Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

temat wydania

RAPORT: Więcej studentów zagranicznych na polskich uczelniach

Zgodnie z planem działań programu Study in Poland w roku akad. 2012/13, Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała Raport „Studenci zagraniczni w Polsce 2012” przedstawiający aktualne trendy w zakresie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego. Wydany on został w nakładzie 1000 egzemplarzy. Wszystkie uczelnie programu Study in Poland otrzymały po 15 egzemplarzy Raportu (łącznie ponad 600 egz.). Wręczono go też (200 egzemplarzy) rektorom wszystkich uczelni akademickich i zawodowych uczestniczących w posiedzeniu plenarnym KRASP w dnia 23-24 listopada na SGGW w Warszawie, a także dziennikarzom specjalizującym się w tematyce edukacyjnej – w ramach spotkania prasowego, które odbyło się w dniu 22 listopada w Domu Białoruskim w Warszawie. Kilkadziesiąt bezpłatnych egzemplarzy przekazane też zostało do MNiSW, MSZ, PKA, BUWiWM, Parlamentu Studentów RP i Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz do głównych bibliotek w całym kraju.

Więcej...
 
INTERSTUDENT 2012 – Najlepsi studenci zagraniczni na start!

Ogłaszamy konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce – INTERSTUDENT 2012. Konkurs - organizowany pod Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia, przewodniczącego KRASP - jest częścią programu „Study in Poland”.

Więcej...
 

Study in Poland

 
Nadszedł czas Androida – mobilna ofensywa "Study in Poland" trwa!

Rynek mobilny to najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź współczesnej technologii. Ze względu na wygodę i dostępność rozwiązań mobilnych, użytkownicy na całym świecie przenoszą swoją aktywność z tradycyjnych komputerów i stron internetowych do specjalizowanych aplikacji mobilnych działających na tabletach i smartfonach.

Więcej...
 
Politechniki promowały się wspólnie na Syberii

Silny desant „Study in Poland” złożony z przedstawicieli PW, PWr., PŁ i Perspektyw przebywał w Nowosybirsku i Tomsku, aby zachęcać Rosjan(ki) do studiów technicznych w Polsce.

Więcej...
 
Konferencja w Kijowie nt. polsko-ukraińskiej wymiany studenckiej

W dniu 16 listopada 2012 r. odbyła się w Kijowie konferencja informacyjna na temat polskiego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenia jakości polsko-ukraińskiej wymiany studenckiej. Konferencja zorganizowana została przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” i polskie uczelnie uczestniczące w programie Study in Poland - we współpracy z Ambasadą RP w Kijowie oraz Centrum Ukraińsko-Polskim Politechniki Kijowskiej „KPI”.

Więcej...
 
PAP: Polskie uczelnie chcą ukraińskich studentów

W dniach 15-17 listopada 2012 r. w Kijowie odbyły się międzynarodowe targi edukacyjne „Osvita ta kar’era 2012”, na których 16 polskich uczelni zachęcało Ukraińców do studiowania w Polsce. Jak podkreślił w swojej informacji korespondent Polskiej Agencji Prasowej, Polska oferuje młodym Ukraińcom wysoki poziom nauczania i niższe czesne niż w Europie Zachodniej. Już dziś studenci z Ukrainy stanowią w Polsce najliczniejszą grupę studentów zagranicznych. Na ponad 24 tysiące studentów z innych państw aż sześć tysięcy to Ukraińcy.

Więcej...
 
Witamy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w programie „Study in Poland”!

Co roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika – uczelni ze złotej dziesiątki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” – rozpoczyna studia około 12 tysięcy osób. Jest wśród nich coraz więcej cudzoziemców, którzy przyjeżdżają w ramach programu Erasmus i indywidualnie. Uczelnia otacza ich troskliwą opieką: pomaga załatwić wszystkie formalności, nauczyć się języka polskiego i - wygodnie zamieszkać.

Więcej...
 

Europejsko

 
ERASMUS: 25 lat dla umiędzynarodowienia

Ćwierć wieku minęło od powołania do życia największego programu wymiany akademickiej w historii – Erasmusa. W tym czasie skorzystało z niego prawie 3 mln. młodych Europejczyków, w tym 108 tys. Polaków.

Więcej...
 
Rektorzy walczą o unijny budżet

- Chcemy zdecydowanie zachęcać polityków unijnych, by budżet dla programu "Erasmus dla wszystkich" został utrzymany na odpowiednio wysokim poziomie - mówił na konferencji prasowej 23 listopada w trakcie Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP.

Więcej...
 
Rethinking Education - nowe podejście do edukacji

- Statystyki zgodnie twierdzą, że odsetek populacji z wykształceniem wyższym będzie rósł. Musimy się upewnić, że zwiększa się nie tylko liczba absolwentów, ale że absolwenci posiadają kompetencje i umiejętności wymagane przez rynek pracy- mówi Dennis Abbott, rzecznik Komisji Europejskiej.

Więcej...
 

Rynki

 
Ukraina: Uliczne Uniwersytety i Supermarkety Wiedzy

Młodzi Ukraińcy coraz bardziej stanowczo podkreślają rolę samokształcenia w procesie edukacji. Na scenę wchodzą Uliczne Uniwersytety i Supermarkety Wiedzy.

Więcej...
 
Gorączka nauki zagranicą wśród chińskich studentów

W nawiązaniu do tematu chińskiego szkolnictwa wyższego dyskutowano ostatnio szeroko dwa fenomeny. Jednym z nich jest coraz niższy wiek studentów z Chin, którzy rozpoczynają naukę zagranicą. W latach 80.tych ubiegłego wieku większość chińskich studentów wybierało się zagranicę by skorzystać z programów dla absolwentów, w późnych latach 90.tych by zdobywać licencjaty, teraz proporcje rosną w szkołach średnich.

Więcej...
 
Saudyjki w Polsce

Laila i Amirah należą do nielicznej grupy młodych kobiet z Arabii Saudyjskiej studiujących w Polsce. Czy przeżyły szok kulturowy, przyjeżdżając do kraju o zupełnie innej obyczajowości? Jak radzą sobie w polskich realiach?

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Twórcy światowych rankingów zapraszają na IREG Forum w Warszawie

Autorzy znanych na całym świecie rankingów uniwersytetów takich jak Ranking Szanghajski, Ranking QS czy amerykański ranking US News & World Report oraz przedstawiciele uniwersytetów z Europy, Azji i innych stron świata dyskutować będą w Warszawie o pozytywnych i negatywnych stronach metodologii stosowanych w rankingach.

Więcej...
 

Publikacje

 
Internacjonalizacja a’la polonaise

Jako niskie ocenił zaawansowanie polskich uczelni w kwestii internacjonalizacji prof. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP w rozmowie z „Perspektywami”. Przewiduje jednak duży wzrost liczby studentów zagranicznych w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat.

Więcej...
 

Nagrody u wyróżnienia

 
Wielka Gala Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards 2012

Najlepsi młodzi naukowcy oraz znakomici polscy badacze o międzynarodowej sławie otrzymali 22 listopada Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards 2012. To już piąta edycja konkursu organizowanego przez międzynarodowe wydawnictwo Elsevier B.V. i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Więcej...
 
Dr Wojciech Błogowski – najlepszy młody naukowiec w Polsce

Dr Wojciech Błogowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie został uznany za najlepszego młodego naukowca w konkursie Scopus Young Researcher Award 2012. Jury wybrało go spośród ponad 100 młodych naukowców zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu.

Więcej...
 
Prof. Roman Dąbrowski – światowy mistrz ciekłych kryształów

Profesor Roman Dąbrowski z Wojskowej Akademii Technicznej jest światowej sławy autorytetem w dziedzinie ciekłych kryształów. Jury konkursu Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards 2012 przyznało mu SciVal Best Impact Award.

Więcej...
 
Prof. Grzegorz Wrochna – najbardziej międzynarodowy polski naukowiec

Prof. Grzegorz Wrochna, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych, to naukowiec, który może poszczycić się imponującą siecią kontaktów naukowych i wspólnych przedsięwzięć badawczych. Jury uhonorowało go SciVal Best Connectivity Award.

Więcej...
 
Erazmy na 25-lecie

Z okazji 25-lecia programu Erasmus Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji rozdała uczelniom aktywnym w programie specjalne nagrody.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail