Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Rankingi w centrum uwagi - Konferencja w WarszawieWięcej...

W kontekście dyskusji nad projektem Ustawy 2.0 warto przyjrzeć się jak problem przyspieszenia rozwoju grupy najlepszych uczelni rozwiązywany jest w innych krajach, jakie zasady i instrumenty zarządzania się tam sprawdzają oraz które z nich można przenieść na grunt polski. Warto też rzeczowo porozmawiać o miejscu polskich uczelni w międzynarodowych rankingach akademickich. Dlatego KRASP, PKA i Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" już po raz drugi organizują, pod patronatem wicepremiera Jarosława Gowina, konferencję pod hasłem "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", która odbędzie się w dniach 27-28 listopada w Warszawie.

 

Konkurs interstudent

 

Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2018!

Do 8 grudnia można zgłaszać kandydatów do ósmej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland". W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam będziemy

 
KOREA POŁUDNIOWA: Promocja na targach EHEF w Seulu, 28-29 października

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zainteresowanych polskich uczelni i Ambasady RP w Seulu wspólnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe podczas targów edukacyjnych "Study in Europe 2017" (European Higher Education Fair) organizowanych 28-29 października br. przez Delegaturę Unii Europejskiej w Seulu, przy współpracy z państwami członkowskimi UE oraz Ministerstwem Edukacji Korei.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie, 16-18 listopada

Wieloletni uczestnicy programu "Study in Poland" zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi "Osvita ta kar'era" odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.

Więcej...
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi edukacyjne "Education and Science" w Astanie, 22-24 listopada

Międzynarodowe targi edukacyjne "Edukacja i Nauka XXI wieku", które odbędą się 22-24 listopada 2017 r. w Astanie, organizowane są pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju. Będziemy na nich po raz drugi z rzędu.

Więcej...
 

Z ostatniej chwili

 

Kierunek: Kazachstan

 
ASTANA: Nowy Dubaj w Azji Centralnej

Pierwsza refleksja wielu osób, które po raz pierwszy przyleciały do Astany, stolicy Kazachstanu, jest charakterystyczna: toż to Dubaj w środku Azji Centralnej. Nowoczesna architektura i imponujący, urbanistyczny rozmach na płaskim, bezkresnym stepie tworzą zestawienie, które wywołuje podziw i uznanie.

Więcej...
 
Ambasador Margułan Baimuchan: Przyszłość należy do edukacji

"Jestem o tym przekonany! Polska cieszy się opinią kraju bezpiecznego i tolerancyjnego." Z Margułanem Baimuchanem, ambasadorem Kazachstanu w RP rozmawia Anna Wdowińska

Więcej...
 
Prof. Krzysztof Rybiński: Współpraca polskich uczelni z Kazachstanem ma przyszłość!

Od prawie trzech lat pełnię funkcję rektora największej uczelni ekonomicznej w Kazachstanie, Uniwersytetu Narxoz w Almaty. Polacy i Polska mają w tym kraju świetną markę, wielu Polaków pełni kluczowe funkcje w tutejszych firmach.

Więcej...
 
Kazachstan wraca do alfabetu łacińskiego

Jednym z elementów programu modernizacji Kazachstanu jest powrót do alfabetu łacińskiego - w zapisie języka kazachskiego. Proces ten, zainicjowany z inicjatywy prezydenta Nursałtana Nazarajewa , ma zakończyć się do 2025 roku.

Więcej...
 
Mówią studentki z Kazachstanu

"Jestem przekonana, że wykształcenie, jakie zdobędę w Polsce, będzie nieodłącznym elementem rozwoju mojej kariery zawodowej.biostatystycy i bioinformatycy, wykorzystujący w naukach medycznych techniki informatyczne." - Yerkezhan Saltabekova

Więcej...
 

Wokół umiędzynarodowienia

 
Do 13 listopada można składać wnioski o stypendia Fulbrighta

Uczelnie i instytuty badawcze, które chcą zaprosić do siebie amerykańskich specjalistów, mogą do 13 listopada wnioskować o stypendia do Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Wykładowców mogą przyjąć również instytucje oświatowe, medyczne i kulturalne.

Więcej...
 
Rozwija się współpraca polsko-chińska

Na Szanghajskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych (SUSM) uroczyście otwarto katedrę polonistyki. SUSM oferuje studia z dziedziny filologii polskiej jako czwarta uczelnia wyższa w Chinach. Absolwenci mają być "pomostem" między Polską a Chinami.

Więcej...
 
Nowy, międzynarodowy ośrodek badawczy na UW

Na Uniwersytecie Warszawskim powstał międzynarodowy ośrodek badawczy, który zajmie się m.in. rewitalizacją języków zagrożonych. Centre for Research and Practice in Cultural Continuity wspólnie z UW tworzą cztery ośrodki z zagranicy.

Więcej...
 

Inauguracje roku akademickiego w uczelniach "Study in Poland"

 
Politechnika Łódzka: Środowisko łódzkie otwarte na dialog

Ponad 18 tys. studentów rozpoczęło rok akademicki na Politechnice Łódzkiej. W inauguracji wziął udział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin, który dziękował łódzkiemu środowisku akademickiemu za zaangażowanie w prace nad nową ustawą o uczelniach.

Więcej...
 
Akademia Górniczo-Hutnicza: Z powodzeniem odnajdziemy się w nowej rzeczywistości

Ponad 32 tys. studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęło nowy rok akademicki. Jest to już 99. rok akademicki w historii tej uczelni. W inauguracji uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin.

Więcej...
 
Politechnika Krakowska: Nowe zapisy ustawy zachęcają do odważnych działań

W życiu naszego narodu rzeczy wielkie zaczynały się od reformy edukacji i nauki - przekonywał na Politechnice Krakowskiej szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Więcej...
 
Uniwersytet Łódzki: Celem uzyskanie statutu uczelni badawczej

Uzyskanie statusu uczelni badawczej i przygotowanie do zmian zaproponowanych w projekcie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - to najważniejsze wyzwania, o których mówił podczas wykładu z okazji nowego roku akademickiego rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Antoni Różalski.

Więcej...
 
Uniwersytet Śląski: 50 lat działalności

Jubileuszowy 50. rok akademicki zainaugurował w poniedziałek Uniwersytet Śląski (UŚ) w Katowicach. Na 12 wydziałach i 77 kierunkach kształci obecnie blisko 25 tys. studentów. W inauguracji wziął udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Więcej...
 
Politechnika Białostocka: Rozwój inżynierii biomedycznej

Około 8,5 tys. studentów Politechniki Białostockiej rozpoczęło nowy rok akademicki. Uczelnia chce wciąż stawiać na wynalazki, ale też szuka nowych silnych stron - zapewnił rektor uczelni prof. Lech Dzienis, wymieniając m.in. inżynierię biomedyczną.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Akademia Leona Koźmińskiego w rankingu "Financial Times"

Studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego znalazły się na 68. miejscu rankingu najlepszych studiów tego typu na świecie, przygotowywanym przez "Financial Times". 78. miejsce zajął program Aalto University, realizowany m.in. w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Więcej...
 

Sztuka marketingu

 
Stypendia w programie "Nowe technologie dla dziewczyn 2017" wręczone

25 wyjątkowych dziewczyn, studentek kierunków informatycznych i pokrewnych - z uczelni w całej Polsce - 12 października otrzymało stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek.

Więcej...
 
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017 dostępny na smartfonie

Wszystko o najlepszych uczelniach, z pełnym wykorzystaniem możliwości tabletu lub smartfona - taka jest najnowsza aplikacja mobilna Perspektyw.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail