Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Zapraszamy do udziału w programie "Study in Poland" w roku akademickim 2017/18Więcej...

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji "Study in Poland", programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonego wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kierując się potrzebami uczelni dostarczamy nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację studentów za granicą. Wspólnie z uczelniami dbamy o umacnianie międzynarodowego brandu polskiego szkolnictwa wyższego. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie) oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.

 

Study in Poland - Tam będziemy jesienią

 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Education and Career" w Moskwie, 20-22 października

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych rosyjskich targach rekrutacyjnych "Education & Career", które odbędą się w Moskwie w dniach 20-22 października 2017. Co roku targi odwiedza ok. 25 tysięcy uczestników, a udział w nich bierze blisko 300 uczelni z Rosji i całego świata.

Więcej...
 
KOREA POŁUDNIOWA: Promocja na targach EHEF w Seulu, 28-29 października

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zainteresowanych polskich uczelni i Ambasady RP w Seulu wspólnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe podczas targów edukacyjnych "Study in Europe 2017" (European Higher Education Fair) organizowanych 28-29 października br. przez Delegaturę Unii Europejskiej w Seulu, przy współpracy z państwami członkowskimi UE oraz Ministerstwem Edukacji Korei.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie, 16-18 listopada

Wieloletni uczestnicy programu "Study in Poland" zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi "Osvita ta kar'era" odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.

Więcej...
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi edukacyjne "Education and Science" w Astanie, 22-24 listopada

Międzynarodowe targi edukacyjne "Edukacja i Nauka XXI wieku", które odbędą się 22-24 listopada 2017 r. w Astanie, organizowane są pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju. Będziemy na nich po raz drugi z rzędu.

Więcej...
 

Startuje certyfikacja!

 

Osiągnięcie przez polskie uczelnie ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie do 2020 roku liczby co najmniej 100 tysięcy studentów obcokrajowców w naszych szkołach wyższych wymaga wielu działań, w tym unormowania zasad współpracy z agencjami rekrutacyjnymi. W ubiegłych latach, w ramach programu "Study in Poland", przeprowadzony został szeroki pilotaż systemu certyfikacji ukraińskich agencji rekrutujących na studia w Polsce. Efekty pilotażu zostały ocenione pozytywnie. Dlatego obecnie system certyfikacji będzie wprowadzany również w innych krajach, będących w kręgu zainteresowania polskich uczelni.

 
Certyfikacja - założenia, standardy i procedury

Aby agencje rekrutacyjne mogły stać sie pełnoprawnym partnerem polskich uczelni, muszą zapewnić prawidłowy proces naboru studentów do naszych szkół wyższych. Standardy te muszą chronić zarówno polskie uczelnie, jak i zagranicznych kandydatów na studia i ich rodziców.

Więcej...
 
Seminarium w Kijowie: certyfikacja - drogą do jakości wykształcenia

Grupa dyrektorów ukraińskich agencji rekrutacyjnych oraz prorektorów kijowskich uczelni uczestniczyła w seminarium "Perspektywy rozwoju polsko-ukraińskiej wymiany akademickiej i studenckiej", które odbyło się 31 sierpnia br. w Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego w Kijowie. Seminarium zostało zorganizowane przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" i Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP - we współpracy z Ambasadą RP w Kijowie i Centrum Ukraińsko-Polskim "KPI".

Więcej...
 
Zapraszamy na seminarium w Astanie, 8 września

Seminarium "Perspektywy rozwoju polsko-kazachstańskiej wymiany studenckiej", które odbędzie się 8 września w Astanie, zostało przygotowane przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" i Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP - we współpracy z Independent Kazakh Agency for Quality Assurance in Education oraz z udziałem przedstawicieli Ambasady RP.

Więcej...
 

Priorytet: Ukraina

 
Będą polsko-ukraińskie podwójne dyplomy w zakresie "mechanika i budowy maszyn"

Rektor Politechniki Poznańskiej prof. Tomasz Łodygowski i rektor Politechniki Kijowskiej "KPI" prof. Michaiło Zgurovsky podpisali 29 sierpnia w Kijowie umowę o uruchomieniu wspólnych studiów w zakresie "mechanika i budowa maszyn". Ich absolwenci będą posiadali podwójne dyplomy sygnowane przez każdą z uczelni.

Więcej...
 
Silna polska obecność na inauguracji roku akademickiego na Politechnice Kijowskiej

Delegacje Politechniki Poznańskiej, Politechniki Opolskiej, Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", Urzędu Miasta Poznania oraz Polskiej Sekcji Stowarzyszenia Absolwentów KPI wzięły 30 sierpnia udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego na Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego w Kijowie.

Więcej...
 

Wokół umiędzynarodowienia

 
Polska i Czechy zacieśniają współpracę naukową

Stypendia, ściślejsza wymiana informacji o szkolnictwie wyższym, wsparcie w nauczaniu języka polskiego i czeskiego - to główne założenia protokołu do polsko-czeskiej umowy o współpracy w dziedzinie kultury, szkolnictwa i nauki. Protokół 3 sierpnia br. podpisał wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Aleksander Bobko.

Więcej...
 
Resort nauki podpisał umowę z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu

Zintensyfikowanie polsko-austriackiej współpracy naukowej ma być rezultatem umowy podpisanej przez resort nauki i Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu (IWM). Dzięki umowie polscy studenci, doktoranci i pracownicy naukowi będą mogli korzystać z programów stypendialnych i grantów naukowych IWM.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
SGGW: Prestiżowe logo HR Excellence dla uczelni

To prestiżowe wyróżnienie jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w UE. Logo otrzymują europejskie instytucje, które przy rekrutacji pracowników naukowych stosują zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Więcej...
 
Uniwersytet Warszawski: Umowa współpracy z Uniwersytetem w Cambridge

Uniwersytet Warszawski będzie wspierał Uniwersytet w Cambridge w rozwoju programu Studiów Polskich na tej brytyjskiej uczelni. Uczelnie podpisały porozumienie w tej sprawie.

Więcej...
 
Uniwersytet Śląski: Duże zainteresowanie szkołą prawa i kultury chińskiej

Zakończyła się pierwsza edycja Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pozytywnie ocenili ją zarówno uczestnicy, jak i wykładowcy. W związku z tym ogłoszono nabór do kolejnej.

Więcej...
 
Akademia Leona Koźmińskiego: Umowa współpracy z University of Rome Tor Vergata

Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z University of Rome Tor Vergata dotyczącą wspólnej realizacji studiów magisterskich w języku angielskim z zakresu finansów i rachunkowości - Master in Finance and Accounting. Corocznie na drugi rok studiów w Rzymie będzie mogło wyjechać 3 studentów ALK, a kryteriami zakwalifikowania się do programu będzie wysoka średnia ocen z toku studiów w pierwszym semestrze i zaangażowanie w życie uczelni.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
UJ i UW w czwartej setce najlepszych uczelni

W rankingu szanghajskim (ARWU) - prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata - znalazły się dwie polskie uczelnie. Uniwersytet Warszawski powrócił do czwartej setki, a Uniwersytet Jagielloński - znalazł się w piątej setce.

Więcej...
 
Politechnika Warszawska wysoko w międzynarodowym rankingu cytowań

Spośród polskich uczelni notowanych w międzynarodowym rankingu cytowań - Transparent Ranking, najwyższą pozycję zajęła Politechnika Warszawska. Uplasowała się jednak dopiero na 653. pozycji z blisko 83 tys. cytowań. Najlepszy na świecie Harvard University ma na swoim koncie ponad 1,7 mln cytowań.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Zapraszamy na Salon Maturzystów Perspektywy 2017, 7-29 września

Zapraszamy do udziału w największej kampanii informacyjnej w kraju skierowanej do maturzystów 2018, w dniach 7-29 września 2017. To tu matura spotyka się ze studiami - wrzesień to czas deklaracji maturalnych, a co za tym idzie, wyboru kierunków studiów i poszukiwania swojej wymarzonej uczelni. Podczas Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2017, który odbędzie się w 16 największych miastach akademickich, maturzyści będą mogli nie tylko dowiedzieć się o przebiegu i zasadach matury od ekspertów Okręgowych Komisji Edukacyjnych, ale poznać ofertę edukacyjną uczelni z regionu i całej Polski.

Więcej...
 
Informator dla Maturzystów 2018 dostępny od 7 września

7 września zostanie wydany Informator dla Maturzystów 2018. Przedstawiona w nim zostanie pełna wiedza o ofercie i zasadach przyjęć na studia.

Więcej...
 
SHE for IT - Informatyczki pojadą w Polskę

SHE for IT to niezwykła kampania społeczna, w ramach której 50 utalentowanych studentek informatyki od lipca do września przekaże swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach.

Więcej...
 
Międzynarodowa promocja studiów inżynierskich w Polsce

Z myślą o obcokrajowcach zainteresowanych podjęciem studiów w naszych uczelniach technicznych, Perspektywy przygotowały unikatową aplikację ENGINEERING & TECHNOLOGY RANKING 2017 prezentującą najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim na urządzenia mobilne w systemie Android.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail