyplin studiów technicznych. Galę Rankingu poprzedzi Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego z udziałem władz akademickich i kadry firm wysokich technologii. Ranking Studiów Inżynierskich, pionierski w tym kształcie w Polsce, adresowany jest w pierwszym rzędzie do tegorocznych maturzystów, którzy już wkrótce wybierać będą uczelnię i kierunek studiów. Celem Forum jest promowanie najlepszych wzorców w kształceniu kadr dla przemysłu wysokich technologii i budowanie więzi pomiędzy światem akademickim a przemysłem i biznesem.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam byliśmy

 
OMAN: Promocja oferty polskich uczelni w Maskacie

W dniach 18-20 kwietnia br. odbyła sie w Maskacie, w nowo wybudowanym kompleksie Oman Convention & Exhibition Centre odbyła się 18 edycja targów edukacyjnych Global Higher Education Exhibition (GHEDEX).

Więcej…
 

Wokół Umiędzynarodowienia

 
Jarosław Gowin: NAWA pozwoli ściągnąć polskich naukowców z zagranicy

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) pozwoli ściągnąć do kraju zdolnych, młodych naukowców rozsianych po całym świecie – powiedział w środę w Katowicach wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Więcej...
 
Sejmowa Podkomisja Nauki o umiędzynarodowieniu

Choć w Polsce studiuje aktualnie ponad 65 tys. zagranicznych studentów, wciąż jest dużo do zrobienia w kwestii umiędzynarodowienia polskich uczelni - powiedział 11 maja wiceminister nauki Aleksander Bobko podczas posiedzenia sejmowej podkomisji.

Więcej...
 
Warszawa najlepszym miejscem dla studentów Erasmusa

Warszawa jest w czołówce europejskich miast, gdzie najlepiej mieszka się i studiuje w ramach programu Erasmus - te wyniki sondażu wśród studentów prezentuje w czwartek włoski dziennik "La Repubblica". Pismo odnotowuje, że wielu Włochów wysoko ocenia studia w Polsce.

Więcej...
 
Polscy eksperci będą kształcić chińskich inżynierów

Pracownicy Politechniki Białostockiej i Politechniki Krakowskiej będą kształcić chińskich inżynierów. Porozumienie o utworzeniu Chińsko-Polskiej Szkole Inżynierii przy Tianjin Chengjian University podpisano w piątek w Warszawie.

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 
"Study in Warsaw" - Szerokie możliwości kształcenia w Warszawie

Warszawa dynamicznie weszła do wyścigu o umiędzynarodowienie swoich uczelni oraz o zapewnienie im należnej rangi w Europie i na świecie.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Politechnika Łódzka: Trzy nowe kierunki, w tym jeden w j. angielskim

Inżynierów wzornictwa przemysłowego, projektantów innowacyjnych rozwiązań inspirowanych naturą oraz ekspertów od rewitalizacji miast – wykształci na trzech nowych kierunkach Politechnika Łódzka w roku akademickim 2017/18. Rekrutacja rozpocznie się 2 czerwca.

Więcej...
 
Uniwersytet Jagielloński: Jedna z najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie

Uniwersytet Jagielloński awansował w rankingu najbardziej innowacyjnych europejskich uniwersytetów opracowanym przez agencję Reuters. Krakowska uczelnia jest jedynym przedstawicielem szkół wyższych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w rankingu.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Polskie uczelnie w rankingu Multirank

1,5 tys. szkół wyższych, w tym 38 z Polski, znalazło się w największym globalnym rankingu uniwersytetów U-Multirank. Opublikowane zestawienie nie jest jednak listą najlepszych uczelni, ale narzędziem ich porównywania pod kątem wybranych kryteriów.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Zapraszamy na Salon Maturzystów Perspektywy 2017, 7-29 września

Zapraszamy do udziału w największej kampanii informacyjnej w kraju skierowanej do maturzystów 2018, w dniach 7-29 września 2017. To tu matura spotyka się ze studiami – wrzesień to czas deklaracji maturalnych, a co za tym idzie, wyboru kierunków studiów i poszukiwania swojej wymarzonej uczelni. Podczas Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2017, który odbędzie się w 16 największych miastach akademickich, maturzyści będą mogli nie tylko dowiedzieć się o przebiegu i zasadach matury od ekspertów Okręgowych Komisji Edukacyjnych, ale poznać ofertę edukacyjną uczelni z regionu i całej Polski.

Więcej...

 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail