Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Zapraszamy do nowej edycji programu "Study in Poland"

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji programu zintegrowanej promocji oferty polskich uczelni za granicą - "Study in Poland". Program, prowadzony od 2005 roku wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy, ma na celu zachęcanie obcokrajowców do studiów w Polsce oraz wielopoziomowe wsparcie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego

Więcej…
 

Study in Poland

 
Zaproszenie do Baku. "Study in Poland" po raz pierwszy w Azerbejdżanie

Zapraszamy do udziału w Targach "Education & Career" w Baku (Azerbejdżan) w dniach 4-6 października 2013 r.

Więcej…
 
Zaproszenie do Jekaterynburga i Permu. Europejska promocja na Uralu

Zapraszamy do udziału w promocji europejskiego szkolnictwa wyższego w Jekaterynburgu i Permie (Rosja) w dniach 18-20 października 2013 r.

Więcej…
 
Zaproszenie do Kijowa. Stały punkt programu na jesieni.

Już po raz dwunasty uczelnie zrzeszone w programie Study in Poland będą prezentować się na wspólnym stoisku na targach Osvita i Kariera w Kijowie w dniach 14-16 listopada 2013r.

Więcej…
 
Poszerzamy zestaw aplikacji mobilnych

Przypominamy, że dostępne są dwie uaktualnione aplikacje na urządzenia mobilne - z systemem iOS i Android - "Study in Poland" - z bazą informacji o ofercie anglojęzycznej uczelni programu.

Więcej…
 
Kampania "Nie musisz wyjeżdżać z Polski, żeby studiować po angielsku"

We wrześniu br. w ramach największej akcji informacyjno promocyjnej skierowanej do tegorocznych maturzystów - Salonu Maturzystów 2013.

Więcej…
 

Priorytet Ukraina

 
Pomnik prof. Wojciecha Świętosławskiego zostanie odsłonięty w Kijowie

W centrum Kijowa odsłonięty zostanie 30 sierpnia pomnik prof. Wojciecha Świętosławskiego, wybitnego polskiego chemika i fizyka.

Więcej…
 
List od Minister Barbary Kudryckiej

Minister Barbara Kudrycka wystosowała specjalny list do uczestników uroczystości w Kijowie, którą nazwała "wyjątkowym wydarzeniem".

Więcej…
 
Prof. Michaił Zgurowski odznaczony Orderem Zasługi RP

W ambasadzie RP na Ukrainie odbyła się 19 lipca br. uroczystość odznaczenia prof. Michaiła Zgurowskiego, rektora Politechniki Kijowskiej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Order ten, wręczony przez ambasadora RP na Ukrainie Henryka Litwina, jest uhonorowaniem zasług prof. Zgurowskiego dla rozwoju polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej.

Więcej…
 

Interstudent 2013

 
Czekamy na kandydatury INTERSTUDENTÓW 2013/14!

Trwa konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta obcokrajowca w Polsce.

Więcej…
 

Świat rankingów

 
Ranking Szanghajski 2013 - tylko UJ i UW w "magicznej pięćsetce"

Uniwersytet Harvarda po raz jedenasty z rzędu zwyciężył w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata. W pierwszej dziesiątce są tylko dwie uczelnie z Europy. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski znajdują się w czwartej setce zestawienia.

Więcej…
 
Webometrics 2013 - tylko UW, UJ i PW w "magicznej pięćsetce"

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w sieci szkół wyższych na świecie - wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Jeszcze pół roku temu wśród 500 najlepszych było siedem polskich uczelni.

Więcej…
 
Ranking programów MBA QS - Szkoła Biznesu PW na 20. miejscu!

Program MBA Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajął 20. miejsce w rankingu TOP MBA 2013, najlepszych szkół biznesu w Europie przygotowanym przez firmę QS. Pierwsze miejsce zajęła francuska szkoła INSEAD.

Więcej…
 
Rankingi akademickie a zatrudnienie absolwentów

Uczelnie często odnoszą się z rezerwą do rankingów akademickich, zwłaszcza tych światowych, wskazując, że zbyt dużą wagę przypisują one rezultatom badań nie doceniając jednocześnie innych, równie istotnych rezultatów działalności uczelni.

Więcej…
 

Konferencje

 
Mocna delegacja polska na EAIE

70 osób z prawie 30 polskich uczelni i innych instytucji związanych ze szkolnictwem wyższym weźmie udział w dorocznej konferencji European Association for International Education w Stambule, w dniach 10-13 września br. Będą też dwa polskie stoiska - jedno Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, drugie konsorcjum "Study in Krakow".

Więcej…
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Amerykanie z uznaniem o studiach medycznych we Wschodniej Europie

New York Times - bodaj najbardziej opiniotwórcza gazeta w USA - zwraca uwagę, że w takich krajach jak Węgry, Polska czy Czechy Amerykanie i inni cudzoziemcy mogą otrzymać naprawdę dobre wykształcenie medyczne w jęz. angielskim.

Więcej…
 
UJ rekrutuje w Londynie

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie otwiera studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe dla Polonii w Wielkiej Brytanii. Oferta edukacyjna obejmuje także warsztaty dziennikarstwa i PR-u.

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail