Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2014-Rok Internacjonalizacji | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Masa krytyczna internacjonalizacji

- W globalizującym się świecie zmieniają się funkcje uniwersytetu. Szkolnictwo wyższe staje się międzynarodowe, tak jak miało to miejsce w wiekach średnich. Internacjonalizację szkolnictwa wyższego uważam za bardzo ważny i godny poparcia, ponieważ jest odpowiedzią na zmiany w gospodarce i życiu społecznym wynikające z postępującej globalizacji, ale jednocześnie stwarza nowe szanse rozwojowe i nowe zagrożenia. Sytuacja dojrzała do poważnej, merytorycznej rozmowy o przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego w kontekście globalnym - tak prof. dr hab. Stanisław Sulowski, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, uzasadniał przyczyny, dla których zainicjował debatę: Jak i po co internacjonalizować polskie szkolnictwo wyższe?

Więcej…
 

Study in Poland - Zapraszamy

 
BRAZYLIA: Zapraszamy na targi "Salao do Estudante" w Sao Paulo

Jednym z gorących kierunków promocji polskich uczelni w ramach programu "Study in Poland" jest Ameryka Południowa wraz z jej wschodzącymi gospodarkami. Zwłaszcza od czasu, gdy KRASP stara się włączyć polskie uczelnie akademickie do programu brazylijskich stypendiów rządowych "Science without borders"

Więcej…
 
PORTUGALIA: Zapraszamy na targi "Futuralia" w Lizbonie

Program "Study in Poland" zaprasza do udziału w największych targach edukacyjnych w Portugalii - "Futuralia 2014". Odbędą się one w Lizbonie w dniach 26-29 marca br. Ubiegłoroczną edycję tej imprezy odwiedziło ponad 53 tysiące osób!

Więcej…
 
UKRAINA: Targi "Obrazowanije ta kar'era" w Kijowie - zmiana miejsca

Organizatorzy wiosennych targów edukacyjnych w Kijowie "Osvita ta Kar'era" informują, że odbędą się one w zaplanowanym terminie 10-12 kwietnia, ale w innej lokalizacji - w kijowskim Pałacu Dzieci i Młodzieży.

Więcej…
 

Study in Poland - Tam byliśmy

 
BIAŁORUŚ: Znakomite przyjęcie polskich uczelni w Mińsku

Aż 15 polskich uczelni akademickich promowało się wspólnie na stoisku "Study in Poland" podczas targów edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera", 26-28 lutego br. w Mińsku.

Więcej…
 
TURCJA: Skuteczna promocja polskich uczelni w Ankarze

W dniu 4 marca polskie uczelnie promowały się na targach edukacyjnych "a2" w Ankarze. Są to specjalistyczne targi rekrutacyjne połączone ze spotkaniami z agencjami przedstawicielskimi.

Więcej…
 

Wokół Studentów z Ukrainy

 
Studenci z Ukrainy - liczby i fakty

Ukraińcy stanowią największą grupę studentów zagranicznych w Polsce, a Ukraina jest kierunkiem priorytetowym działań promocyjnych i marketingowych w ramach programu "Study in Poland" od 8 lat.

Więcej…
 
Studia dla Ukraińców mogą być bezpłatne?

Obecny koszt studiów w Polsce, minimum 2 tys. euro rocznie, przekracza możliwości finansowe większości mieszkańców Ukrainy. Jest pomysł, by znieść dla nich czesne - informuje "Dziennik Polski".

Więcej…
 
Są miejsca w polskich uczelniach dla studentów z Ukrainy

Pakiet miejsc dla 50 uchodźców politycznych z Ukrainy, którzy byliby relegowani ze swoich studiów ze względów politycznych, może zaoferować Polska - poinformowała w piątek wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Daria Lipińska-Nałęcz.

Więcej…
 
Kielce i Szczecin przygotowują stypendia dla studentów z Ukrainy

Kieleccy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę ustanawiającą stypendia dla studentów uczelni wyższych w Kielcach.

Więcej…
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Ponad 102 mln euro dla Polski z programu Erasmus+ w 2014 roku

Siedmioletni budżet unijnego programu Erasmus+ wyniesie ponad 14 mld euro. Polska z tej puli otrzyma około miliarda euro, w tym 102 mln euro w 2014 roku. Ponad jedna trzecia tych środków przeznaczona będzie na szkolnictwo wyższe, np. wymianę zagraniczną studentów.

Więcej…
 
"Ciencia sem Fronteiras" - Brazylia oferuje stypendia dla zagranicznych naukowców

Do 7 kwietnia br. zagraniczni naukowcy, w tym badacze z Polski, zainteresowani prowadzeniem prac badawczych w Brazylii mogą ubiegać się o stypendia rządu brazylijskiego w ramach programu "Nauka bez granic".

Więcej…
 

Świat rankingów

 
Zatrudnienie absolwentów a rankingi akademickie

Najbliższa międzynarodowa konferencja na temat rankingów akademickich poświęcona ocenie uczelni pod kątem zdolności ich absolwentów do zdobycia zatrudnienia już cieszy się dużym zainteresowaniem.

Więcej…
 
Sukcesy Szkoły Głównej Handlowej w rankingu "Webometrics"

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się na 6. miejscu na świecie, a 2. w Europie w rankingu Webometrics - Ranking Web of Business Schools. Zestawia się tam aktywność uczelni w sieci. W pierwszej dwudziestce znalazły się trzy polskie uczelnie.

Więcej…
 
Trzy polskie uczelnie w światowym rankingu programów studiów QS

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się w rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. W zestawieniu znalazły się zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską.

Więcej…
 

Gratulujemy

 
Palmy Akademickie dla prof. Marka Krawczyka, rektora WUM

Rektor prof. Marek Krawczyk odebrał w poniedziałek, 10 lutego 2014 roku w Rezydencji Ambasadora Francji tytuł Kawalera Orderu Palm Akademickich przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej Republiki Francji za zasługi oddane dla kultury francuskiej. Odznaczenie wręczył Pierre Buhler, Ambasador Francji w Polsce.

Więcej…
 
"Genius Universitatis" - brawa dla mistrzów uczelnianej promocji

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Akadenia Leona Koźmińskiego, AGH, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Akademia "Vistula" - to zwycięzcy konkursu "Perspektyw" i Briefa" na najlepsze kampanie marketingowe wspierające rekrutację.

Więcej…
 

Inne

 
"Perspektywy" najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce!

W styczniu 2014 roku Perspektywy okazały się najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce. Byliśmy także piątym najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym i siódmym najbardziej opiniotwórczym medium. Dziękujemy Wam za zaufanie!

Więcej…
 
Tłumy maturzystów na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2014

Debata "Edukacja kluczem do sukcesu miasta", wręczenie nagród w konkursie Genius Universitatis, prezentacje uczelni i szkół ponadgimnazjalnych - to najważniejsze punkty programu pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2014.

Więcej…
 
Dwujęzyczny Album "Polska oczami obcokrajowca" - oczami zafascynowanego nią Szweda.

Georg van der Weyden, szwedzki fotograf zakochany w Polsce, kilka lat temu wyruszył w długą podróż po naszym kraju, po drodze fotografując fascynujące aspekty polskiej rzeczywistości. Zwieńczeniem jego pracy jest pełen emocji Album z angielskim i polskim opisem.

Więcej…
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail