Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Debata o internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego

Ponad 250 osób z 95 uczelni oraz instytucji rządowych i pozarządowych związanych z internacjonalizacją wzięło udział w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2013" zorganizowanej wspólnie, w ramach programu "Study in Poland", przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet Warszawski i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". "Czas na poważną debatę o internacjonalizacji!" - powiedział otwierając konferencję prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący KRASP. I taka właśnie debata toczyła się przez dwa dni (17 i 18 stycznia br.) w audytorium i kuluarach zabytkowego Gmachu Starej Biblioteki UW.

Więcej...
 

Study in Poland

 
Kierunek: Białoruś - rekordowe zainteresowanie targami w Mińsku 21-23 lutego

Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu...

Więcej...
 
Po raz pierwszy w Gruzji 15-16 lutego

W dniach 15-16 lutego 2013 uczelnie uczestniczące w programie"Study in Poland"po raz pierwszy wezmą udział w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych “Overseas Studies and Students’ Services" w Tbilisi.

Więcej...
 
Ukraina w centrum uwagi - zaproszenie do Kijowa 11-13 kwietnia

Pokaźny polski pawilon szykuje się na wiosennych targach Osvita i Kariera w Kijowie. Ukraina jest priorytetowym kierunkiem promocji polskich uczelni zrzeszonych w programie Study in Poland, dlatego jesteśmy tam z dużymi prezentacjami kilka razy w roku.

Więcej...
 
Z Uczelnią Łazarskiego do USA

W kwietniu br. Uczelnia Łazarskiego organizuje pięciodniowy wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych.

Więcej...
 

Interstudenci 2012 - najlepsi studenci zagraniczni w Polsce

 
Wielki Finał Konkursu w Warszawie

Colett Neumann (Niemcy), studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, Hoh Hong Huat (Malezja) z Collegium Medicum Uniwersytetu Jegiellońskiego, Alona Nad (Ukraina), doktorantka z AGH i Abnoos Moslehi (Iran) z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali laureatami trzeciej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2012 - organizowanego w ramach programu "Study in Poland".

Więcej...
 
Colett Neumann z Niemiec - Najlepsza studentka licencjacka INTERSTUDENT 2012

Colett Neumann jest na drugim roku studiów nauczycielskich na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie w aktywny sposób przyczynia się do integracji polsko-niemieckiej na szczeblu akademickim, społecznym i kulturalnym.

Więcej...
 
Hon Hong Huat z Malezji - Najlepszy student magisterski INTERSTUDENT 2012

Hoh Hong Huat przyjechał do Polski w 2009 roku i dziś jest na IV roku MD Medical Program Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów medycznych był wyróżniany za swoje osiągnięcia.

Więcej...
 
Alona Nad z Ukrainy - Najlepsza studentka doktorancka INTERSTUDENT 2012

Alona Nad z Ukrainy jest obecnie na czwartym roku studiów doktoranckich wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Więcej...
 
Abnoos Moslehi z Iranu - laureatka Nagrody Specjalnej INTERSTUDENT 2012

Abnoos Moslehi z Iranu studiuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego od 2010 roku i może poszczycić się wieloma sukcesami zarówno na polu społecznym, jak i naukowym.

Więcej...
 

Świat rankingów

 
Międzynarodowe Forum rankingowe w Warszawie - nowi, ciekawi mówcy w programie

Finalizowane są ostatnie przygotowania programowe i organizacyjne przed międzynarodowym forum na temat rankingów szkół wyższych, IREG Forum on University Rankings - Methodology under scrutiny, które odbędzie się 16-17 maja 2013 w Warszawie.

Więcej...
 
IREG Forum: Specjalna zniżka dla uczelni "Study in Poland"

W związku z tym, że Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" jest współorganizatorem IREG Forum on University Rankings - Methodology under scrutiny, które odbędzie się 16-17 maja br. w Warszawie, zainteresowane osoby z uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland" mogą skorzystać ze specjalnej opłaty rejestracyjnej.

Więcej...
 
U-Multirank oficjalnie startuje w Dublinie

W dniach 30-31 stycznia br. odbędzie się w Dublinie - jako ważne wydarzenie w ramach prezydencji Irlandii w Komisji Europejskiej - oficjalna inauguracja europejskiego projektu rankingowego U-Multirank. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" jest członkiem międzynarodowego konsorcjum, które realizuje ten projekt.

Więcej...
 

Media o internacjonalizacji

 
O studentach zagranicznych

Lutowy numer "Forum Akademickiego" poświęcony będzie częściowo sprawom międzynarodowym uczelni.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomoci e-mail