Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Perspektywy w europejskim konsorcjum rankingowym U-Multirank

Z dumą informujemy, że Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” została jedyną organizacją spośród nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, która uczestniczy w pilotowanym przez Komisję Europejską projekcie nowego rankingu uniwersytetów U-Multirank. „Perspektywy” są członkiem konsorcjum, które wygrało konkurs ogłoszony w ub.r. przez Komisję Europejską. Na czele konsorcjum stoją renomowane organizacje z Niemiec (Centre for Higher Education, CHE) i Holandii (Center for Higher Education Policy Studies, CHEPS). Fundacja „Perspektywy” została zaproszona do udziału w przedsięwzięciu w uznaniu jej wieloletniego doświadczenia w przygotowywaniu rankingów szkół wyższych.

Więcej…
 

Study in Poland

 
O internacjonalizacji w Warszawie - konferencja roku

Rozpoczynająca się w czwartek konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2013 zgromadzi w Warszawie najwyższej klasy ekspertów w zakresie umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego, jego zagranicznej promocji oraz rekrutacji studentów. Zainteresowanie tematyką okazało się olbrzymie. Uczestnictwo w konferencji zdeklarowało 240 osób (!) z 95 uczelni oraz instytucji rządowych i pozarządowych zaangażowanych w sprawy internacjonalizacji.

Więcej…
 
"Study in Poland" w Gruzji

W dniach 15-16 lutego 2013 odbędą się Międzynarodowe Targi Edukacyjne “Overseas Studies and Students’ Services” w Tbilisi. Targi odbędą się w ExpoGeorgia Trade Fair Centre. W tym roku w tym wydarzeniu, w ramach wspólnego stoiska Study in Poland wezmą udział następujące uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Collegium Civitas i Uczelnia Łazarskiego.

Więcej…
 
Misja mińska

W dniach 21-23 lutego 2013 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Obrazowanie i Kariera” w Mińsku. W tym roku targi zlokalizowane będą w ścisłym centrum miasta - w Pałacu Sztuki. Akces w wydarzeniu zgłosiło jedenaście uczelni "Study in Poland".

Więcej…
 
Po raz jedenasty w Kijowie

Ukraina jest priorytetowym kierunkiem promocji polskich uczelni zrzeszonych w programie Study in Poland, dlatego rekrutujemy tam studentów kilka razy w roku. Już po raz jedenasty zorganizowane zostanie stoisko Study in Poland podczas wiosennych targów Osvita i Kariera, które odbędą się w dniach 11-13 kwietnia 2013 r. w centrum Ukraiński Dom (ul. Chreszczatik 2, Kijów).

Więcej…
 
Mobilny Informator dla Maturzystów 2013 także dla studentów zagranicznych

Studio Mobilne Perspektywy stworzyło mobilną wersję najnowszej edycji renomowanego Informatora dla Maturzystów – na rok 2013. Aplikację można bezpłatnie pobrać w wersji na urządzenia z systemem Android. Eksperci ocenili ten produkt bardzo wysoko. Studentom zagranicznym posłuży ona jako cenne uzupełnienie aplikacji „Study in Poland” zawierającej bazę polskich programów anglojęzycznych.

Więcej…
 
Zapraszamy do USA

W kwietniu br. Uczelnia Łazarskiego organizuje pięciodniowy wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Wszystkie uczelnie uczestniczące w programie „Study in Poland”, a także inne zainteresowane szkoły wyższe serdecznie zapraszamy do udziału.

Więcej…
 

Polityka edukacyjna

 
Apel KRASP do władz Państwa: Nauka musi być priorytetem!

Jak informuje PAP, na konferencji prasowej w ostatni piątek rektorzy przedstawiali swoje propozycje i uwagi do planów rządu. Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Wiesław Banyś powiedział, że środowisko akademickie jest zadowolone ze zmian, które nastąpiły w ostatnich latach. Jak mówił, dobrze się stało, że znaczna część funduszy na badania została przeznaczona na granty, przyznawane w konkursach.

Więcej…
 

Globalnie

 
Konfucjusz wskazuje drogę

1.082.632.471 – to liczba wyświetleń na youtube (wg stanu na 31 grudnia) koreańskiego teledysku PSY – Gangnam Style. Po raz pierwszy jakakolwiek treść w Internecie miała ponad miliard odsłon! I to jest właśnie globalizacja – tu i teraz, namacalnie. Gangnam znają i tańczą wszyscy – literalnie. I nie ma przed nim ucieczki. Popularność utworu postanowił wykorzystać do promocji naszego kraju polski ambasador w Chinach – 2013-01-15 .

Więcej…
 
Zaproszenie do Tokio

W dniach 17-18 maja 2013 r. w Tokio (Meiji University) oraz 19 maja 2013 r. w Kioto (Doshisha University) odbędzie się druga edycja targów uczelni wyższych z UE pt.: European Higher Education Fair, organizowanych przez Komisję Europejską oraz Delegację UE w Japonii. W targach tych w ubiegłym roku z powodzeniem udział brał program „Study in Poland” wraz z kilkoma uczelniami członkowskimi.

Więcej…
 

Nagrody i wyróżnienia

 
Dziękujemy serdecznie

Dziękujemy serdecznie za współpracę dr. Wojtkowi Marchwicy, który koordynował projekt „Study in Poland” w latach 2011-2012 i jednocześnie gratulujemy awansu w dziedzinie jeszcze bliższej jego sercu. Dr Marchwica, muzykolog z wykształcenia, powołany został na stanowisko wicedyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Więcej…
 

Dla jakości

 
Gala finałowa XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimanzjalnych 2013

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z 300 najlepszych polskich liceów i techników uczestniczyli 10 stycznia na Politechnice Warszawskiej w finale XV Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. Były najwyższe władze edukacyjne kraju, byli dyrektorzy OKE, kuratorzy oświaty i prezydenci miast. Byli rektorzy i dziennikarze. Był występ chóru i zespołu tańca PW. Było Święto!

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoci e-mail