Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

Czas na internacjonalizację | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Zaproszenie do debaty o internacjonalizacji - UNIWERSYTET PONAD GRANICAMI

Sytuacja dojrzała do poważnej, merytorycznej rozmowy o przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego w kontekście globalnym. Przedstawiamy propozycje działań i rozwiązań systemowych mających na celu wzmocnienie procesu internacjonalizacji polskich uczelni poczynając od poziomu państwa po poziom konkretnej instytucji. Debata kontynuowana będzie podczas panelu eksperckiego w Warszawie w marcu na Uniwersytecie Warszawskim.

Globalizacja jest znakiem naszych czasów. Uczelnie adaptują się do nowego, "płaskiego" świata w tempie i stopniu wcześniej niespotykanym – otwierają się na studentów i pracowników naukowych z zagranicy, rozszerzają ofertę o programy obcojęzyczne, dostosowują do międzynarodowych standardów jakości. Zapraszamy do dyskusji: Jak (i po co) rozwijać internacjonalizację w Polsce.

Więcej...
 
"Portugalsko-brazylijska" platforma programu "Study in Poland"

Rodzina językowa portalu "Study in Poland" poszerzyła się o nową platformę: portugalsko-brazylijską. Platforma wspierać będzie nowe kierunki współpracy inicjowane przez polskie uczelnie. Decyzję o jej uruchomieniu podjęliśmy podczas niezwykle udanego Forum Rektorów Uczelni Technicznych Polski i Portugalii, które, z inicjatywy KRPUT, odbyło się w październiku 2013 r. w Opolu. Efektem Forum będzie intensyfikacja współpracy uczelni i wymiany studentów. A ponieważ równolegle KRASP prowadzi działania mające na celu włączenie polskich uczelni do brazylijskiego programu "Science without borders", platforma w języku portugalskim okazuje się "jak ulał" do zachęcania młodych Brazylijczyków do studiowania w Polsce. Jej skuteczność sprawdzimy na miejscu już podczas targów edukacyjnych w Sao Paulo w dniach 15-16 marca br., na których organizujemy stoisko narodowe pod hasłem "Study in Poland", a potem podczas kolejnych wydarzeń tego typu. Bem-vindo amigos! Estamos ansiosos para recebe-lo!

Więcej...
 

Study in Poland

 
Rekordowa liczba uczestników programu "Study in Poland" 2014

To znakomita wiadomość dla polskiego szkolnictwa wyższego: w roku akademickim 2013/14 liczba uczestników programu "Study in Poland" przekroczyła magiczna "50-tkę"! Brawa dla uczelni, brawa dla KRASP!

Więcej...
 
GRUZJA: Po co jedziemy do Tbilisi

W dniach 14-15 lutego 2014 uczelnie uczestniczące w programie "Study in Poland" po raz drugi wezmą udział w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Overseas Studies and Students’ Services" w Tbilisi.

Więcej...
 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy do Mińska

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane kierunkiem wschodnim do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera", które odbędą się 26-28 lutego 2014 roku w Mińsku. Studenci z Białorusi stanowią drugą największą grupę wśród studentów obcokrajowców w Polsce.

Więcej...
 
TURCJA: Zapraszamy do Ankary

Turcja przez większość uczelni europejskich postrzegana jest jako jeden z najbardziej obiecujących kierunków promocji zagranicznej.

Więcej...
 
BRAZYLIA: Zapraszamy do Sao Paulo

Jednym z gorących kierunków promocji polskich uczelni w ramach programu "Study in Poland" jest Ameryka Południowa wraz z jej wschodzącymi gospodarkami. Zwłaszcza od czasu, gdy KRASP stara się włączyć polskie uczelnie akademickie do programu brazylijskich stypendiów rządowych "Science without borders"

Więcej...
 

Priorytet Ukraina

 
UKRAINA: Zapraszamy do Kijowa

Już po raz trzynasty uczelnie zrzeszone w programie Study in Poland będą prezentować się na wspólnym stoisku na targach Osvita i Kariera w Kijowie w dniach 10-12 kwietnia 2014r.

Więcej...
 

Witamy w "Study in Poland"

 
Witamy Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich w programie "Study in Poland"

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu uczestniczy w wymianie studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich już od roku akademickiego 1998/1999, obecnie ma 39 umów o współpracy międzynarodowej i właśnie dołączył do Study in Poland.

Więcej...
 
Witamy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w programie "Study in Poland"

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszym katolickim uniwersytetem w Europie Środkowo-Wschodniej i należy do najstarszych uniwersytetów w Polsce. W ciągu swojej prawie 100-letniej historii stał się jednym z najważniejszych ośrodków, który wpływa na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i za granicą.

Więcej...
 

Wieści z uczelni

 
Uniwersytet w Białymstoku: czas na studia transgraniczne

Studia transgraniczne na Uniwersytecie w Białymstoku chce uruchomić Sieć Uniwersytetów Pogranicza, w której skład wchodzi dziesięć uczelni z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Studia mają uczyć o pograniczu.

Więcej...
 
Z Warszawy do Pekinu przez Opole

Tuż po uroczystym występie z okazji Chińskiego Nowego Roku Politechnika Opolska podpisała kolejną umowę o współpracy.

Więcej...
 
W Lublinie studiuje coraz więcej cudzoziemców

W bieżącym roku akademickim na uczelniach w Lublinie studiuje łącznie ponad trzy tysiące cudzoziemców. To o jedną trzecią więcej niż w poprzednim roku akademickim. Ponad połowa pochodzi z Ukrainy, ale liczne grupy stanowią też studenci z Tajwanu czy USA.

Więcej...
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Rosyjskie uniwersytety przyciągają studentów z Indii

Rosja staje się znów atrakcyjnym kierunkiem dla studentów z Indii, tym razem nie z powodów politycznych, lecz głównie ekonomicznych. O dynamice wzrostu liczby studentów z Indii w Rosji najlepiej świadczą liczby: w 2002 roku było ich 120-130 a w roku 2010 już ponad 1100 i liczba ta nadal rośnie.

Więcej...
 
Japonia chce pozyskać 300.000 zagranicznych studentów

Premier Shinzo Abe przedstawił japońskiemu parlamentowi ambitny plan zmierzający do szerokiego otwarcia japońskiego szkolnictwa w kierunku internacjonalizacji.

Więcej...
 

Świat rankingów

 
Po posiedzeniu Kapituły Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2014

28 stycznia odbyło się w Warszawie posiedzenie Kapituły Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2014, która zatwierdziła szczegółową metodologię tegorocznej edycji rankingu. Główną zmianą jest zwiększenie wagi grupy kryteriów INNOWACYJNOŚĆ (do 9%) i rozszerzenie zestawu wskaźników uwzględnianych w tym zakresie.

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail