Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

RAPORT 2013: Więcej studentów zagranicznych w Polsce

raport studenci zagraniczni2013

Zgodnie z planem działań programu Study in Poland w roku akademickim 2013/14, Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała Raport „Studenci zagraniczni w Polsce 2013” przedstawiający aktualne trendy w zakresie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego. W dniu 29 października, podczas spotkania prasowego w hotelu „Novotel Centrum” w Warszawie, zaprezentowano Raport dziennikarzom specjalizującym się w tematyce edukacyjnej. - Jest lepiej niż przed rokiem – stwierdził podczas spotkania Waldemar Siwiński, prezes Fundacji - ale cały czas ciągniemy się w ogonie europejskiego i światowego umiędzynarodowienia.

Więcej...
 
Polska przystępuje do brazylijskiego programu "Nauka bez granic"

Dzięki inicjatywie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), do Polski mogą przyjechać wkrótce tysiące brazylijskich studentów. Podczas wizyty w Brazylii, w dniach 19-22 października 2013 r., przewodniczący KRASP, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś, wiceprzewodniczący KRASP, rektor Politechniki Łódzkiej prof. Stanisław Bielecki oraz rektor Uniwersytetu Warszawskiego, a zarazem wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich prof. Marcin Pałys podpisali porozumienie między KRASP a Krajową Radą Rozwoju Naukowego i Technologicznego (CNPq) Federacyjnej Republiki Brazylii. Otworzyło ono polskim uczelniom akademickim drogę do partycypacji w programie "Nauka bez granic".

Więcej...
 

Study in Poland

 
Nowe azjatyckie otwarcie - zaproszenie do Malezji

Fundacja Edukacyjna Perspektywy - w ramach prowadzonego wspólnie z KRASP programu Study in Poland - serdecznie zaprasza do udziału w Misji Edukacyjnej do Kuala Lumpur w dniach 13-17 grudnia 2013 r.

Więcej...
 
Wielka debata o umiędzynarodowieniu – już w styczniu 2014 w Poznaniu

Doroczna konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2014" odbędzie się 17-18 stycznia 2014 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!

Więcej...
 
Europejska promocja polskich uczelni na Uralu

W dniach 18-20 października br. delegacja programu "Study in Poland" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska oraz Fundacja "Perspektywy") wzięła udział w misji edukacyjnej na Uralu w ramach dni promocji edukacji europejskiej w Jekaterynburgu i Permie pod hasłem Study in Europe.

Więcej...
 
Witamy Politechnikę Rzeszowską w programie "Study in Poland"

O tej uczelni możemy napisać, że do "Study in Poland": przyleciała – i to samolotem własnej konstrukcji. Do grona członków programu dołączyła jedyna w Polsce uczelnia kształcąca pilotów lotnictwa cywilnego.

Więcej...
 
Spotkanie z Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej

Program "Study in Poland" i inne działania mające na celu zacieśnienie polsko-chińskiej mobilności studenckiej i akademickiej zostały zaprezentowane podczas spotkania z Jego Ekscelencją, Panem Xu Jian, ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Więcej...
 

Priorytet Ukraina

 
Imponująca ekipa polskich uczelni na targach w Kijowie

14 polskich uczelni prezentować się będzie na wspólnym narodowym stoisku "Study in Poland" podczas targów Osvita i Kariera w Kijowie, w dniach 14-16 listopada br.

Więcej...
 

Wieści z uczelni

 
Uniwersytet Łódzki z Chińczykami

Uniwersytet Łódzki i chińska uczelnia Zhengzhou University będą współpracować w ramach programu "2+2". Ma on umożliwić chińskim studentom zdobycia dyplomów obu uczelni na kierunku ekonomia, prowadzonym w języku angielskim.

Więcej...
 
Uniwersytet Warszawski liderem Erasmusa w Polsce

Uniwersytet Warszawski wysłał najwięcej studentów do zagranicznych uczelni w ramach programu LPP - Erasmus w roku akademickim 2011/2012, ze wszystkich polskich szkół wyższych. Wśród uczelni europejskich UW zajął siódme miejsce.

Więcej...
 

Świat rankingów

 
Rejestracja na IREG-7 w Londynie rozpoczęta

Konferencja o rankingach akademickich, która odbędzie się w Londynie, w dniach 14-16 maja 2014, poświęcona będzie problemom oceny uczelni pod kątem zatrudnienia absolwentów.

Więcej...
 

Nagrody i wyróżnienia

 
Obradowała Kapituła konkursu INTERSTUDENT 2013

Już 8 listopada poznamy laureatów czwartej edycji konkursu INTERSTUDENT – młodych ludzi, którzy nie tylko studiują w Polsce, ale także budują mosty między kulturami i są najlepszymi ambasadorami naszego kraju w swoich krajach.

Więcej...
 
Gala Nagród Studenckich 2013 - zapowiedź

"ProJuvenes" to nagrody dla tych, którzy odznaczają się dobrą współpracą z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych. Laureatów poznamy 8 listopada.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail