Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

temat wydaniaPrzyszłość Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego

W piątek 27 kwietnia zakończyła się Konferencja Ministrów Europejskiego Obszaru Szkolnictwa w Bukareszcie. Celem spotkania było ustalenie priorytetów w rozwoju Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego w kontekście postępującego kryzysu ekonomicznego. Wydarzenie to było kontynuacją tradycji konferencji bolońskich, które odbywają się co dwa lata od 1999 roku i służą monitorowaniu postępów we wdrażaniu postanowień Procesu Bolońskiego (kolejne konferencje odbywały się w Pradze w 2001 r., Berlinie w 2003 r., Bergen w 2005 r., Londynie w 2007 r., Leuven/Louvain-la-Neuve w 2009 r. i Budapeszcie/Wiedniu w roku 2010.) W konferencji wzięło udział 47 delegacji krajów Procesu Bolońskiego, przedstawiciele Komisji Europejskiej, delegacje 23 państw spoza Obszaru, oraz przedstawiciele kilkunastu międzynarodowych organizacji działających w sektorze szkolnictwa wyższego. Więcej...

 

Study in Poland: promocja za granicą

 
Przypominamy o polsko-ukraińskim "okrągłym stole" - ODESSA 2012

Najbliższy polsko-ukraiński okrągły stół odbędzie się w dniach 18-19 maja br. w Odessie.

Więcej...
 
European Higher Education Fairs w Japonii

W dniach 10-14 maja delegacja polskich uczelni wraz z programem "Study in Poland" przebywać będzie na Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Tokio i Kobe.

Więcej...
 
"Study in Poland" ponownie w Riyadh

W dniach 17-20 kwietnia delegacja uczelni Study in Poland była obecna na targach Riyadh International Exhibition.

Więcej...
 
"Study in Poland" w Kazachstanie

Wystawa Edukacja i Kariera w Almaty, która odbyła się 18-20 kwietnia w Centrum Wystawowym Atakent, to największa tego typu impreza w Kazachstanie.

Więcej...
 

Rynki

 
Rozwój ekonomiczny a polityka edukacji wyższej w Brazylii

Brazylia jest jedną ze wschodzących gospodarek. Napina swoje muskuły, żeby stać się wiodącym międzynarodowym graczem, potrzebne jej są więc dobre uczelnie wyższe, które będą w stanie wyprodukować naukowców i inżynierów potrzebnych do utrzymania tego kursu.

Więcej...
 
Etyka biznesu dla agencji rekrutacyjnych

W ostatnim wydaniu University World News” Geoff Maslen pisze o ogłoszonej w kwietniu Lodyńskiej Deklaracji” zawierającej zestaw zaleceń etycznych związanych z działalnością edukacyjnych agentów i doradców trudniących się rekrutowaniem studentów zagranicznych dla instytucji z całego świata.

Więcej...
 

Konferencje

 
Konferencja IREG-6: rankingi i akredytacje - wzajemne wsparcie

W stolicy Tajwanu Taipei w dniach 18-20 kwietnia 2012 r. odbyła się światowa konferencja poświęcona rankingom: IREG-6 - Academic Rankings and Advancement of Higher Education. Lessons from Asia and other Regions. Zorganizowana przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence i tajwańską agencję akredytacyjną HEEACT konferencja zgromadziła ponad 150 uczestników ze wszystkich stron świata w tym 3-osobową delegację Politechniki Warszawskiej.

Więcej...
 
Dialog "People-to-people", czyli współpraca między Unią Europejską a Chinami

18 kwietnia odbyło się spotkanie nowopowstałej grupy wysokiego szczebla UE-Chiny (EU-China High-Level People-to-People Dialogue), w ramach którego komisarz Androulla Vassiliou razem z przedstawicielem rządu chińskiego ogłosili kilka inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych.

Więcej...
 
Doroczna konferencja ACA - Helsinki

Już w czerwcu, w dniach 10-12 w Helsinkach, odbędzie się największa w roku konferencja Academic Cooperation Association, tym razem pod hasłem: Tying it all together. Internationalisation, excellence, funding and the social dimension in higher education.

Więcej...
 
Szkoły wyższe w obliczu demograficznego tsunami

Jak zbliżający się szybkimi krokami niż demograficzny zmieni szkolnictwo wyższe?

Więcej...
 

Pod patronatem Perspektyw

 
Welcome Festival czyli promocja miejsca

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Welcome Festiwal - Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Marketingu Miejsc, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2012 roku w hotelu Nadmorskim w Gdyni. Organizatorem przedsięwzięcia jest "Brief for Poland", gospodarzem Miasto Gdynia, a Fundacja Perspektywy patronuje temu bardzo potrzebnemu przedsięwzięciu.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail