Newsletter Study in Poland

Gimnazjaliści i maturzyści tłumnie na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2017"

Kolejny raz warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem maturzystów i gimnazjalistów, którzy wybierali tu szkoły i studia, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery.

Kolejny raz warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem maturzystów i gimnazjalistów, którzy wybierali tu szkoły i studia, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery. W ramach Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w PKiN prezentowały się uczelnie z kraju i zagranicy, swoją ofertę przedstawiały także odrębnie warszawskie licea i technika. Gościem Specjalnym XXVII Salonu była Ukraina, a w uroczystości otwarcia wziął udział ambasador tego kraju, Andrij Daszczycia.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania prowadzone przez ekspertów OKE w Warszawie i przedstawicieli uczelni. Firma GoWork uczyła pisania pierwszego CV i kreowania swojego wizerunku na rynku pracy, eksperci Urzędu Pracy i doradcy zawodowi pomagali zaplanować ścieżkę kariery.

Podczas Salonu odbył się finał szóstej edycji konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni Genius Universitatis. Z fanami spotkała się Karolina Gruszka, odtwarzająca tytułowa rolę w filmie "Maria Skłodowska-Curie".

Organizatorki akcji "Dziewczyny na politechniki" zachęcały odwiedzające Salon uczennice do próbowania swoich sił na kierunkach technicznych i ścisłych.

Furorę na Salonie robił w tym roku Mobilny Informator dla Maturzystów 2017. Nową aplikację pokazywaliśmy z satysfakcją wszystkim zainteresowanym podjęciem studiów w roku akademickim 2017/18. Apkę (bezłatnie) można pobrać w sklepach Google play i App Store