Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Ranking „Perspektyw” z międzynarodowym certyfikatem jakości

Podczas międzynarodowej konferencji ”IREG Forum on University Rankings”, która odbyła w Warszawie 16-17 maja br. ogłoszono, że Ranking Szkół Wyższych przygotowywany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz QS Word University Ranking przygotowywany przez QS Intelligence Unit przeszły pozytywnie procedurę audytu prowadzonego przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Rankingi te uzyskały prawo do posługiwania się logiem „IREG Approved” potwierdzającym, że metodologia oraz sposób przygotowania i publikacji tych rankingów spełniają międzynarodowe kryteria wysokiej jakości.

Więcej…
 

Study in Poland

 
STUDENTEURO 2013 - tym razem w Krakowie

W dniach 19-22 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie czwarta edycja Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej – STUDENTEURO 2013.

Więcej…
 

Partnerstwo Wschodnie

 
MSZ przejmuje inicjatywę - stypendia dla inżynierów

MSZ zachęca studentów nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczo-rolniczych, a także ekonomii i europeistyki pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego do udziału w nowym programie stypendialnym im. Stefana Banacha. Termin składania aplikacji upływa 21 czerwca.

Więcej…
 

Wieści z Uczelni

 
UMK zaprasza studentów z Libii

Od jesieni studenci z Libii rozpoczną w Toruniu studia w zakresie chemii. Otrzymają podwójny dyplom: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu w Sebha.

Więcej…
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Malezja powołuje prywatną agencję do promocji szkolnictwa wyższego

Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego Malezji uznało, że najwyższy czas by sprawą promocji szkolnictwa wyższego i przyciągania zagranicznych studentów na malezyjskie uczelnie zajęła się wyspecjalizowana agencja.

Więcej…
 
Francja ostro walczy o międzynarodowych studentów i naukowców

„Zagraniczni studenci i naukowcy stanowią dla Francji wartość. Sposób, w jaki przyjmujemy ich w naszym kraju jest bardzo ważny dla wpływów francuskiego szkolnictwa i nauki ale także dla naszej ekonomicznej konkurencyjności.”

Więcej…
 

Świat rankingów

 
Światowe forum rankingowe w Warszawie

Prof. Nian Cai Liu, inicjator Rankingu Szanghajskiego, Gero Federkeil, lider europejskiego projektu U-Multirank, Ben Sowter, autor światowego rankingu QS oraz twórcy wielu innych narodowych i międzynarodowych rankingów uniwersytetów i wybitni eksperci w tym zakresie spotkali się w Warszawie, aby dyskutować o wpływie rankingów na podnoszenie jakości szkolnictwa wyższego.

Więcej…
 
Ranking MBA Perspektywy 2013 – już za miesiąc

Kto w Polsce prowadzi najlepsze programy MBA? Dowiemy się o tym już 4 lipca podczas finału Rankingu MBA Perspektywy 2013, który odbędzie się tradycyjnie w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej…
 
W rankingu Universitas 21 polskie szkolnictwo wyższe wypada blado

Nowością ostatnich lat są rankingi narodowych systemów szkolnictwa wyższego. Najbardziej znany przygotowywany jest przez Universitas 21, grupę czołowych uniwersytetów z różnych stron świata. Niestety, podobnie jak w międzynarodowych rankingach uczelni, nie tylko nie mamy w tej konkurencji osiągnięć ale jest nawet gorzej, z roku na rok pozycja Polski w tym rankingu spada.

Więcej…
 

Konferencje i Konkursy

 
Seminarium o umiędzynarodowieniu

W dniach 4 i 5 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się seminarium „Umiędzynarodowienie niemieckich i polskich uczelni – fakty i perspektywy” zorganizowane przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej.

Więcej…
 
Conference on Financing Higher Education – 28-29.06.2013

Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Instytutem Gospodarki Amerykańskiej i Stosunków Transatlantyckich przy Uczelni Łazarskiego, serdecznie zapraszają Państwa na dwudniową międzynarodową konferencję pt. "Finansowanie Szkolnictwa Wyższego - w poszukiwaniu efektywnych rozwiązań na podstawie doświadczeń w Ameryce, Europie i Azji", która odbędzie się 28-29 czerwca w Hotelu Hyatt w Warszawie.

Więcej…
 
Konkurs Fundacji „Ocalenie” dla studentów polonijnych

Moje pierwsze wrażenia z pobytu w Polsce – to hasło konkursu dla studentów polonijnych z b. ZSRR studiujących w Polsce. Można je przedstawiać w różnych technikach: prezentacji multimedialnej, pracy fotograficznej, opowiadaniu/wierszu. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej pracy o tematyce polonijnej, w której znalazłyby się takie wątki jak: pierwsze wrażenia po przyjeździe do Polski, nowa codzienność, polskie tradycje i historia swojej rodziny.

Więcej…
 
Ajajaj pomiędzy Europą a Azją

25. doroczna konferencja międzynarodowych edukatorów – EAIE (European Association for International Education) odbędzie się w dniach 10-13 września br. w Istambule.

Więcej…

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail