Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Strategiczna narada "Study in Poland" na Uniwersytecie Łódzkim

Podsumowanie działań w roku akad. 2012/13 oraz zaprojektowanie aktywności w latach następnych było celem narady prorektorów i uczelnianych pełnomocników programu "Study in Poland", która odbyła się 11 lipca na Uniwersytecie Łódzkim. W obradach prowadzonych przez prof. Włodzimierza Nykiela, rektora UŁ, przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, udział wzięło ponad pięćdziesiąt osób z 35 uczelni. Narada była też okazją do spotkania z dyrektorami trzech pierwszych ukraińskich agencji rekrutacyjnych, które pozytywnie przeszły proces oceny prowadzony przez Grupę Roboczą ds. Certyfikacji.

Więcej...
 

Study in Poland

 
Zaproszenie do Baku. "Study in Poland" po raz pierwszy w Azerbejdżanie

Zapraszamy do udziału w Targach "Education & Career" w Baku (Azerbejdżan) w dniach 4-6 października 2013 r.

Więcej...
 
Zaproszenie do Jekaterynburga i Permu. Europejska promocja na Uralu

Zapraszamy do udziału w promocji europejskiego szkolnictwa wyższego w Jekaterynburgu i Permie (Rosja) w dniach 18-20 października 2013 r.

Więcej...
 
Polskie studentki i ukraińscy studenci zwycięzcami STUDENTEURO 2013

Żeńska drużyna piłkarska AZS z Częstochowy i męska reprezentacja Narodowego Uniwersytetu Służby Podatkowej Ukrainy z Irpienia koło Kijowa - zwyciężyły w IV Polsko-Ukraińskim Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej STUDENTEURO 2013.

Więcej...
 
Zespół "Study in Poland" rośnie - witamy Julię Łysik!

Jest nam miło poinformować, że od lipca br. do zespołu "Study in Poland" dołączyła Julia Łysik, która odpowiedzialna będzie za projekty związane z Kierunkiem Wschodnim działań marketingowych, promocyjnych i PR prowadzonych w ramach programu.

Więcej...
 

Wieści z Uczelni - Uniwersytet w Białymstoku

 
Uniwersytet w Białymstoku tworzy sieć uczelni pogranicza

Sieć Uniwersytetów Pogranicza, która będzie łączyła osiem uczelni z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji, ruszy w październiku - poinformowały w czwartek władze Uniwersytetu w Białymstoku.

Więcej...
 
Prof. Leonard Etel, rektor UwB: Musimy ten potencjał wykorzystać!

Umiędzynarodowienie i współpraca z zagranicą to dziś jeden z priorytetów w działaniach większości polskich uczelni. Uniwersytet w Białymstoku w tym względzie ma sytuację szczególną, z dwóch powodów.

Więcej...
 
Litwa - W trosce o polską mniejszość na Litwie

Uniwersytet w Białymstoku jako pierwsza - i do tej pory jedyna polska uczelnia - otworzyła swój wydział w Wilnie. Z roku na rok cieszy się on coraz większym prestiżem.

Więcej...
 
Litwa - Familijna atmosfera, wysoki poziom

Wileński wydział UwB wybrali z różnych pobudek: patriotycznych, dla kolegów, bo jest taniej niż na litewskich uczelniach. Najważniejsze, że teraz żaden ze studentów nie żałuje. Także po zajęciach lubią spędzać czas razem. Stworzyli zgrany zespół.

Więcej...
 
Białoruś - Edukacyjna misja

Studia dla Polaków z Białorusi uruchomione zostały na Uniwersytecie w Białymstoku po to, by podnieść poziom wykształcenia mniejszości polskiej w Republice Białoruś i odbudować tamtejszą inteligencję, która ucierpiała na skutek historycznych zawieruch.

Więcej...
 
Kierunek: Wschód

Oferta edukacyjna Uniwersytetu w Białymstoku na rok akademicki 2013/2014 została poszerzona o kierunki prowadzone w językach angielskim i rosyjskim: europeistykę, filologię angielską i rosyjską oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze. Propozycje te przygotowane są głównie z myślą o studentach zagranicznych, zwłaszcza ze Wschodu.

Więcej...
 
Dlaczego wybraliśmy UwB? - Mówią studenci z Białorusi i Ukrainy

"Chciałam studiować za granicą i żyć na walizce. Polskę wybrałam ze względu na bliskość i wspólne słowiańskie korzenie." - mówi Poliana Iurova (Łuck, Ukraina) studentka II roku pedagogik resocjalizacyjnej Uniwersytetu w Białymstoku

Więcej...
 

Europejsko

 
Strategia: Europejskie szkolnictwo wyższe na świecie

Komisja Europejska chce, by uczelnie europejskie były bardziej otwarte na świat: lepiej przygotowywały studentów do pracy zagranicą i były atrakcyjne dla kandydatów spoza UE. W czwartek KE zainaugurowała strategię "Europejskie szkolnictwo wyższe na świecie".

Więcej...
 
Europejskie uniwersytety o kształceniu młodych naukowców

Specjaliści z 30 krajów spotkali się w Warszawie, by porozmawiać o kształceniu doktoranckim. Dwudniowa konferencja "Od studenta do naukowca. Czy jesteśmy na właściwej drodze?" odbyła się w dniach 18-19 czerwca br. na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej...
 

Świat rankingów

 
Koźmiński, SGH i UW prowadzą najlepsze studia MBA w Polsce

Program "Executive MBA" Akademii Leona Koźmińskiego, "Canadian Executive MBA" Szkoły Głównej Handlowej i "Warsaw-Illinois Executive MBA" Uniwersytetu Warszawskiego to triumfatorzy Rankingu MBA Perspektywy 2013. Wyniki rankingu zostały ogłoszone 4 lipca podczas uroczystej gali w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej...
 

Konferencje

 
KRASP i PAN o ważnych sprawach szkolnictwa wyższego

W dniach 4-6 lipca br. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Polskiej Akademii Nauk (PAN).

Więcej...
 
Ajajaj - przygotowania trwają!

Mimo napiętej sytuacji politycznej w Stambule, w najlepsze trwają przygotowania do corocznej konferencji European Association for International Education. Jest to największe wydarzenie w obszarze szkoleniowym związanym z umiędzynarodowieniem szkolnictwa wyższego w Europie i jedno z największych na świecie. W tym roku odbędzie się w dniach 10-13 września 2013 r.

Więcej...
 

Z redakcji

 
"Perspektywy" najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce!

To jest znakomita wiadomość zarówno dla redakcji, jak i dla wszystkich naszych czytelników, partnerów i przyjaciół: "Perspektywy" są wśród 10-tki najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Jesteśmy jednocześnie najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w naszym kraju!

Więcej...
 
Historia internacjonalizacji

W numerze lipcowym "Perspektyw" ukazał się przekrojowy tekst Bianki Siwińskiej nt. historii internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w Polsce - "Wariant oddolny". Tekst przywołuje fakty związane z tworzeniem zrębów kultury internacjonalizacji polskich uczelni.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail