Aby powrócić, kliknij tutaj.

   Wybory w uczelniach publicznych - dla kogo gronostaje?

Rektor jest kluczową postacią w polskim szkolnictwie wyższym. Na dobre i na złe. Bo siła wpływu Ich Magnificencji na naszą rzeczywistość, nie tylko akademicką, jest olbrzymia - a na pewno taką być może! Dotyczy to również internacjonalizacji. Nie da się jej skutecznie w Polsce rozwinąć bez jednoznacznego zaangażowania rektorów. Dlatego uruchamiamy specjalny serwis "Wybory 2012" (dostępny pod adresem: www.rektorzy.perspektywy.pl), który pozwoli wszystkim zainteresowanym obserwować na bieżąco zmiany kadrowe w polskich uniwersytetach, politechnikach i akademiach. więcej...


Study in Poland

Kolejny raz w Kazachstanie - zaproszenie do Almaty
Kazachstan, obok Ukrainy, jest jednym z priorytetowych kierunków ekspansji promocyjnej programu "Study in Poland". Targi "Education & Career", które odbędą się 18-20 kwietnia 2012 w Almaty
więcej...

Specjalny informator na wiosenne targi w Kijowie
Już po raz dziewiąty zorganizowane zostanie narodowe stoisko "Study in Poland" podczas wiosennych targów Osvita i Kariera w Kijowie, które odbędą się w dniach 29-31 marca 2012 r.
więcej...

Arabia Saudyjska: targi edukacyjne i konferencja w Rijadzie
Po raz kolejny uczelnie "Study in Poland" wezmą udział w międzynarodowych targach edukacyjnych w Rijadzie.
więcej...

Prezentacje Polskich Uczelni "Zachodnia Ukraina 2012"
Kijów-Winnica-Żytomierz-Równe-Łuck-Lwów - to miasta, w których w dniach 11-17 marca 2012 odbędą się prezentacje polskich uczelni "Zachodnia Ukraina 2012".
więcej...

Prezentacje Polskich Uczelni "Południowa Ukraina 2012"
Odessa-Mikołajew-Chersoń-Symferopol-Sewastopol - to miasta, w których w dniach 13-19 maja 2012 odbędą się prezentacje polskich uczelni "Południowa Ukraina 2012".
więcej...

Białoruska młodzież chce studiować w Polsce
Według danych za rok akad. 2011/12 w Polsce studiowało 2604 Białorusinów. Stanowią oni drugą, co do wielkości (po Ukraińcach - 4879 studentów), grupę studentów zagranicznych w Polsce.
więcej...

Rynki

Białoruś w Procesie Bolońskim: pięć argumentów przeciw
Sąsiadująca z trzema krajami Unii Europejskiej Białoruś do dnia dzisiejszego zostaje białą plamą na mapie Europy nie tylko ze względu na reżim polityczny panujący w tym kraju.
więcej...

Globalnie

Franchising - McDonaldyzacja studiów wyższych
Prawie 20 procent studentów starających się zdobyć brytyjski stopień licencjata nie mieszka w Zjednoczonym Królestwie.
więcej...

WIETNAM chce studentów zagranicznych
Wietnamskie ministerstwo edukacji planuje zwiększenie liczby kursów na uczeniach wyższych w języku angielskim dla cudzoziemców.
więcej...

Chiński kampus we Włoszech
Otwieranie kampusów satelickich (branch campuses) jest jedną z najbardziej zaawansowanych form internacjonalizacji.
więcej...

Australia kontratakuje
Studenci zagraniczni będą traktowani bardziej preferencyjnie przy aplikowaniu o wizę australijską - ogłosił w lutym br. minister spraw imigracyjnych Chris Bowen.
więcej...

Świat rankingów

Światowy ranking miast akademickich
Mimo kryzysu w strefie Euro to Paryż okazał się najlepszym miastem akademickim na świecie według zestawienia ogłoszonego w lutym br. przez brytyjskie QS.
więcej...

Rankingowe spotkanie na szczycie - IREG-6 na Tajwanie
Eksperci z zakresu rankingów akademickich i jakości szkolnictwa wyższego z kilkudziesięciu krajów Azji, Ameryki, Afryki i Europy oraz Nowej Zelandii zgłosili już swój udział w konferencji IREG-6, która odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia br. w Taipei (Tajwan).
więcej...

Akademia Study in Poland

Konferencja: Audyt internacjonalizacyjny
ACA zaprasza na konferencję "Internationalisation audits. Assessing and improving institutional strategies".
więcej...

Amerykańskie Forum on Education Abroad
W dniach 21-23 marca br. prestiżowa amerykańska formacja Forum on Education Abroad zaprasza do Denver (CO) na ósmą, doroczną konferencję, tym razem pt. "Tracing the Experience: From Inquiry to Integration".
więcej...

Raport Observatory on Borderless Higher Education
Observatory on Borderless Higher Education (OBHE) opublikowało czwarty już Raport badającym zjawisko międzynarodowych branch kampusów (kampusów satelickich).
więcej...

Nowe badania na temat europejskich i krajowych polityk mobilności
Międzynarodowa organizacja ACA zakończyła prace nad badaniami dotyczącymi europejskich i krajowych polityk mobilności - ENPMOB. Projekt, na którego podstawie stworzony został Raport, trwał od listopada 2010 do stycznia 2012 roku.
więcej...

Nagrody i nominacje

Francuski Narodowy Order Zasługi dla łódzkich naukowców
Byli rektorzy: Politechniki Łódzkiej - prof. Jan Krysiński i Uniwersytetu Łódzkiego - prof. Michał Seweryński odznaczeni zostali jednym z najwyższych odznaczeń państwowych Francji - Narodowym Orderem Zasługi.
więcej...

Prof. Stanisław Adamczak ponownie rektorem Politechniki Świętokrzyskiej
Prof. dr hab. Stanisław Adamczak po raz drugi został rektorem Politechniki Świętokrzyskiej. Jest to pierwszy rektor wybrany podczas tegorocznych wyborów nowych władz akademickich w polskich uczelniach publicznych.
więcej...

Prof. Juliusz Migasiewicz ponownie rektorem AWF we Wrocławiu
Prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz, dotychczasowy rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu został ponownie wybrany na rektora AWF na drugą kadencję.
więcej...

Prof. Waldemar Moska rektorem AWF w Gdańsku
Wybory rektora Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku zostały przeprowadzone 26 stycznia 2012 r. Jedynym kandydatem był prof. Waldemar Moska.
więcej...

Marketing i okolice

Salon Perspektyw promuje studia anglojęzyczne w Polsce
Blisko 250 wystawców z kraju i zagranicy, bogaty program debat, prezentacji i spotkań to najkrótszy opis XVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2012 - największej w naszej części Europy imprezy promującej edukację, od gimnazjum po studia podyplomowe i MBA.
więcej...

Genius universitatis - mistrzowie uczelnianej promocji
1 marca, podczas XVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2012, ogłoszone zostaną wyniki konkursu Genius Universitatis na najlepsze w mijającym roku akademickim kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych.
więcej...

Ogłoszenia

Interesujące konkursy
Nowy nabór wniosków do EACEA/42/11 - Erasmus Mundus 2009-2013.
więcej...


www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail