Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

INTERSTUDENT 2013
Kto jest najlepszym studentem-obcokrajowcem w Polsce?

Miło nam poinformować, że jeszcze w tym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta obcokrajowca w Polsce. Konkurs, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu "Study in Poland" współfinansowany będzie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na studia do Polski przyjeżdża coraz więcej młodzieży z zagranicy. Grupa ta liczy już ponad 24 tys. studentów. Studenci zagraniczni stali się integralną, choć nie zawsze docenianą, częścią polskiego środowiska akademickiego.

Więcej…
 

Study in Poland

 
Na UJ startuje polsko-ukraińskie STUDENTEURO 2013

W dniach 19-23 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie czwarta edycja Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej - STUDENTEURO 2013.

Więcej…
 
Koźmiński, Łazarski i UW liderami Rankingu Umiędzynarodowienia 2013

Prezentujemy pełną wersję Rankingu Umiędzynarodowienia stanowiącego integralną część składową Rankingu Szkół Wyższych 2013, opublikowanego przez "Perspektywy" i "Rzeczpospolitą".

Więcej…
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Finowie wybierają rektora w nowym trybie

Uniwersytet w Helsinkach ma nowego rektora. Na przekór panującej wciąż w europejskich uczelniach tradycji, 52-letni prof. Jukka Kola nie został wybrany przez swoich akademickich kolegów lecz otrzymał nominację na pięcioletnią kadencję w drodze konkursu nadzorowanego przez Radę Nadzorczą uniwersytetu.

Więcej…
 
Biuro DAAD w Ammanie

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej otworzyła kolejne ze swoich światowych biur informacyjnych - tym razem w stolicy Jordanii - Ammanie. Jego celem jest intensyfikacja współpracy akademickiej pomiędzy Jordanią a Niemcami.

Więcej…
 

Konferencje

 
Rankingi a zatrudnienie - za rok konferencja IREG-7 w Londynie.

Zdarzają się pewnie i tacy, co studiują dla samego studiowania, ale przygniatająca większości postrzega studia jako klucz do zdobycia pracy albo do zdobycia lepszej pracy.

Więcej…
 
Conference on Financing Higher Education - 28-29.06.2013

Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Instytutem Gospodarki Amerykańskiej i Stosunków Transatlantyckich przy Uczelni Łazarskiego, serdecznie zapraszają Państwa na dwudniową międzynarodową konferencję pt. "Finansowanie Szkolnictwa Wyższego - w poszukiwaniu efektywnych rozwiązań na podstawie doświadczeń w Ameryce, Europie i Azji", która odbędzie się 28-29 czerwca w Hotelu Hyatt w Warszawie.

Więcej…
 
Ajajaj pomiędzy Europą a Azją

25. doroczna konferencja międzynarodowych edukatorów - EAIE (European Association for International Education) odbędzie się w dniach 10-13 września br. w Istambule.

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail