Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj.

2014-Rok Internacjonalizacji | Nesletter Study in Poland

temat wydania

Strategiczna narada "Study in Poland" na Uniwersytecie Łódzkim

26 czerwca 2014 na Uniwersytecie Łódzkim odbyła się narada prorektorów i uczelnianych pełnomocników programu "Study in Poland", której celem było podsumowanie działań w roku akad. 2013/14 oraz zaprojektowanie aktywności w latach następnych. W obradach prowadzonych przez prof. Włodzimierza Nykiela, rektora UŁ, przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, udział wzięło blisko sześćdziesiąt osób z 35 uczelni.


Więcej...
 

Study in Poland - Zapraszamy

 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Education & Career. Reading Kaliningrad 2014" w Kaliningradzie

Fundacja Edukacyjna Perspektywy - w ramach kalendarium wyjazdów programu "Study in Poland" - serdecznie zaprasza do udziału w XVII specjalizowanych targach "Education & Career. Reading Kaliningrad-2014" w Kaliningradzie (Rosja) w dniach 23-25 października 2014.

Więcej...
 
TURCJA: Zapraszamy na targi "26-th IEFT Fall 2014" w Ankarze i Izmirze

Targi edukacyjne organizowane przez kampanię IEFT przygotowywane są cyklicznie już po raz 26-ty i są jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej wypromowanych imprez tematycznych w regionie.

Więcej...
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita i Kariera" w Kijowie

Już po raz czternasty uczelnie zrzeszone w programie Study in Poland będą prezentować się na wspólnym stoisku na targach Osvita i Kariera w Kijowie w dniach 13-15 listopada 2014r.

Więcej...
 

W Temacie Umiędzynarodowienia

 
Warsztaty z umiędzynarodowienia "Study Engineering in Poland" w Poznaniu

W dniach 9-10 czerwca odbyły się warsztaty "Efektywna Współpraca Zagraniczna Uczelni Technicznych" dla przedstawicieli działów promocji, rekrutacji i promocji międzynarodowej uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland".

Więcej...
 
XXIII konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni

XXIII konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni (PROM) pt. "Uczelnia polska - uczelnią międzynarodową: jak budować wizerunek na rynkach zagranicznych?" poświęcona została w całości sprawom międzynarodowym.

Więcej...
 
Ajajaj w wydaniu Czeskim, czyli do zobaczenia w Pradze

EAIE (European Association for International Education) - ulubiona konferencja wszystkich zaangażowanych w praktyczną internacjonalizację uczelni i kontakt ze studentami zagranicznymi odbędzie się tym razem w dniach 16-19 września w czeskiej Pradze. Jej hasłem przewodnim będzie "Stepping into a new era".

Więcej...
 

Oblicza internacjonalizacji

 
Turcja: silne wsparcie rządu dla internacjonalizacji uczelni

Celem rządu tureckiego jest zwiększenie liczby studentów obcokrajowców do minimum 200.000 osób w 2023 roku. Obecnie (2014) jest ich w tym kraju 54.000, z czego 13.000 tysięcy uczestniczy w różnych programach edukacyjnych finansowanych przez rząd turecki.

Więcej...
 
Brazylia: kolejne 100.000 stypendiów w ramach programu "Ciencia sem Fronteiras"

Brazylijska prezydent Dilma Rousseff ogłosiła zwiększenie wydatków rzadowych na stypendia w ramach drugiej fazy programu mobilności naukowej Ciencia sem Fronteiras

Więcej...
 

Wieści z uczelni

 
Jedyna w Polsce informatyka po niemiecku

Politechnika Opolska po trzech latach przerwy wznawia dwujęzyczny kierunek informatyczny. W języku niemieckim odbywa się około połowa wszystkich przedmiotów, ale rozwijająca się kadra naukowa kierunku pozwoli w niedalekiej przyszłości rozszerzyć ofertę.

Więcej...
 

Gratulujemy

 
Perpektywy - ponownie w czołówce najbardziej opiniotwórczych wydawnictw

W maju 2014 roku Perspektywy okazały się najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce. Byliśmy także ósmym najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym i dziesiątym najbardziej opiniotwórczym medium. Dziękujemy Wam za zaufanie!

Więcej...
 

Świat rankingów i akredytacji

 
850 uczelni w pierwszej edycji projektu U-Multirank

U-Multirank, nowy globalny ranking uniwersytetów, został udostępniony w Internecie (www.umultirank.org). To oryginalne, nowe narzędzie pozwalające porównywać wyniki uniwersytetów, zawiera w obecnej chwili informacje o ponad 850 uczelniach, ponad 1000 wydziałów oraz 5000 programów studiów z 70 państw.

Więcej...
 
Ranking umiędzynarodowienia 2014 - brawa dla Vistuli!

Akademia Finansów i Biznesu Vistula uznana została w Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2014 za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce. Zadecydował o tym duży udział obcokrajowców w ogólnej liczbie studentów na tej uczelni. Prawie co trzeci student pochodzi tu z zagranicy, z 38 krajów świata, w tym najwięcej z Ukrainy (705), Turcji (139) i Białorusi (90).

Więcej...
 

www.info.studyinpoland.pl

Klinkij tutaj jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail