Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

temat wydania

Wystartowała Aplikacja mobilna Study in Poland

Wystartowała aplikacja mobilna Study in Poland. Jest to dobra wiadomość dla obcokrajowców zainteresowanych studiami w Polsce. W nowej technologii można szybko znaleźć informacje o ponad 350 programach studiów w języku angielskim prowadzonych przez 40 czołowych polskich uczelni. Aplikacja mobilna Study in Poland jest już dostępna bezpłatnie w wirtualnych sklepach Apple'a na całym świecie.

Więcej...
 

Study in Poland

 
Zaproszenie do Nowosybirska i Tomska

Federacja Rosyjska zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby studentów - jest ich prawie 10 mln, z tego ponad 60 tys. studiuje za granicą. W Polsce studiuje aktualnie ok. 600 Rosjan. Ale zainteresowanie studiami w naszym kraju rośnie.

Więcej...
 
STUDENTEURO 2012

EURO się skończyło, ale STUDENTEURO trwa nadal. I tu, w odróżnieniu od imprezy UEFA, reprezentanci Polski odnoszą faktyczne sukcesy.

Więcej...
 
Zapraszamy na sesję "Study in Poland" na EAIE

Od 11 do 14 września bieżącego roku odbędzie się - tym razem w Dublinie - doroczna konferencja i targi Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Międzynarodowej (EAIE). Spotkanie to gromadzi corocznie ponad 3000 specjalistów zajmujących się edukacją międzynarodową. Obok konferencji, na którą składa się w sumie 125 sesji zgrupowanych w 11 ciągach tematycznych, organizatorzy przygotowali 31 warsztatów i 25 sesji posterowych.

Więcej...
 
Witamy Społeczną Akademię Nauk w programie "Study in Poland"

Podnoszenie jakości kształcenia, rozwijanie mobilności pracowników i studentów, a także tworzenie oferty kształcenia w wymiarze międzynarodowym to priorytety internacjonalizacji w Społecznej Akademii Nauk. Ta uczelnia akademicka właśnie przystąpiła do programu „Study in Poland”.

Więcej...
 

Oblicza Internacjonalizacji

 
KNOW-y wybierane międzynarodowo

12 lipca br. została ogłoszona lista sześciu Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących, flagowych jednostek polskiej nauki, w dziedzinie nauk ścisłych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Statusy KNOW przekazywali zwycięzcom prof. Barbara Kudrycka, minister nauki oraz premier Donald Tusk.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
"Zielony" światowy ranking uczelni

Uniwersytet Indonezyjski od dwóch lat publikuje światowy ranking uniwersytetów, ranking zupełnie inny niż inne znane rankingi akademickie. Idea „zielonego” rankingu oparta jest na założeniu, że w świecie stojącym przed bezprecedensowymi wyzwaniami takimi jak trendy demograficzne, globalne ocieplenie, gospodarka uzależniona od ropy naftowej, niedostatek słodkiej wody - wartość uczelni zależy od tego, na ile uczelnia pomaga w rozwiązywaniu tych trudnych problemów. I nie chodzi tu li tylko o wkład intelektualny czy naukowy. Uczelnia, według autorów rankingu powinna świecić przykładem w wielu wymiarach.

Więcej...
 

Nagrody i Nominacje

 
Nagrody Fundacji Rektorów Polskich z okazji jej 10-lecia

Fundacja Rektorów Polskich obchodzi Jubileusz X-lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się Sesja Jubileuszowa (13 lipca 2012 r.), podczas której prezes Fundacji Rektorów Polskich, prof. Jerzy Woźnicki, wręczył pamiątkowe statuetki FRP, Medale PROPTER MERITA, Laury Rektorskie oraz Laur Menedżerski FRP. Sesja odbyła się w Centrum Konferencyjnym w hotelu Ossa  Congress & Spa k. Rawy Mazowieckiej.

Więcej...
 
Prof. Janusz Moryś szefem Konferencji Rektorów Uczelni Medycznych

Prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na kadencję 2012-2016. Zastąpił prof. Ewę Małecką-Tenderę, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej...
 
Prof. Stanisław Bielecki, rektor Politechniki Łódzkiej, został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Strathclyde University w Glasgow.

Prof. Stanisław Bielecki otrzymał honorowy doktorat szkockiej uczelni za wyróżniające osiągnięcia naukowe i działania na rzecz współpracy naukowej i edukacyjnej pomiędzy Politechniką Łódzką a University of Strathclyde 11 lipca br., podczas uroczystości zorganizowanej w Barony Hall. Miejsce jest niezwykłe - to starannie odrestaurowany kościół wiktoriański, przeznaczony na prestiżowe uniwersyteckie uroczystości, położony w centrum kampusu.

Więcej...
 

Ogłoszenia

 
Piąta edycja konkursu dla młodych naukowców

Już po raz piąty zapraszamy młodych naukowców do udziału w konkursie Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards, w kategorii Scopus Young Researchers Awards. Organizatorami konkursu są międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

Więcej...
 
Nowy program grantów norweskich

W ramach kolejnej edycji Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło nowy schemat wspierający aktywność naukową doktorantek i naukowczyń z politechnik - „Fundusz Małych Grantów”.

Więcej...
 


www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail