Jesli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2017 - Nesletter Study in Poland

temat wydania

Startuje Akademia Internacjonalizacji "Study in Poland"!Więcej...

Już 12 grudnia szkolenie pod hasłem Internationalization strategy development zainauguruje Akademię Internacjonalizacji "Study in Poland". Akademia Internacjonalizacji to odpowiedź na potrzeby środowiska akademickiego w zakresie pogłębienia wiedzy na temat kluczowych aspektów umiędzynarodowienia uczelni i profesjonalizacji procesów związanych z tym obszarem. W jej ramach realizowana będzie oferta wysokojakościowych szkoleń prowadzonych przez wybitnych międzynarodowych i krajowych trenerów, ekspertów oraz praktyków. Akademia zaoferuje kompendium wiedzy i doświadczeń na temat internacjonalizacji dla pracowników uczelni działających na wszystkich poziomach zawansowania, a także stworzy sieć ekspertów - absolwentów Akademii. Wierzymy, że już wkrótce stanowić będą oni główną siłę umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

 

Wybitni mówcy zagraniczni na konferencji rankingowej w Warszawie

Doroczna konferencja "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", organizowana wspólnie przez KRASP, PKA i Perspektywy, wyróżnia się tym, że wśród jej mówców jest zawsze grupa wybitnych gości z innych krajów - w tym roku przyjedzie aż 10 mówców zagranicznych (na łączną liczbę 35). Chcemy razem z nimi przyjrzeć się, w kontekście projektu Ustawy 2.0, jak problem przyspieszenia rozwoju grupy najlepszych uczelni rozwiązywany jest w innych krajach, jakie zasady i instrumenty zarządzania się tam sprawdzają i które z nich można przenieść na grunt polski. Na konferencję 27-28 listopada zapraszamy w szczególności osoby zainteresowane budową w Polsce uczelni badawczych i podnoszeniem jakości badań naukowych oraz specjalistów w zakresie budowy międzynarodowego prestiżu i postrzegalności uczelni (reputation and visibility), ewaluacji, rankingów i akredytacji. Oto krótki przegląd sesji z udziałem mówców zagranicznych:

Więcej...
 

Wokół umiędzynarodowienia

 
MNiSW stawia na umiędzynarodowienie polskiej nauki

Powołanie NAW-y, zawarcie umowy z Towarzystwem Maxa-Plancka, amerykańskie akredytacje dla polskich uczelni medycznych czy zawarcie umowy z rządem Chińskiej Republiki Ludowej o uznawaniu dyplomów - to tylko niektóre z działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjętych w ciągu ostatnich dwóch lat na rzecz umiędzynarodowienia polskiej nauki.

Więcej...
 
Powołano Radę Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Więcej...
 
W USA jest milion studentów zagranicznych - ale nowych chętnych coraz mniej

Wprawdzie w roku akademickim 2016/2017 w Stanach Zjednoczonych była rekordowa liczba ponad miliona (1.08) studentów zagranicznych to jednak amerykańskie uczelnie nie mają powodu do zadowolenia.

Więcej...
 
Dania zarabia na zagranicznych studentach

Duńczycy, naród solidnie liczący każdą wydaną koronę, chłodnym okiem spojrzeli na finansową stronę obecności zagranicznych studentów w oparciu o dane zebrane za okres 2007 - 2011.

Więcej...
 

Study in Poland - Tam byliśmy

 
MOSKWA: Rosjanie chcą studiować w Polsce

W dniach 20-22 października 2017 Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z reprezentacją polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego w ramach wspólnego stoiska programu „Study in Poland” na targach "Obrazowanije i kariera" w Moskwie.

Więcej...
 
Seminarium informacyjne dla rosyjskich agencji rekrutacyjnych

W dniu 20 października br. w trakcie trwania targów edukacyjnych "Obrazowanije i kariera" odbyło się w Moskwie seminarium dedykowane rozwojowi współpracy polskich uczelni z agencjami rekrutacyjnymi działającymi w Rosji, przygotowane w ramach programu "Study in Poland".

Więcej...
 
SEUL: Korea to trudny rynek

W dniach 27-31 października w Seulu (Korea Płd.) gościła delegacja polskich uczelni pod wspólnym brandem "Study in Poland". Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Muzycznej w Łodzi wzięli udział w targach edukacyjnych "Study in Europe", w ramach stoisk organizowanych przez Ambasadę RP w Seulu i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Więcej...
 
CHARKÓW: Nie mogło nas tam zabraknąć!

Od 9 do 11 listopada w Pałacu Sportu w Charkowie odbywały się targi edukacyjne "Osvita. Studia za granicą". Ukraina od lat jest priorytetowym kierunkiem promocji polskiego szkolnictwa wyższego w ramach programu "Study in Poland", zatem w Charkowie nie mogło zabraknąć polskich uczelni.

Więcej...
 

Konkurs interstudent

 

Wydarzenia

 
25 lat International Faculty of Engineering (IFE) Politechniki Łódzkiej

Przed 25 laty Politechnika Łódzka była prawdziwym pionierem a jej ówczesny rektor, prof. Jan Krysiński wizjonerem. Teraz wiele polskich uczelni może pochwalić się tym, że kształci w językach obcych ale to Politechnice Łódzkiej udało się pierwszej nie tylko powołać do życia International Faculty of Engineering (IFE), wydział kształcący na kierunkach technicznych w jęz. angielskim i francuskim ale też stworzyć wokół IFE prawdziwą społeczność absolwentów.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jesli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail