Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Wystartowała NAWA - trzymamy kciuki za sukces!Więcej…

Po kilkunastu latach starań środowiska akademickiego startuje Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej - NAWA. Życzymy jej powodzenia i jak najszybszego "wejścia na obroty"! Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego, zwłaszcza w odniesieniu do kadry naukowo-dydaktycznej jest nam bowiem potrzebna jak nigdy. Trzy najczęściej wypowiadane słowa na Narodowym Kongresie Nauki w Krakowie to: Internacjonalizacja, autonomia, doskonałość naukowa. Przy czym internacjonalizacja jest tu kluczowa, wszystko inne jest jej skutkiem: publikacje, cytowania, międzynarodowa reputacja. Jest na przykład prawidłowością, że publikacje z udziałem autorów z różnych krajów mają cytowalność średnio cztery razy większą niż w przypadku pracy, której autorzy pochodzą z jednego kraju. A to wprost przekłada się na miejsce w rankingach.

 

Gratulujemy!

 
Łukasz Wojdyga dyrektorem Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Łukasz Wojdyga został mianowany przez premier Beatę Szydło na stanowisko dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego.

Więcej…
 
Waldemar Siwiński doktorem honoris causa Politechniki Kijowskiej

2 października odbyła się na Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Waldemarowi Siwińskiemu, prezesowi Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Więcej…
 

Study in Poland - Tam będziemy jesienią

 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Education and Career" w Moskwie - 20-22 października

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych rosyjskich targach rekrutacyjnych ”Education & Career”, które odbędą się w Moskwie w dniach 20-22 października 2017. Co roku targi odwiedza ok. 25 tysięcy uczestników, a udział w nich bierze blisko 300 uczelni z Rosji i całego świata.

Więcej…
 
KOREA POŁUDNIOWA: Promocja na targach EHEF w Seulu, 28-29 października

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zainteresowanych polskich uczelni i Ambasady RP w Seulu wspólnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe podczas targów edukacyjnych "Study in Europe 2017" (European Higher Education Fair) organizowanych 28-29 października br. przez Delegaturę Unii Europejskiej w Seulu, przy współpracy z państwami członkowskimi UE oraz Ministerstwem Edukacji Korei.

Więcej…
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie, 16-18 listopada

Wieloletni uczestnicy programu "Study in Poland" zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi "Osvita ta kar'era" odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.

Więcej…
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi edukacyjne "Education and Science" w Astanie, 22-24 listopada

Międzynarodowe targi edukacyjne "Edukacja i Nauka XXI wieku", które odbędą się 22-24 listopada 2017 r. w Astanie, organizowane są pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju. Będziemy na nich po raz drugi z rzędu.

Więcej…
 

Inauguracje roku akademickiego w uczelniach "Study in Poland"

 
Uniwersytet Warszawski: Przeciw inwazji postaw antynaukowych

W polskim dyskursie publicznym mamy do czynienia z inwazją postaw antynaukowych - podkreślił rektor UW prof. Marcin Pałys, który zainaugurował nowy rok akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Studia rozpoczęło tam ok. 44 tys. studentów.

Więcej…
 
Uniwersytet Jagielloński: Uczelnia nie działa w izolacji od reszty kraju i świata

Uniwersytet Jagielloński, najstarsza polska uczelnia wyższa, zainaugurował w niedzielę 654. rok akademicki. Uczestniczący w uroczystości minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział, że nakłady na naukę wzrosną w najbliższych latach do 1 proc. PKB.

Więcej…
 
Politechnika Warszawska: Umieć przewidzieć, jak będzie zmieniał się świat

Na Politechnice Warszawskiej zainaugurowano rok akademicki 207/2018. "Elitarna uczelnia musi umieć przewidzieć, jak będzie zmieniał się świat" - powiedział w swoim przemówieniu rektor uczelni prof. Jan Szmidt.

Więcej…
 
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza: Studiowanie to przywilej, ale i wielka odpowiedzialność

Studiowanie to przywilej, ale i wielka odpowiedzialność, bo jako przyszła elita stanowić będziecie o losach naszej ojczyzny - mówił do studentów rektor UAM prof. Andrzej Lesicki podczas inauguracji 99. roku akademickiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej…
 
Uniwersytet Mikołaja Kopernika: Umacniamy pozycję piątego uniwersytetu w Polsce

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurował w poniedziałek 73. rok akademicki. Rektor UMK podkreślił, że dla tej uczelni nie ma innej drogi niż stanie się uczelnią badawczą. Zachęcał pracowników naukowych do dbania o promocję swoich osiągnięć.

Więcej…
 
Uniwersytet Gdański: Światowej klasy naukowcy będą pracować w Uniwersytecie Gdańskim

Dla 30 tysięcy studentów Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczął się w piątek nowy rok akademicki. W jego trakcie uczelnia kontynuować będzie m.in. kilka inwestycji, w tym budowę siedziby dla Instytutu Informatyki oraz urządzanie na terenie kampusu unikalnego EkoParku.

Więcej…
 
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: Priorytetem internacjonalizacja i aktywność badawcza

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował w piątek kolejny, 81. już rok akademicki, jednocześnie oficjalnie zamykając obchody jubileuszu 80-lecia istnienia. Wśród priorytetów na kolejne lata rektor wymienił dalszą internacjonalizację i większą aktywności badawczą.

Więcej…
 
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski: Dalszy rozwój kierunków medycznych

Wybitny japoński neurochirurg prof. Tetsuo Kanno otrzymał w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydział Nauk Medycznych tej uczelni zawdzięcza mu wdrożenie innowacyjnej metody leczenia chorych w śpiączce.

Więcej…
 

Sztuka marketingu

 
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017 dostępny na smartfonie

Wszystko o najlepszych uczelniach, z pełnym wykorzystaniem możliwości tabletu lub smartfona - taka jest najnowsza aplikacja mobilna Perspektyw.

Więcej…
 
Po Salonie Maturzystów czas na naukę

Tradycji stało się zadość. Wrzesień ponownie należał do maturzystów. Po raz jedenasty (w Warszawie po raz dwunasty) zaprosiliśmy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na Salon Maturzystów, czyli w miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami.

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail