Galerie


Polskie uczelnie na targach i konferencji w Rijadzie PDF Drukuj

19-22 kwietnia 2011 w stolicy Arabii Saudyjskiej odbyły się największe targi rekrutacyjne na Bliskim Wschodzie - International Exhibition on Higher Education. Polskie szkolnictwo wyższe zaprezentowało się na czterech stoiskach wystawienniczych: Ambasady RP w Rijadzie, wspólnym stoisku uczelni programu „Study in Poland” na którym ofertę swojej uczelni prezentowali osobiście przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, Uczelni Łazarskiego i Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie, oraz na łączonym stoisku dwóch uczelni szczególnie zainteresowanych rynkiem arabskim – Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Ten ostatni reprezentowała m.in. prof. Marta Kicińska-Habior, prorektor UW ds. studenckich i procesu kształcenia.

 

Więcej…
 
Uczelnie polskie na paradzie w Chicago PDF Drukuj

W dniach 6-8 maja w Hotelu Marriott Chicago-Schaumburg odbyły się „Pierwsze Targi Uniwersytetów Polskich w USA”. Swoje delegacje wysłało 15 renomowanych polskich uczelni, a 5 kolejnych przesłało specjalnie przygotowane materiały promocyjne. Delegacja uczelni polskich uczestniczyła także w największym święcie polonii chicagowskiej - Paradzie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 V. Reprezentacja uczelni z Polski pojawiła się na tej paradzie po raz pierwszy – pod flagą programu „Study in Poland”.

Więcej…
 
Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2011" PDF Drukuj

Ponad 180 osób z prawie 78 uczelni wzięło udział w konferencji, która odbyła się w Łodzi w dniach 24-25 lutego 2011 r. Została ona zorganizowana w ramach programu „Study in Poland” przez KRASP i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Partnerem konferencji była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Generalny wniosek z konferencji: czas najwyższy na strategiczną internacjonalizację polskiego szkolnictwa wyższego. Sześć lat prowadzenia programu „Study in Poland” wykazało, że polskie uczelnie chcą i potrafią poruszać się po międzynarodowym rynku edukacyjnym. Ale do sukcesu internacjonalizacji potrzebne jest im zdecydowane wsparcie ze strony państwa.


Więcej…
 
Final konkursu InterSTUDENT 2011 PDF Drukuj

Anton Komyza z Ukrainy, Anna Sugiyama z Japonii, Gianluca Olcese z Włoch oraz Paweł Juszkiewicz z Białorusi zostali laureatami konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce - InterSTUDENT 2011. Konkurs zorganizowany został przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWY we współpracy z Parlamentem Studentów RP Krajową Reprezentacją Doktorantów, pod honorowym patronatem prof. dr hab. Katarzyny Chałasińskiej-Macukow, przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Więcej…
 
Inauguracja działalności Centrum Ukraińsko-Polskiego KPI PDF Drukuj

Jacek Kluczkowski - ambasador RP na Ukrainie, Taras Finikow - wiceminister nauki i oświaty Ukrainy, Jewgienij Jakimienko - I prorektor Politechniki Kijowskiej oraz Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy dokonali wspólnie 11 grudnia 2009 r. symbolicznego otwarcia pomieszczeń Centrum Ukraińsko-Polskiego KPI. W uroczystości uczestniczyła duża grupa profesorów polskich uczelni uczestniczących w odbywającym się tego dnia w Kijowie Ukraińsko-Polskim Forum Akademickim.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3