Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Konferencja roku - rekordowe zainteresowanie umiędzynarodowieniem polskich uczelni

215 osób z 73 uczelni oraz 25 instytucji wspierających szkolnictwo wyższe wzięło udział w konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2014" zorganizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu i Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu "Study in Poland" w dniach 17-18 stycznia br. w Poznaniu. W supernowoczesnym gmachu Collegium Iuridicum Novum UAM spotkali się wszyscy, którym internacjonalizacja polskiego szkolnictwa wyższego leży na sercu, a prezentowane i dyskutowane podczas konferencji tematy ułożyły się w czytelny zestaw działań, których podjęcie jest niezbędne dla przyspieszenia internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego.

Więcej...
 

Study in Poland

 
Promocja polskich uczelni w Gruzji, Turcji, Brazylii, na Białorusi i Ukrainie

Najbliższe trzy miesiące będą niezwykle intensywne dla uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland" - będziemy wspólnie na najważniejszych z promocyjno-rekruterskiego punktu widzenia rynkach edukacyjnych: w Gruzji, Turcji, Brazylii, na Białorusi i Ukrainie.

Więcej...
 
GRUZJA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Tbilisi

W dniach 14-15 lutego 2014 uczelnie uczestniczące w programie "Study in Poland"po raz drugi wezmą udział w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Overseas Studies and Students’ Services" w Tbilisi.

Więcej...
 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy na targi edukacyjne do Mińska

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane kierunkiem wschodnim do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera", które odbędą się 26-28 lutego 2014 roku w Mińsku. Studenci z Białorusi stanowią drugą największą grupę wśród studentów obcokrajowców w Polsce.

Więcej...
 
TURCJA: Prezentacje polskich uczelni na targach w Ankarze

Turcja przez większość uczelni europejskich postrzegana jest jako jeden z najbardziej obiecujących kierunków promocji zagranicznej.

Więcej...
 
BRAZYLIA: Zapraszamy na targi edukacyjne w Sao Paulo

Jednym z gorących kierunków promocji polskich uczelni w ramach programu "Study in Poland" jest Ameryka Południowa wraz z jej wschodzącymi gospodarkami. Zwłaszcza od czasu, gdy KRASP stara się włączyć polskie uczelnie akademickie do programu brazylijskich stypendiów rządowych "Science without borders"

Więcej...
 

Priorytet Ukraina

 
UKRAINA: Targi w Kijowie - stały punkt wiosennego programu

Już po raz trzynasty uczelnie zrzeszone w programie Study in Poland będą prezentować się na wspólnym stoisku na targach Osvita i Kariera w Kijowie w dniach 10-12 kwietnia 2014r.

Więcej...
 
Agencja rekrutacyjna OSVITAPOL otrzymała Certyfikat "Study in Poland"

Kolejna ukraińska agencja rekrutacyjna - firma "OSVITAPOL", kierowana przez dyrektora Rusłana Sorokę - otrzymała certyfikat jakości usług "Study in Poland Quality Recruitment Certificate".

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 
Witamy Uniwersytet Gdański w programie "Study in Poland"

Uniwersytet Gdański od lat należy do czołówki szkół wyższych w Polsce i jest największą uczelnią w regionie pomorskim. Absolwenci UG zmieniają świat - są wśród nich prezydenci Polski, premierzy, znani politycy, naukowcy, ekonomiści, artyści i sportowcy. Studiuje tu ponad 400 studentów z całego świata.

Więcej...
 
Witamy Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w programie "Study in Poland"

SWPS to jedyna niepubliczna szkoła wyższa w Polsce, która otrzymała prawo nadawania habilitacji z psychologii i kulturoznawstwa oraz stopnia doktorskiego w zakresie psychologii, socjologii, kulturoznawstwa i prawa. SWPS właśnie dołączyła do programu "Study in Poland".

Więcej...
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Kanada przyjęła strategię umiędzynarodowienia

Kanada chce "przeskoczyć" Francję i Niemcy w zabiegach o studentów zagranicznych - ten 35 milionowy kraj postawił sobie za cel zwiększenie liczby obcokrajowców w swoich uczelniach do 450.000 w 2022 roku (w 2012 r. było ich w Kanadzie 265.400).

Więcej...
 
Nowy rząd niemiecki za umiędzynarodowieniem

Wśród celów, jakie wyznaczył sobie do roku 2020 nowy koalicyjny rząd niemiecki znajduje się utrzymanie 6% udziału w światowym rynku międzynarodowych studentów, co oznacza, że liczba obcokrajowców na niemieckich uczelniach wzrośnie do 350.000.

Więcej...
 
Tajwan chce więcej zagranicznych studentów i spogląda na Chiny

Prezydent Tajwanu, Ma Ying-jeou, ogłosił, że do 2020 roku na uczelniach tajwańskich ma studiować aż 150.000 międzynarodowych studentów.

Więcej...
 
Rosja wyśle 100 000 studentów na najlepsze światowe uniwersytety

Prezydent Putin podpisał dekret, który pozwoli 100.000 rosyjskich studentów na kontynuowanie studiów II i III stopnia na wybranych 210 czołowych uczelniach świata.

Więcej...
 

Rynki edukacyjne

 
Malezja na polskim horyzoncie edukacyjnym

W Polsce studiuje 210 Malezyjczyków. Stanowią oni najdynamiczniej powiększająca się grupę narodową studentów zagranicznych. Jeszcze w 2005 roku było ich zaledwie dwóch.

Więcej...
 
Malezyjski hub edukacyjny

Malezja jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw azjatyckich, zaliczanym do tzw. nowych tygrysów. Wydatki publiczne na szkolnictwo wyższe sięgają tu aż 2,7% PKB. Oczekiwany wzrost gospodarczy na rok 2014 to 5,5% (w 2013 wyniósł on 4,5%). Wybitnie napędza go fakt, że Malezja jest eksporterem ropy oraz gazu płynnego. Głównym wyznacznikiem malezyjskich działań strategicznych, także tych związanych z edukacją, jest uzyskanie do roku 2020 statusu państwa rozwiniętego.

Więcej...
 

Świat rankingów

 
Najlepsze licea i technika w Polsce 2014!

Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu najlepszym technikum w Polsce - według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014, który po raz szesnasty został opublikowany przez Perspektywy.

Więcej...
 
Wielki Finał w Centrum Kopernika

Reprezentacje najlepszych liceów i techników z całej Polski wzięły udział w uroczystym finale XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014, który odbył się 15 stycznia w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zwycięzcom gratulowała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Prof. Marek Ratajczak - sekretarzem stanu w MNiSW

Marek Ratajczak został przez premiera Donalda Tuska powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - poinformował w czwartek resort nauki. Ratajczak pełnił dotychczas w ministerstwie funkcję podsekretarza stanu.

Więcej...
 
Prof. Jerzy Woźnicki - przewodniczącym Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. Jerzy Woźnicki z Politechniki Warszawskiej został nowym przewodniczącym Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW). Na stanowisku zastąpił prof. Józefa Lubacza również z Politechniki Warszawskiej. Funkcję tę będzie pełnił do 2017 roku.

Więcej...
 
Dr Bianka Siwińska - pierwszy w Polsce doktorat z umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego

Bianka Siwińska, koordynatorka programu "Study in Poland", obroniła w Instytucie Nauk Politycznych UW pierwszą w Polsce pracę doktorską nt. umiędzynarodowienia uczelni.

Więcej...
 

Inne

 
Genius Universitatis - nagrody dla mistrzów promocji

Już po raz trzeci Perspektywy i Brief zapraszają do konkursu Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni. Po raz pierwszy ocenie podlegać będą również narzędzia i instrumenty promocji międzynarodowej. Termin zgłoszeń - do 14 lutego.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail