Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Narada konsultacyjna "Study in Poland" - 4 lipca,
Politechnika OpolskaWięcej...

Wspólnie z prof. dr. hab. inż. Markiem Tukiendorfem, przewodniczącym Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, rektorem Politechniki Opolskiej, uprzejmie informujemy, że doroczna narada konsultacyjna uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland” odbędzie się 4 lipca w Opolu. Tradycyjnie miejscem narady jest uczelnia, której rektor pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, w związku z tym uczelnią-gospodarzem tegorocznego spotkania będzie Politechnika Opolska, gdzie zapraszamy Państwa 4 lipca 2017. Celem spotkania jest podsumowanie realizacji programu "Study in Poland" w mijającym roku akademickim, przyjęcie planu działań w roku akad. 2017/18, a także omówienie priorytetów na lata 2018-2022.

 

Wokół Umiędzynarodowienia

 
Polsko-indyjska współpraca akademicka

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy ze szkołami wyższymi stanu Gujarat było jednym w głównym tematów spotkań delegacji polskich uczelni w Indiach.

Więcej...
 
Zagraniczni naukowcy na polskich uczelniach

668 zagranicznych naukowców rozpoczęło pracę w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat, dzięki programowi Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Najwięcej z nich pochodzi z Ukrainy, Niemiec i Indii - poinformował PAP Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK) Programów Badawczych UE.

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 
Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki: Kuźnia kadr IT

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki jest uczelnią niepubliczną utworzoną na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 lipca 2000 roku.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: Nowe specjalności w j. angielskim

Dwie nowe specjalności w jęz. angielskim - International Commerce i Global Economy - uruchamia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w tegorocznym naborze. Na studia stacjonarne uczelnia planuje przyjąć o ok. 30 proc. mniej osób niż dotychczas.

Więcej...
 
Uniwersytet Śląski: Prestiżowe logo HR Excellence in Research dla uczelni

Uniwersytet Śląski w Katowicach uzyskał prestiżowe logo HR Excellence in Research, które Komisja Europejska przyznaje instytucjom spełniającym europejskie standardy w badaniach naukowych i zatrudnianiu naukowców.

Więcej...
 
Politechnika Śląska: Umowa współpracy z Uniwersytetem Kalkuty

Umowa o współpracy akademickiej pomiędzy Politechniką Śląską a Uniwersytetem Kalkuty została podpisana podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 11 maja.

Więcej...
 
AGH w Krakowie: Umowa współpracy z Chongqing-University of Science and Technology

Akademia Górniczo-Hutnicza zawarła porozumienie o współpracy z chińską uczelnią Chongqing University of Science and Technology (CQUST). Ze strony AGH umowę podpisał Prorektor ds. nauki AGH prof. Andrzej R. Pach, a w imieniu CQUST wiceprezydent uczelni prof. Zhou Xiangyu.

Więcej...
 

20-Lecie KRASP

 
KRASP obchodzi 20-lecie działalności

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) utworzyły polskie szkoły wyższe posiadające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie. Została ona powołana 7 czerwca 1997 r. przez rektorów 73 szkół wyższych - członków działających wówczas konferencji rektorów poszczególnych typów uczelni.

Więcej...
 
Prof. Jan Szmidt: w pracach nad ustawą o uczelniach dążmy do kompromisów

Dosyć już mamy kłótni i sporów w Polsce. W pracach nad nową ustawą o uczelniach chcemy pokazać, że są środowiska, które mogą mówić jednym głosem i dochodzić do kompromisów. A te kompromisy wcale nie są złe - mówi PAP prof. Jan Szmidt, szef konferencji rektorów (KRASP).

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Ranking Szkół Wyższych 2017 - już 12 czerwca!

12 czerwca 2017 roku już po raz osiemnasty zostaną ogłoszone wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym polskim uczelniom odbędzie się tradycyjnie w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Więcej...
 
311 najlepszych programów studiów inżynierskich

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego Perspektywy 2017

Współpraca polskich uczelni technicznych z firmami wysokich technologii była wiodącym tematem pierwszego Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego, które z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy odbyło się 17 maja w hotelu Hilton w Warszawie.

Więcej...
 
Zapraszamy na Salon Maturzystów Perspektywy 2017, 7-29 września

Zapraszamy do udziału w największej kampanii informacyjnej w kraju skierowanej do maturzystów 2018, w dniach 7-29 września 2017. To tu matura spotyka się ze studiami - wrzesień to czas deklaracji maturalnych, a co za tym idzie, wyboru kierunków studiów i poszukiwania swojej wymarzonej uczelni. Podczas Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2017, który odbędzie się w 16 największych miastach akademickich, maturzyści będą mogli nie tylko dowiedzieć się o przebiegu i zasadach matury od ekspertów Okręgowych Komisji Edukacyjnych, ale poznać ofertę edukacyjną uczelni z regionu i całej Polski.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail