Aby powrócić, kliknij tutaj.

   Zaproszenie na polsko-ukraiński "okrągły stół" - ODESSA 2012

Umacnianie marki polskich uczelni na Ukrainie jest priorytetem programu Study in Poland. Dlatego - oprócz organizowanych kilka razy w roku objazdów promocyjno-rekrutacyjnych, udziału w targach edukacyjnych oraz wydarzeń sportowych - organizowane są cyklicznie wyjazdy studyjne do głównych miast Ukrainy połączone z debatami "okrągłymi stołami" z udziałem kadry kierowniczej uczelni polskich i ukraińskich. Takie spotkania na wysokim szczeblu odbyły się już w Kijowie, Charkowie, Doniecku i Dniepropietrowsku. Najbliższy polsko-ukraiński "okrągły stół" odbędzie się 18 maja br. w Odessie. Organizowany jest we współpracy z Konsulatem Generalnym RP. Ze strony ukraińskiej gospodarzem spotkania "okrągłego stołu" jest Rada Rektorów Regionu Odeskiego, reprezentująca 20 uczelni, które mają ponad 140 tys. studentów na 330 kierunkach studiów. więcej...


Internacjonalizacja w Polsce

W MNiSW o promocji polskich uczelni
-To znakomita wiadomość, że udało się wygospodarować dodatkowe, choć wciąż niezwykle skromne w porównaniu z innymi krajami OECD, środki na promocję polskich uczelni poza granicami kraju. Do zrobienia jest wszystko. - powiedział w trakcie panelu nt. wyzwań związanych z zagraniczną promocją polskich uczelni Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Perspektywy.
więcej...

Pod patronatem Perspektyw: Welcome Festival czyli promocja miejsca
Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Welcome Festiwal - Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Marketingu Miejsc, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2012 roku w hotelu Nadmorskim w Gdyni. Organizatorem przedsięwzięcia jest "Brief for Poland", gospodarzem Miasto Gdynia, a Fundacja Perspektywy patronuje temu bardzo potrzebnemu przedsięwzięciu.
więcej...

Study in Poland

Imponujący polski pawilon na targach "Edukacja i Kariera 2012" w Kijowie
Henryk Litwin - ambasador RP na Ukrainie, Magdalena Kula - doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wspólnie dokonali symbolicznego otwarcia polskiego pawilonu na targach Edukacja i Kariera, które w dniach 29-31 marca br. odbyły się w Kijowie.
więcej...

Pracowity tydzień polskich uczelni na Zachodniej Ukrainie
Wielkim sukcesem zakończyły się Prezentacje Polskich Uczelni "Ukraina Zachodnia 2012" - które odbyły się kolejno w Kijowie, Winnicy, Żytomierzu, Równem, Łucku i we Lwowie.
więcej...

Jak i z kim współpracować w uczelnich Zachodniej Ukrainy
Zakończona niedawno tura promocyjna "Ukraina Zachodnia 2012" dała możliwość odwiedzenia szeregu uczelni, z którymi na co dzień polskie uniwersytety nie mają roboczych kontaktów. O ile spotkania z młodzieżą w naturalny sposób były promocją studiów w Polsce to spotkania z władzami uczelni wykraczały daleko poza kurtuazyjne odwiedziny.
więcej...

Ogłoszenia

I Ty możesz zostać ambasadorem
Unii Europejskiej zależy na tym, żeby na studia doktoranckie do krajów Unii przyjeżdżało więcej studentów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
więcej...

Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na Polski Dzień Informacyjny
Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, jako jedyna uczelnia w Niemczech, organizuje już po raz piąty Dzień Otwarty w całości w języku polskim.
więcej...

Wybory rektorów na kadencję 2012-2016

Prof. Wiesław Banyś ponownie rektorem Uniwersytetu Śląskiego
Prof. dr hab. Wiesław Banyś ponownie został rektorem Uniwersytetu Śląskiego na kadencję 2012-2016. Był jedynym kandydatem na funkcje rektora. Na 180 ważnie oddanych głosów otrzymał 134 głosy za, 33 osoby były przeciwne, 13 elektorów wstrzymało się. Rektor-elekt (rocznik 1951) ukończył filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1974 roku.
więcej...

Prof. Bronisław Marciniak ponownie rektorem UAM w Poznaniu
Prof. dr hab. Bronisław Marciniak ponownie został rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kadencję 2012-2016 (27.03). Za jego kandydaturą głosowało 131 spośród 140 elektorów, 5 było przeciw, 3 wstrzymujących się.
więcej...

Prof. Włodzimierz Nykiel ponownie rektorem Uniwersytetu Łódzkiego
Prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel ponownie został rektorem Uniwersytetu Łódzkiego na kadencję 2012-2016 (26.03). Otrzymał 171 głosów poparcia spośród grona 190 elektorów, 17 osób głosowało przeciw; dwa głosy były nieważne. Był jedynym kandydatem na rektora w najbliższej kadencji.
więcej...

Prof. Stanisław Bielecki ponownie rektorem Politechniki Łódzkiej
Prof. Stanisław Bielecki ponownie został rektorem Politechniki Łódzkiej na kadencję 2012-2016 (4.04). Spośród 104 obecnych elektorów 80 poprało jego kandydaturę, przeciwko było 24. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.
więcej...

Prof. Maria Nowicka-Skowron ponownie rektorem Politechniki Częstochowskiej
Prof. dr hab. Marii Nowicka-Skowron ponownie została rektorem Politechniki Częstochowskiej na kadencję 2012-2016 (4.04). W wyborach zyskała 100-procentowe poparcie, oddano na jej kandydaturę 90 głosów spośród 90 elektorów. Nie miała kontrkandydata.
więcej...

Prof. Henryk Krawczyk ponownie rektorem Politechniki Gdańskiej
Prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk ponownie został rektorem Politechniki Gdańskiej na kadencję 2012-2016 (30.03). Wybory rozstrzygnięto w pierwszej turze, do głosowania stawiło się 134 elektorów, głos oddało 127; 7 wstrzymało się od głosu. Profesor Henryk Krawczyk uzyskał 83 głosy, jego konkurent, prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, dziekan Wydziału Chemicznego - 44.
więcej...

Kazimierz Furtak ponownie rektorem Politechniki Krakowskiej
Prof. Kazimierz Furtak ponownie został rektorem Politechniki Krakowskiej. Uczelniane Kolegium Elektorów dokonało wyboru rektora na kadencję 2012-2016 30 marca. W głosowaniu oddano 57 głosów, 52 elektorów głosowało za jego kandydaturą, 4 było przeciw, 1 głos był nieważny. Był jedynym kandydatem.
więcej...

Prof. Marian Gorynia ponownie rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. zw. UEP, dotychczasowy rektor UEP, ponownie został rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego na kadencję 2012-2016 (2 03). Był jedynym kandydatem na tę funkcję.
więcej...

Prof. Alojzy Szymański ponownie rektorem SGGW w Warszawie
Prof. dr hab. Alojzy Szymański, obecny rektor, ponownie został wybrany rektorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kadencję 2012-2016. Uzyskał ponad 78 proc. głosów. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.
więcej...

Prof. Jacek Wysocki ponownie rektorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Prof. dr hab. Jacek Wysocki ponownie został rektorem Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na kadencję 2012-2016. W głosowaniu, którym wzięło udział 195 elektorów, uzyskał 191 głosów, dwie osoby się wstrzymały, dwie były przeciw. Nie miał kontrkandydata.
więcej...

Europejsko

Więcej humanizmu w Horizon 2020?
Naukowcy protestują. Chcą więcej pieniędzy na rozwój badań humanistycznych i społecznych!
więcej...


www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail