Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Internacjonalizacja, autonomia, doskonałość naukowa
- klucze do sukcesu



Więcej...

Internacjonalizacja, autonomia, doskonałość naukowa - to trzy słowa, które najczęściej przewijały się w wystąpieniach wszystkich mówców na Narodowym Kongresie Nauki w Krakowie. Podczas kongresu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przedstawił projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawy 2.0. Prace nad projektem trwały prawie dwa lata, w tym wiele miesięcy dyskusji środowiskowych i konsultacji społecznych. Ustawa miałaby wejść w życie 1 października 2018 roku. Szczególnie cieszy, że imperatyw umiędzynarodowienia polskich uczelni - w tym zatrudnienia większej liczby uczonych i wykładowców zza granicy oraz naukowego równania do najlepszych na świecie przestaje być postulatem, a przybiera postać ustawowych instrumentów i procedur.

 
Zapraszamy do wzięcia udziału w programie “Study in Poland” w roku akad. 2017/18

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji „Study in Poland”, programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonego wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kierując się potrzebami uczelni dostarczamy nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację studentów za granicą. Wspólnie z uczelniami dbamy o umacnianie międzynarodowego brandu polskiego szkolnictwa wyższego. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie (z których pochodzi główna grupa obcokrajowców studiujących w polskich uczelniach) oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam będziemy jesienią

 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Education and Career" w Moskwie - 20-22 października

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych rosyjskich targach rekrutacyjnych ”Education & Career”, które odbędą się w Moskwie w dniach 20-22 października 2017. Co roku targi odwiedza ok. 25 tysięcy uczestników, a udział w nich bierze blisko 300 uczelni z Rosji i całego świata.

Więcej...
 
KOREA POŁUDNIOWA: Promocja na targach EHEF w Seulu, 28-29 października

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zainteresowanych polskich uczelni i Ambasady RP w Seulu wspólnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe podczas targów edukacyjnych "Study in Europe 2017" (European Higher Education Fair) organizowanych 28-29 października br. przez Delegaturę Unii Europejskiej w Seulu, przy współpracy z państwami członkowskimi UE oraz Ministerstwem Edukacji Korei.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie, 16-18 listopada

Wieloletni uczestnicy programu "Study in Poland" zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi "Osvita ta kar'era" odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.

Więcej...
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi edukacyjne "Education and Science" w Astanie, 22-24 listopada

Międzynarodowe targi edukacyjne "Edukacja i Nauka XXI wieku", które odbędą się 22-24 listopada 2017 r. w Astanie, organizowane są pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju. Będziemy na nich po raz drugi z rzędu.

Więcej...
 

Kierunek: Kazachstan

 
Wizyta Przewodniczącego KRASP w Astanie

Podczas wizyty w Astanie, stolicy Kazachstanu, prof. dr hab. Jan Szmidt, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Warszawskiej odwiedził dwie czołowe uczelnie kazachstańskie: Uniwersytet im. Nursułtana Nazarbajewa oraz Uniwersytet Euroazjatycki im. Lwa Gumilowa. Spotkał się również z kierownictwem Rady Rektorów Kazachstanu.

Więcej...
 
Seminarium: jak rozwijać polsko-kazachstańską wymianę akademicką i studencką

8 września odbyło się w Astanie seminarium informacyjne "Perspektywy rozwoju polsko-kazachstańskiej wymiany akademickiej i naukowej" przygotowane wspólnie, w ramach programu "Study in Poland", przez Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP i Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - we współpracy z Ambasadą RP i Niezależną Kazachstańską Agencją ds. Jakości Szkolnictwa Wyższego.

Więcej...
 
Sukces Politechniki Warszawskiej na EXPO 2017 w Astanie

Podczas zakończonej 10 września w Astanie światowej wystawy EXPO 2017, poświęconej energii przyszłości i kwestiom środowiska naturalnego, duży sukces odniosła Politechnika Warszawska. Opracowanie naukowców tej uczelni było przez cały okres EXPO prezentowane w Pawilonie Najlepszych Praktyk Energetycznych, który odwiedził m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej...
 

Gratulujemy!

 
Prof. Jan Szmidt doktorem honoris causa Politechniki Kijowskiej

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), wybitny uczony w zakresie mikroelektroniki i optoelektroniki, uhonorowany został najwyższym akademickim wyróżnieniem Politechniki Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego - tytułem doktora honoris causa tej uczelni.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Uniwersytet Warszawski: Ruszył punkt informacyjny dla studentów zagranicznych

Uruchomiono stronę internetową Welcome Point - punktu informacyjnego dla zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają na UW

Więcej...
 
Uniwersytet Śląski: Inauguracja Orientation Week 2017

Od 25 do 30 września 2017 roku Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ na zlecenie Biura Programu Erasmus zorganizuje tygodniowy kurs językowo-adaptacyjny dla studentów programu Erasmus+, którzy w roku akademickim 2017/2018 będą studiowali na różnych wydziałach Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej...
 
Uniwersytet w Białymstoku: Ruszyła pierwsza polsko-białoruska szkoła prawa

Dwunastu studentów i doktorantów z Polski i Białorusi wzięło udział w pierwszej Polsko-Białoruskiej Szkole Prawa na Wydziale Prawa UwB. To efekt współpracy Uniwersytetu w Białymstoku oraz Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
SGH wśród najlepszych kierunków magisterskich z zarządzania

Szkoła Główna Handlowa to jedyna polska uczelnia, która znalazła się w rankingu "Financial Times" na najlepsze na świecie programy magisterskie z zarządzania. Najlepszy w zestawieniu jest kierunek prowadzony przez szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.

Więcej...
 
Polskie uczelnie w rankingu Times Higher Education world University

Dwanaście polskich uczelni uwzględniono w międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking. Najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski, który znalazł się w piątej setce zestawienia. Pierwsze miejsce, drugi rok z rzędu, zajął brytyjski University of Oxford.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Salon Maturzystów na półmetku

Od 7-ego do 29 września trwa Salon Maturzystów 2017. Spotkania wystawców z uczniami ostatnich klas szkół średnich odbyły się już w dziewięciu miastach - w Warszawie, Poznaniu, Olsztynie, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Białymstoku, Bydgoszczy i w Lublinie. Salony cieszą się ogromną popularnością wśród młodych ludzi, którzy mają możliwość uzyskania od ekspertów dodatkowej i kompletnej wiedzy na temat przyszłej matury.

Więcej...
 
Promocja studiów w języku angielskim na Salonie Maturzystów

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, aby studiować po angielsku - pod tym hasłem promują się na Salonie Maturzystów uczelnie uczestniczące w programie Study in Poland, prowadzonym wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". 60 uczelni "Study in Poland" oferuje łącznie ponad 500 programów studiów w języku angielskim. Każdy znajdzie kierunek dla siebie!

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail