Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

INTERSTUDENT 2013 - Gratulacje dla najlepszych!

Interstudent 2013

Każde z nich wyróżnia sie czymś szczególnym: Namuun z Mongolii stworzyła pierwszy polsko-mongolski słownik, Aliaksandr z Białorusi wziął udział w prestiżowych konkursach biznesowych, Kun z Chin działa na rzecz współpracy polskich i chińskich uczelni, Alena, też z Białorusi kręci filmy...

Przyjechali do Polski na studia. Nauczyli się języka, wrośli w nowe środowisko, zdobyli przyjaciół (Kun nawet... polską żonę). Nie poprzestali na studiowaniu: są aktywni na wielu polach, stali się ambasadorami polskich uczelni i Polski w swoich ojczyznach. Oto INTERSTUDENCI 2013!

Więcej...
 

Study in Poland

 
Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2014"

Doroczna konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2014" odbędzie się 17-18 stycznia 2014 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!

Więcej...

 
Nowe azjatyckie otwarcie - zaproszenie do Malezji

Fundacja Edukacyjna Perspektywy - w ramach prowadzonego wspólnie z KRASP programu Study in Poland - serdecznie zaprasza do udziału w Misji Edukacyjnej do Kuala Lumpur w dniach 13-17 grudnia 2013 r.

Więcej...
 
Witamy Politechnikę Białostocką w programie "Study in Poland"

Politechnika Białostocka, szkoła wyższa z ponad 60 - letnia tradycją, dołączyła do grona uczestników programu "Study in Poland". To największa uczelnia techniczna północno-wschodniej Polski.

Więcej...
 

Priorytet Ukraina

 
Targi "Osvita ta Kariera" w Kijowie - zainteresowanie ofertą polskich uczelni

Targi w Kijowie stały się stałym punktem jesiennego programu imprez targowych "Study in Poland". W tym dwunastym już z kolei naszym pobycie na imprezie wzięło udział aż 16 polskich uczelni. Prezentowały się ona na zbiorczym stoisku "Study in Poland", największym na całych targach.

Więcej...
 

Oblicza Internacjonalizacji

 
Erasmus+ zatwierdzony!

Parlament Europejski zatwierdził 19 listopada nowy unijny program wymiany i stypendiów Erasmus+. Budżet programu ma wynieść 14,7 mld euro do 2020 r., a skorzystają z niego ponad 4 mln młodych ludzi w UE.

Więcej...
 
Brazylijskie otwarcie

Dzięki aktywności KRASP w Polsce może wkrótce rozpocząć studia nawet 15 tysięcy brazylijskich studentów. Biorąc pod uwagę, że w ub. roku było ich w Polsce 43, oznaczałoby to przełom w umiędzynarodowieniu naszych uczelni.

Więcej...
 

Wieści z uczelni

 
AGH i Politechnika Pekińska - nowy rozdział współpracy

28 października prorektor AGH prof. Tomasz Szmuc i rektor Politechniki Pekińskiej Xinxin Zhang podpisali umowę o współpracy między uczelniami. Informujemy o tym z tym większą satysfakcją, że udział w nawiązaniu współpracy miał Kun Zheng - INTERSTUDENT 2013 w kategorii studia doktoranckie.

Więcej...
 

Nagrody i wyróżnienia

 
Laureaci Interstudenta 2013 - najlepsza licencjatka: Alena Varaksa

Ma duszę i charakter artysty. Tańczy, śpiewa, fotografuje, reżyseruje, kręci filmy. Ale najpierw studiowała pięć lat ekonomię w Mińsku i do tej pory nie wie tak naprawdę - dlaczego. Nigdy nie pracowała w tym zawodzie. Do Polski przyjechała kierując się intuicją.

Więcej...
 
Laureaci Interstudenta 2013 - najlepszy student magisterski: Aliaksandr Bialiayev

Lubi biegać długie dystanse, uprawiać triathlon. Dyscypliny wymagające wytrwałości. Podobnie w nauce. Też pokonał długą trudną trasę: z małej białoruskiej wioski do renomowanych uczelni europejskich.

Więcej...
 
Laureaci Interstudenta 2013 - najlepszy student doktorancki: Kun Zheng

Przyjechał do Polski przekonany, że będzie studiować w Warszawie, po angielsku. Gdy okazało się, że ma studiować po polsku, nauczył się naszego języka i tak się tutaj zadomowił, że… ożenił się z Polką!

Więcej...
 
Laureaci Interstudenta 2013 - nagroda specjalna: Namuun Dashbold

To dziewczyna-orkiestra. Studiuje stacjonarnie dwa kierunki na Wydziale Metali Nieżelaznych: metalurgię oraz zarządzanie i inżynierię produkcji, wydała pierwszy polsko-mongolski słownik, uprawia z powodzeniem koszykówkę. Jest też… nałogową prymuską.

Więcej...
 
PROJUVENES 2013 dla przyjaciół studentów

Nagrody PROJUVENES 2013 dla firm, osób i instytucji najlepiej współpracujących ze studentami, rozdano 8 listopada podczas gali w Teatrze Palladium w Warszawie. W czasie uroczystości poznaliśmy również laureatów konkursu INTERSTUDENT 2013.

Więcej...
 

Jubileusze

 
20-lecie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

FRSE powołana została w 1993 roku przez Ministra Edukacji Narodowej jako fundacja Skarbu Państwa. Dziś znana jest w środowisku akademickim przede wszystkim z zarządzania unijnym programem Erasmus. Zarządza także kilkunastoma innymi edukacyjnymi programami europejskimi.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail