Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

temat wydania

Nowa odsłona „Study in Poland”: rewolucyjne zmiany, pewność jakości

Study in Poland przedstawia nową ofertę na rok akademicki 2012/2013. Zgodnie ze światowymi trendami w marketingu uczelnianym, działania skoncentrowane zostaną na promocji polskich uczelni w Internecie, mediach społecznościowych oraz poprzez aplikacje mobilne. Aktywne wykorzystanie tych nowoczesnych narzędzi komunikacji jest priorytetem, gdyż to właśnie one stały się dla młodzieży na całym świecie głównym źródłem wiedzy o szkolnictwie wyższym. Ich uzupełnieniem będą publikacje drukowane, porządkujące informacje o polskich uczelniach i ułatwiające promocję ich oferty edukacyjnej za granicą.

Więcej…
 
Witamy Magnificencje Rektorów 2012-2016!

Wyborcza wiosna na polskich uczelniach publicznych to już przeszłość. Od września połowę szkół wyższych w Polsce poprowadzą nowi rektorzy, wybrani na kadencję 2012-2016. Pozostali rektorzy będą sprawować swoją godność przez kolejną kadencję - drugą i ostatnią.

REKTOR jest kluczową postacią w polskim szkolnictwie wyższym. Na dobre i na złe. Bo siła wpływu Ich Magnificencji na polską rzeczywistość, nie tylko akademicką, jest olbrzymia – a na pewno taką być może!

Więcej…
 

Study in Poland

 
"University World News" o sukcesach wspólnej promocji polskich uczelni

W przedostatnim wydaniu University World News ukazał się tekst pod tytułem: POLAND - University join forces to recruit more international students - o wysiłkach polskich uczelni w pozyskiwaniu studentów zagranicznych i sukcesie wspólnej promocji zagranicznej oraz o nowej aplikacji mobilnej Study in Poland.

Więcej…
 
Delegacja uczelni technicznych odwiedzi Syberię

Politechnika Warszawska, Łódzka i Wrocławska wezmą udział w promocji europejskiego szkolnictwa wyższego organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Moskwie.

Więcej…
 
STUDENTEURO 2012 – Przez sport do współpracy uczelni Polski i Ukrainy

W dniach 3-6 października 2012 r. odbędzie się w Kijowie „Polsko-ukraiński turniej drużyn akademickich w piłce nożnej STUDENTEURO 2012”. W turnieju tym, organizowanym już po raz trzeci, uczestniczyć będą m. in. reprezentacje piłkarskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej…
 
Zapraszamy na sesję "Study in Poland" na EAIE

Od 11 do 14 września bieżącego roku odbędzie się - tym razem w Dublinie - doroczna konferencja i targi Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Międzynarodowej (EAIE). Spotkanie to gromadzi corocznie ponad 3000 specjalistów zajmujących się edukacją międzynarodową. Obok konferencji, na którą składa się w sumie 125 sesji zgrupowanych w 11 ciągach tematycznych, organizatorzy przygotowali 31 warsztatów i 25 sesji posterowych.

Więcej…
 
Prezentacje polskich uczelni na targach w Kijowie

Ukraina jest priorytetowym kierunkiem promocji polskich uczelni zrzeszonych w programie Study in Poland, dlatego rekrutujemy tam studentów kilka razy w roku.

Więcej…
 
Promocja studiowania po angielsku na Salonie Maturzystów Perspektywy 2012

Salon Maturzystów Perspektywy 2012 - największa ogólnopolska kampania informacyjna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, to od sześciu lat miejsce, gdzie matura „spotyka się” ze studiami.

Więcej…
 

Rynki

 
Mobilność chińskich i indyjskich studentów - za i przeciw

Recesja ostatnich czasów redefiniuje podstawowy model publicznej edukacji wyższej. Trzy najważniejsze miejsca docelowe studentów międzynarodowych - Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia - wszystkie doświadczyły cięć budżetowych oraz kładą większy nacisk na uzasadnienie wydatków i na samowystarczalność.

Więcej…
 
Książka o mobilności akademickiej w Azji

Neubauer, D. E.i Kuroda, K. (red.) Mobility and migration in Asian Pacific higher education. Palgrave Macmillan, Basingstoke, 2012. ISBN: 9780230118188, stron: 252.

Więcej…
 

Europejsko

 
Niemcy: Udogodnienia prawne dla studentów zagranicznych

W Niemczech ogłoszono plan wprowadzenia daleko idących udogodnień dla studentów zagranicznych: m.in. przedłużenia okresu na poszukiwanie pracy z roku na 18 miesięcy.

Więcej…
 
IMPI – narzędzie do badania umiędzynarodowienia uczeln

W końcu sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie zamykające prace nad finansowanym przez Komisję Europejską projektem IMPI (Indicators for Mapping & Profiling Internationalisation.

Więcej…
 
Nowe, poszerzone władze EIT

Pod koniec lipca, komisarz Androulla Vassiliou wskazała 12 nowych członków ciała zarządzającego Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii (EIT).

Więcej…
 

Świat rankingów

 
Sukces Wydziału Fizyki UW w Rankingu Szanghajskim 2012

W połowie sierpnia br. opublikowany został tradycyjnie najstarszy międzynarodowy ranking świata czyli ukazujący się od 2003 roku Ranking Szanghajski - Academic Ranking of World Universities (ARWU).

Więcej…
 
Rankingowa jesień - QS, US News, Times Higher Education

Początek jesieni to tradycyjna pora publikowania głównych rankingów międzynarodowych. Podajemy daty publikacji kolejnych (po Rankingu Szanghajskim) światowych rankingów uniwersytetów.

Więcej…
 

Ogłoszenia

 
European Gender Summit 2012

W dniach 29-30 listopada w Brukseli odbędzie się doroczny European Gender Summit., organizowany przez Europejską Fundację Nauki i genSET.

Więcej…
 
Piąta edycja konkursu dla młodych naukowców

Już po raz piąty zapraszamy młodych naukowców do udziału w konkursie Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards, w kategorii Scopus Young Researchers Awards. Organizatorami konkursu są międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

Więcej…
 
Praca analityczna dla UNESCO

UNESCO poszukuje kandydata na stanowisko Research Officer do projektu „EFA Global Monitoring Report”. Jego zadaniem byłaby współpraca badawcza i redkacyjna przy opracowywaniu tej publikacji.

Więcej…
 
Konkurs na badanie związane z Erasmusem

Komisja Europejska ogłosiła konkurs na ewaluację wpływu programu Erasmus jako siły napędowej modernizacji europejskiego szkolnictwa wyższego i jego znaczenia dla tworzenia Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail