Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2014-Rok Internacjonalizacji | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Jak i po co internacjonalizować polskie szkolnictwo wyższe?
- inauguracyjna debata w Warszawie

Sytuacja dojrzała do poważnej, merytorycznej rozmowy o przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego w kontekście globalnym. Przedstawiamy pod dyskusję propozycje działań i rozwiązań systemowych mających na celu wzmocnienie procesu internacjonalizacji polskich uczelni - poczynając od poziomu państwa po poziom konkretnej instytucji.

Debatę inaugurującą ogólnopolski cykl spotkań pod hasłem "Uniwersytet ponad granicami" organizuje Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiegho w dniu 11 marca br. Zaproszono znakomity zestaw panelistów; są wśród nich: prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, b. rektor UW, honorowa przewodnicząca KRASP, prof. Michał Kleiber, prezes PAN, prof. Andrzej Koźmiński, prezydent Akademii Leona Koźmińskiego, prof. Stanisław Sulowski, dyrektor INP UW, dr Bianka Siwińska, autorka książki "Uniwersytet ponad granicami" i Jacek Żakowski, publicysta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej…
 

Study in Poland

 
BIAŁORUŚ: Wspólna promocja na targach w Mińsku

Aż 15 polskich uczelni akademickich będzie się wspólnie promować na stoisku "Study in Poland" podczas międzynarodowych targów edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera" , w dniach 26-28 lutego 2014 roku w Mińsku.

Więcej…
 
TURCJA: Zapraszamy do Ankary

Turcja przez większość uczelni europejskich postrzegana jest jako jeden z najbardziej obiecujących kierunków promocji zagranicznej - będziemy mieli okazję przekonać się o tym już 4 marca br. w Ankarze.

Więcej…
 
BRAZYLIA: Zapraszamy do Sao Paulo

Jednym z gorących kierunków promocji polskich uczelni w ramach programu "Study in Poland" jest Ameryka Południowa wraz z jej wschodzącymi gospodarkami. Zwłaszcza od czasu, gdy KRASP stara się włączyć polskie uczelnie akademickie do programu brazylijskich stypendiów rządowych "Science without borders"

Więcej…
 
PORTUGALIA: Zapraszamy na targi "Futuralia" do Lizbony

Program "Study in Poland" zaprasza do udziału w największych targach edukacyjnych w Portugalii - "Futuralia 2014". Odbędą się one w Lizbonie w dniach 26-29 marca br. Ubiegłoroczną edycję tej imprezy odwiedziło ponad 53 tysiące osób!

Więcej…
 
GRUZJA: Fall in love & Study in Poland

W "walentykowej" promocji szkolnictwa wyższego w Tbilisi, 14-15 lutego br., na stoisku "Study in Poland" promowało się wspólnie 15 polskich uczelni akademickich. Nasza oferta edukacyjna i setki naszych baloników zrobiły w stolicy Gruzji furorę!

Więcej…
 

Priorytet Ukraina

 
UKRAINA: Promocja na Ukrainie Południowo-Wschodniej - zmiana terminu

Planowany wstępnie na połowę marca wyjazd promocyjno-rekrutacyjny po Ukrainie Południowo-Wschodniej odbędzie się w kwietniu lub maju.

Więcej…
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Zespół ds. Afryki za ułatwieniami dla afrykańskich studentów

Za ułatwieniami dla Afrykanów chcących studiować na polskich uczelniach opowiedzieli się w piątek członkowie prezydium parlamentarnego zespołu ds. Afryki. Ich zdaniem należy m.in. zmienić procedury związane z wydawaniem wiz.

Więcej…
 

Świat rankingów

 
Zatrudnienie absolwentów a rankingi - majowa konferencja IREG-7 w Londynie

Coraz więcej osób zgłasza swoje zainteresowanie międzynarodową konferencją poświęcona rankingom uniwersyteckim w kontekście oceny uczelni pod kątem zdolności absolwentów do zdobycia zatrudnienia.

Więcej…
 
Sukcesy Uniwersytetu Warszawskiego w rankingu "Webometrics"

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW zajęło 14. miejsce w światowym rankingu Webometrics najbardziej widocznych w sieci centrów badawczych. W rankingu uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski, plasując się na 274. pozycji.

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail