Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

temat wydania

Konferencja - Studenci Zagraniczni w Polsce 2013

Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce od kilku lat zwiększa się liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni. Dlatego serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2013. Poświęcona ona będzie aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie.

Więcej...
 

Study in Poland

 
INTERSTUDENT 2012 – Najlepsi studenci zagraniczni na start!

Ogłaszamy konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce – INTERSTUDENT 2012. Konkurs - organizowany pod Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia, przewodniczącego KRASP - jest częścią programu „Study in Poland”.

Więcej...
 
Zapraszamy na targi rekrutacyjne w Tibilisi

W dniach 15-16 lutego 2013 roku po raz pierwszy zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane kierunkiem wschodnim do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych “Overseas Studies and Students’ Services” w Tbilisi. Targi odbędą się w ExpoGeorgia Trade Fair Centre.

Więcej...
 
Zapraszamy do Mińska na targi rekrutacyjne

W dniach 21-23 lutego 2013 roku serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane kierunkiem wschodnim do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Obrazowanie i Kariera” w Mińsku. Targi odbędą się w ścisłym centrum miasta w Pałacu Sztuki.

Więcej...
 
Witamy Uniwersytet w Białymstoku w programie „Study in Poland”

Młody, ambitny, z perspektywami – taki jest slogan Uniwersytetu w Białymstoku i taka właśnie jest ta uczelnia. Uniwersytet właśnie przystąpił do programu „Study in Poland”.

Więcej...
 

Oblicza Internacjonalizacji

 
W MSW o studentach zagranicznych

Dnia 6 grudnia w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odbyła się czwarta konferencja Krajowej Sieci Migracyjnej "Imigracja studentów zagranicznych do Unii Europejskiej".

Więcej...
 
Spotkanie wiceminister Darii Lipińskiej-Nałęcz z delegacją chińskiego Ministerstwa Edukacji

Podczas rozmowy wiceministrowie omówili możliwość intensyfikacji współpracy bilateralnej w dziedzinie szkolnictwa wyższego oraz kwestie związane z promocją polskich szkół wyższych w Chinach.

Więcej...
 

Rynki

 
„Studenci z Indii chcą, ale nie wiedzą, że mogą”

O hinduskich studentach na polskich uczelniach mówi Vishal Agnihotri.

Więcej...
 

Świat Rankingów

 
Twórcy światowych rankingów zapraszają na IREG Forum w Warszawie

Autorzy znanych na całym świecie rankingów uniwersytetów takich jak Ranking Szanghajski, Ranking QS czy amerykański ranking US News & World Report oraz przedstawiciele uniwersytetów z Europy, Azji i innych stron świata dyskutować będą w Warszawie o pozytywnych i negatywnych stronach metodologii stosowanych w rankingach.

Więcej...
 
Najlepsze polskie licea i technika poznamy na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska będzie gospodarzem gali finałowej Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej". 10 stycznia 2013 w Auli Głównej już po raz piętnasty ogłoszone zostaną wyniki tego rankingu, oczekiwanego zarówno przez środowisko edukacyjne oraz władze samorządowe odpowiedzialne za edukację, jak i przez uczniów gimnazjów i ich rodziców, którzy biorą go pod uwagę podejmując decyzję.

Więcej...
 
O Rankingu MBA Perspektyw u Ekonomistów

Jakość kształcenia kadry menedżerskiej w Polsce w kontekście Rankingu MBA Perspektywy 2012 to temat debaty zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Konwersatorium „Czwartki u Ekonomistów”.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoci e-mail