Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Narada konsultacyjna "Study in Poland" na Politechnice OpolskiejWięcej...

Sprawozdanie z działań programu w roku akademickim 2016/17, plany na kolejny rok, działalność Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) i perspektywiczne rynki dla polskich uczelni - to główne tematy dorocznej narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland", która odbyła się 4 lipca br. w Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej. Wzięło w niej udział ponad 60 osób reprezentujących uczelnie, a także goście, wśród nich: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola i Łukasz Wojdyga, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW, pełnomocnik ds. NAWA. Naradę prowadzili wspólnie: prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP oraz Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

 

Wokół Umiędzynarodowienia

 
Sejmowa Komisja za projektem ustawy o NAWA

Utworzenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, wspierającej umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego, zakłada projekt ustawy przygotowany przez resort nauki. Przyjęcie projektu rekomendowała sejmowa komisja.

Więcej...
 
Umiędzynarodowienie nauki - powstaną centra doskonałości "Dioscuri"

Dziesięć Centrów Doskonałości Naukowej "Dioscuri" powstanie przy polskich instytucjach naukowych. Umowę w tej sprawie podpisały w Krakowie: Narodowe Centrum Nauki i niemieckie Towarzystwo Maxa Plancka.

Więcej...
 

Kierunek: Kazachstan

 
Spotkanie na szczycie ministrów nauki UE i Azji Centralnej

Prof. Aleksander Bobko, sekretarz stanu w MNiSW, wziął udział w drugim spotkaniu ministrów szkolnictwa wyższego i edukacji państw członkowskich Unii Europejskiej i Azji Centralnej, które odbyło się 22-23 czerwca w Astanie, stolicy Kazachstanu. Podczas szczytu przyjęto Deklarację Astańską zawierającą plan działań na rzecz reform w obszarze szkolnictwa wyższego na najbliższe lata.

Więcej...
 
Forum Rektorów Unii Europejskiej i Azji Centralnej

Równolegle ze spotkaniem na szczycie ministrów nauki i edukacji odbyło sie w Astanie Forum Rektorów państw Unii Europejskiej i Azji Centralnej. Delegacji KRASP przewodniczył prof. Stanisław Bielecki, wiceprzewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, b. rektor Politechniki Łódzkiej. Polska delegacja spotkała się z kierownictwem bliźniaczych organizacji Kazachstanu i rektorami głównych uczelni tego kraju.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Uniwersytet w Białymstoku zainaugurował letnią szkołę języka polskiego dla cudzoziemców

44 studentów filologii polskiej oraz lektoratów języka polskiego z 15 krajów bierze udział w Letniej Szkole Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców na Uniwersytecie w Białymstoku. Oprócz kursów języka polskiego, dla uczestników zaplanowano też zwiedzanie regionu.

Więcej...
 
Katolicki Uniwersytet Lubelski otworzył w Chinach Centrum Badań nad Polską

Podczas wizyty w Chinach rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Dębiński otworzył na Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych w Xian (XISU) Centrum Badań nad Polską. W planach jest uruchomienie studiów polonistycznych i wymiana studentów.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017 - UW i UJ na czele

Wielka Szóstka najlepszych polskich uczelni to: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński (1. miejsce ex aequo), Politechnika Warszawska (3. miejsce), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnika Wrocławska (4. miejsce ex aequo) oraz Akademia Górniczo Hutnicza (6. miejsce).

Więcej...
 
Zapraszamy na seminarium rankingowe - już 11 lipca

Podsumowanie Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, analiza nowych kryteriów wprowadzonych do tegorocznej edycji oraz informacja o zasadach rankingu w kolejnych latach będą głównymi tematami VI Seminarium Rankingowego Perspektywy 2017.

Więcej...
 
Wciąż niskie pozycje polskich uczelni w QS World University Ranking

Aż dziewięć polskich uczelni znalazło się w prestiżowym QS World University Ranking. Jednak najlepsze z nich: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły miejsca dopiero w piątej setce zestawienia. Najlepszy okazał się słynny amerykański Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Więcej...
 
15 miejsce Akademii Leona Koźmińskiego w światowym rankingu "Financial Times"

Finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) to jeden z najlepszych tego typu kierunków na świecie. W opublikowanym 19 czerwca br. globalnym rankingu "Financial Times" polska uczelnia znalazła się na 15. miejscu, po awansie o 3 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Więcej...
 
Międzynarodowa promocja Rankingu Studiów Inżynierskich w Polsce

Z myślą o obcokrajowcach zainteresowanych podjęciem studiów w naszych uczelniach technicznych, Perspektywy przygotowały unikatową aplikację PERSPEKTYWY ENGINEERING & TECHNOLOGY RANKING 2017 prezentującą najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim na urządzenia mobilne w systemie Android.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Inauguracja programu IT for SHE

13 czerwca odbyła się inauguracja Programu Mentoringowego IT for SHE – po raz pierwszy 35 wspaniałych par mentoringowych miało okazję się spotkać i wspólnie wyznaczać cele i wyzwania na najbliższe 6 miesięcy współpracy.

Więcej...
 
Zapraszamy na Salon Maturzystów Perspektywy 2017, 7-29 września

Zapraszamy do udziału w największej kampanii informacyjnej w kraju skierowanej do maturzystów 2018, w dniach 7-29 września 2017. To tu matura spotyka się ze studiami – wrzesień to czas deklaracji maturalnych, a co za tym idzie, wyboru kierunków studiów i poszukiwania swojej wymarzonej uczelni. Podczas Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2017, który odbędzie się w 16 największych miastach akademickich, maturzyści będą mogli nie tylko dowiedzieć się o przebiegu i zasadach matury od ekspertów Okręgowych Komisji Edukacyjnych, ale poznać ofertę edukacyjną uczelni z regionu i całej Polski.

Więcej...
 
Informator dla Maturzystów 2018 dostępny w sierpniu

Pod koniec sierpniu zostanie wydany Informator dla Maturzystów 2018. Przedstawiona w nim zostanie pełna wiedza o ofercie i zasadach przyjęć na studia.

Więcej...
 
Mobilny Informator dla Maturzystów 2017

Mobilny Informator dla Maturzystów 2017! jest jedynym tego typu w Polsce przewodnikiem po wszystkich uczelniach (408) i wszystkich kierunkach studiów (970)

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail