Wydarzenia specjalne PDF Drukuj
Wydarzenia specjalne Wydarzenia specjalne
StudentEURO Ukraina 2010

Oprócz standardowych i „pogłębionych” form marketingu program „Study in Poland” angażuje się także w wydarzenia specjalne, rozszerzające formułę klasycznie pojmowanych form promocji. Takim wydarzeniem jest StudenEURO, czyli Polsko-Ukraiński Turniej Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej 2010-2012.

Głównym organizatorem turnieju po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy, we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. Inicjatywa Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej wyszła ze środowiska szkół wyższych Polski i Ukrainy. – Jest to dla nas ważny element programu wspólnych przedsięwzięć polsko-ukraińskich realizowanych w ramach przygotowań do EURO 2012 – mówi prof. Marek Rocki, prezes Zarządu Głównego AZS, senator RP.

Równie mocno jak na promocji sportu wśród młodzieży nacisk położony jest tu na wzajemnej promocji osiągnięć naukowych i dydaktycznych uczelni oraz na integracji studentów. - Taki rozwój międzynarodowych kontaktów świetnie wpisuje się w nasz program promocji polskiej oferty akademickiej za granicą, a warto wiedzieć, że Ukraińcy stanowią główną grupę wśród studentów zagranicznych w Polsce. Futbolowa promocja polskich uczelni na Ukrainie, cieszących się tam znakomita marką, pokazała młodzieży inną, sportową twarz polskich uczelni. W tym roku Ukraińcy przekonają się w Polsce na własne oczy, jak wygląda życie studenckie w polskich uczelniach – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.